BREAKING

0

Alcatel Watch: pics (MWC 2015)

Tek stenda impresionuese e kompanisë Alcatelnë ekspozitënMWCtë Barcelonë smartwatchi ri i kompanisë ishte me padyshim një nga atraksionet kryesore.

alcatel-watch-1-Large-640x360

AlcatelWatch disponon ekran IPS 1,22" me rezolucion 240x204 pixels pasi njëra anë e watchfacenuk shfrytëzohet, është kompatibil me pajisje Android, por disponon një δεν interfacespecial, të thjeshtë dhe të këndshëm me ikona dhe njoftime nga celulari.

alcatel-watch-3-Large-640x360 alcatel-watch-4-Large-640x360 alcatel-watch-5-Large-640x360 alcatel-watch-2-Large-640x360

Ora peshon 60 gramë, është rezistente ndaj ujit (IP67) ofronBluetooth 4.0, NFC dhe sensor për rrahjet e zemrës, si dhe bateri 210mAh. Më të mirën e ruajtëm për në fund, ora do të kushtojë vetëm 129 euro dhe do të disponohet në muajin maj!

0 Comment