BREAKING

TAG Youtube
0
YouTube Trending tab: kërkoni për viral videos…pa problem!

YouTube Trending tab: kërkoni për viral videos…pa problem!

by Aldo Rama E përdorni rrjetin YouTube për të kërkuar video që gjenden në aktualitet? Nëse po, atëherë ky lajmë do të gëzojë. Rrjeti social ka krijuar YouTube Trending Bar, që shfaqë të gjitha videot që janë bërë “viral”. Të gjithë ata që nuk e kuptojnë termin “viral”, të tilla konsiderohen videot që ndiqen më shumë dhe flitet […] 21 December 2015 at 02:07 pm
0
YouTube Music: një aplikacion që i dedikohet plotësisht muzikës!

YouTube Music: një aplikacion që i dedikohet plotësisht muzikës!

by Aldo Rama Apple, Google Play Music, Spotify dhe Pandora janë disa prej aplikacioneve që ofrojnë shërbime muzikore. Tanimë, edhe rrjeti Youtube ja shtuar në portofolin e tij krijimin e aplikacionit YouTube Music, që i dedikohet plotësisht muzikës. Çdo përdorues mund të kërkojë këngë në një “depozitë” 30 milionë krijimesh muzikore. Përveç këngëve të njohura, YouTube Music do […] 16 November 2015 at 08:47 pm
0
Mbështetje VR për aplikacionin e YouTube për Android!

Mbështetje VR për aplikacionin e YouTube për Android!

by Aldo Rama Youtube ka vendosur të hedh një hap më tej, duke i dhënë aplikacionit për pajisjet Android mbështetje realiteti virtual VR (virtual reallity), duke dashur t’i ofrojë përdoruesve një përvojë krejt ndryshe në shfaqjen e videove. Kusht që dikush të mund të shijojë një video VR është të disponojë Google Cardboard dhe sigurisht një smartphone Android […] 6 November 2015 at 08:22 pm
0

YouTube ofron live streaming 60fps në HTML5!

by Aldo Rama Youtube tashmë ofron mundësinë për “live streaming” në 60fps në shfletues miqësor me HTML5. Gjatë transmetimit live, YouTube do të konvertojë videon në 720p60 dhe 1080p60, që do të thotë shfaqje normale e imazhit edhe për videot më “action” ku ndryshimet janë të shpejta. Për pajisjet që nuk janë ende konvecionale me frames të larta, […] 8 July 2015 at 10:41 pm
0

YouTube: 60fps për pajisjet Android dhe iOS!

by Aldo Rama YouTube prej kohësh ka prezantuar shfaqjen e videove në 60fps dhe në rezolucion 4Kedhe gjatë live streaming. Që në ty rastet do mund të shohin videot nga kompjuteri i tyre. Tashmë në 60fps mund t’ i shijojnë edhe nga aplikacionet e YouTube për pajisjet Android dhe iOS. Frames në fjalë vazhdimisht ishin kërkuar nga të […] 3 July 2015 at 06:40 pm
0

YouTube provon 60fps video streaming në rezolucion 4K!

by Aldo Rama Youtube mbështet prej kohësh videot 4Kvideos, si dhe “60fpsvideostreaming”por jo kombinimin e tyre: domethënë video 4Knë 60fps. Por tani mesa duket ka nisur mbështetja edhe për të, ndaj edhe shohim disa klipe testuese që janë ngarkuar në Youtube. Natyrisht do ju nevojitet një PC i fuqishëm me rezolucion ekrani 3840x2160 pixels, për të parë pa problem […] 25 June 2015 at 10:47 pm
0

Shihni se si do mund të përdorni videot 360 gradësh tek YouTube!

by Aldo Rama Lajme fantastike vijnë për të gjithë ata që përdorin YouTube, pasi stafi i rrjetit të famshëm social bëri me dije zyrtarisht mbështetjen për videot 360 gardë! Funksioni i ri për momentin është i disponueshëm, vetëm për ata që përdorin aplikimin YouTube për Android në pajisjet celulare dhe Google Chrome në kompjuterët, ndërkohë më shumë aplikime dhe pajisje do […] 22 June 2015 at 11:37 pm
0

8K YouTube video…për të gjithë!

by Aldo Rama Me përmirësime të vazhdueshme sa i përket shfaqjes së videove dhe me objektiv të tejkalojë vetveten, rrjeti Youtube ka prezantuar videon e parë me rezolucion 8K, me titull “Ghost Towns”. Marrja e skenave është realizuar me kamerën RED Epic Dragon 6K ndërsa për përpunimin e videos janë përdorur programet Adobe dhe After Effects. Një video […] 10 June 2015 at 06:39 pm
0

Dedikim i rrjetit Youtube për festën e nënës!

by Aldo Rama Në shprehje të respektit por kryesisht dashurisë për të gjitha nënat e botës, rrjeti YouTube ka krijuar një video me çastet e përditshme që përjetojnë nënat tona. Në video shfaqet imazhi i nënës moderne që mbështet fëmijën saj në gjithçka i nevojitet. Një faleminderit të veçantë për qenien më unike në jetën tonë. Gëzuar mami 10 May 2015 at 02:33 pm
0

The Evolution of Batman: I gjithë udhëtimi i heroit në kinema!

by Aldo Rama Jacob T. Swinney meriton një përgëzime për videon 10 minutëshe që përgatiti dhe na rikthehu edhe njëherë të gjithë ecurinë e super heroit të famshëm në kinema. Video nis me filmin bardhezi të 1943 dhe përfundon tek kalimi i tij “guest” tek The Lego Movie! Përmes videos njihemi me elemente nga filmi i 1949-ës si dhe […] 12 February 2015 at 09:35 pm