BREAKING

0

Asus ZenWatch: Pics (MWC 2015)

Ora inteligjente e kompanisë Asus, ZenWatch në asnjë rast nuk mund të kalonte pa rënë në sy, pasi dizajni elegant në kombinim me mundësitë e shumta që posedon tregojnë qartë punën e bërë nga Asus.

Asus-ZenWatch_2-640x360

Duke i hedhur një sy specifikave, ZenWatch disponon ekran touch 1.63 inç të teknologjisë AMOLED (me rezolucion 320x320 pixels) me Gorilla Glass 3 Protection dhe konstruksion metalik. Asus ZenWatch inkorporon sistemin operativ Android Wear dhe sa i përket procesorit në brendësi të Asus ZenWatch gjendet një Snapdragon 400 SoC, i cili shoqërohet me 512MB RAM dhe 4GB hapësire të brendshme.

Asus-ZenWatch_4-640x360

Një tjetër karakteristikë është se disponon certifikiminIP55, dhe është rezisten ndaj ujit dhe pluhurit. Padyshim Asus ZenWatch është një ένα smartwatch, që kombinon shijen dhe guston me specifika të larta teknike.

Asus-ZenWatch_3-640x360

 

0 Comment