BREAKING

TAG ZTE
0
ZTE njofton shtrirje botërore për Nën-markën "Nubia"!

ZTE njofton shtrirje botërore për Nën-markën "Nubia"!

by Aldo Rama Kompania ZTE përdor prej disa kohësh nën - markën "Nubia" në disa vende për të njoftuar mbërritjen e saj në disa tregje, ndërmjet tyre edhe evropiane. Në këtë mënyrë, marka Nubia do të vijë brenda viti 2016 në vendet e Amerikës Latine, si Meksika, Argjentina, në vende evropiane s Mbretëria e Bashkuar, Franca, Gjermania, Spanja por dhe […] 11 January 2016 at 10:20 pm
0
ZTE: Fotografitë e pajisjes Nubia X8, që vjen më 15 Tetor!

ZTE: Fotografitë e pajisjes Nubia X8, që vjen më 15 Tetor!

by Aldo Rama Data 15 Tetor thuajse mbërriti dhe thashethemet rreth prezantimit të mundshëm të pajisjes ZTE Nubia X8 në eventin e organizuar nga ZTE sa vijnë dhe shtohen. Dy ditë para eventin, kemi në duar disa fotografi të pajisjes por edhe të njoftimit për zhvillimin e eventit. Sa i përket specifikave teknike thuhet se Nubia X8 do […] 14 October 2015 at 04:51 pm
0
ZTE V5 3 4G. Një Phablet specifika dhe çmim fantastik!

ZTE V5 3 4G. Një Phablet specifika dhe çmim fantastik!

by Aldo Rama Gjeneratën e re të ZTE V5 e gjetëm tek gearbest.com që disponohet pajisja “value for Money” V5 3 4G. Pajisja vjen me ekran 5,5 inç me rezolucion Full HD (d.m.th. 1920x1080 pixels) dhe pixel density 401ppi, procesor me tetë bërthamë Snapdragon 615 me mbështetje 64-bit, Adreno 405 GPU, 2GB RAM, 16GB hapësirë të brendshme që mund të zgjerohet […] 10 September 2015 at 05:19 pm
0
ZTE Axon Elite. Version ndërkombëtar Axon me Snapdragon 810 dhe 3GB RAM (IFA 2015)

ZTE Axon Elite. Version ndërkombëtar Axon me Snapdragon 810 dhe 3GB RAM (IFA 2015)

by Aldo Rama Nuk kanë qenë të pakët artikujt që i kemi dedikuar familjes Axon të kompanisë ZTE, e cila kombinon shumë mirë specifika interesante me një çmim të kënaqshëm. Në ekspozitën IFA 2015 që po zhvillohet prej disa ditësh u prezantua version ndërkombëtarë i pajisjes Axon që do të qarkullojë me emërtimin Axon Elite. Pajisja vjen me […] 4 September 2015 at 03:59 pm
0

ZTE Blade D6. Me ekran 5 inç, procesor 64-bit dhe konstruksion metalik!

by Aldo Rama Pas prezantimit të pajisje ZTE Axon, kinezët “godasin” sërish me një tjetër pajisjes ZTE Blade D6 u prezantua disa orë më parë, dhe në ndryshe nga modeli Axon do të disponohet edhe përtej tregut amerikan. Pjesëtari i ri i familjes Blade që dallohet nga karakteristikat e tij “mid-range” dhe konsiderohet value for money, është një pajisje e fuqishme […] 18 July 2015 at 05:39 pm
0

ZTE Axon. Vjen me ekran 5,5 inç dhe procesor me tetë bërthamë!

by Aldo Rama Pas eventit të zhvilluar në nga kompania kineze në New York, u njoftua zyrtarisht disponimi i pajisjes ZTE Axon për tregun amerikan e cila do të kushtojë 449,98 dollarë. Propozimi në fjalë vjen me ekran 5,5 inç QHD me mbrojte Gorilla Glass 3, procesor me tetë bërthamë Snapdragon 810 me fuqi 2GHz, kamerë të pasme të dyfishtë si ajo e […] 16 July 2015 at 08:35 pm
0

Premierë për modelet: ZTE Nubia Z9 Max dhe Nubia Z9 mini!

by Aldo Rama Prezantime të reja na vijnë nga kompania ZTE, ku modelet Nubia Z9 Max & Mini, janë gati për t’u hedhur në tregun kinez!   ZTE Nubia Z9 Max është një pajisje me ekran 5,5 inç me rezolucion 1080p, procesor Snapdragon 810, 3GB DDR4 RAM, 16GB hapësirë të brendshme që mund të zgjerohet me anë të kartave microSD, kamera 16 και 8MPixels, 7.1 […] 26 March 2015 at 11:10 pm
0

ZTE Nubia X6: Hands-on & Pics (MWC 2015)

by Aldo Rama Kompania ZTE nuk kishte se si të mos prezantohej fuqishëm në ekspozitën e këtij viti MWC, pasi prej kohësh është pjesës e “elitës” së prodhuesve. Në stendën e saj prezantoi një line-up të forte pajisjesh të reja dhe një prej tyre ishte dhe ΖΤΕ Νubia X6. Phablet-i në fjalë disponon ekran 6.44 inç, e cila ofron rezolucion […] 2 March 2015 at 10:27 pm
0

ZTE Grand S3. Pajisja e parë me teknologji skanimi të iridës së përdoruesit! (MWC 2015)

by Aldo Rama Premierë impresionuese patë rezervuar kompania në ekspozitën MWC 2015 që po zhvillohet në Barcelonë. Pajisja e prezantuar mbart emërtimin ZTE Grand S3, dhe është celulari parë që përdorë sistemin e sigurisë biometrike me anë të teknologjisë së skanimit të iridës së përdoruesit. Ky inovacion është zhvilluar EyeVerify dhe mund të përdoret për konfirmimin e pagesave nëpërmjet telefonit, ç’ […] 1 March 2015 at 11:45 pm
0

ZTE Blade L3. Ekonomik, joshës dhe me Android Lollipop!

by Aldo Rama Pas modelit ZTE Blade S6 që u prezantua së fundmi i cili kombinon një aparencë të këndshme si dhe specifika të fuqishme, kompania ZTE ka prezantuar edhe modelin Blade L3, një model ekonomik i cili kombinon cilësinë nga njëra anë dhe kosto të ulët nga ana tjetër. Pajisja në fjalë do t’i drejtohet publikut që kërkon […] 30 January 2015 at 10:36 pm