BREAKING

TAG WTF
0

Sa idiot duhet të jesh për të besuar se iOS 7 e bën iPhone-in tënd rezistent ndaj ujit?

by Aldo Rama E zëmë se sheh në Twitter dhe në mediat e tjera sociale një "reklamë" që flet për një super karakteristikë të iOS 7: që e bën pajisjen tuaj të papërshkrueshme nga uji! Normalisht reklama ju bën për të qeshur. Sigurisht që shumica prej nesh qesh dhe mendojmë që edhe një herë tek 4chan, mblidhen troll-et më të mira më […] 25 November 2013 at 08:52 pm
0

Nuk ndodh vetëm në Shqipëri! Hajdutë kanë zhdukur brenda një nate një urë që peshonte 22 ton! WTF

by Aldo Rama Me siguri ju ka ndodhur edhe ju -jo vetëm mua- që teksa ecni në rrugët e Tiranës të bini me këmbë ose me makinë në ndonjë puset të hapur, kapakun e të cilës e kanë vjedhur për ta shitur për skrap. Çfarë thashë më sipër nuk është se na bën edhe aq shumë përshtypje duke qenë […] 17 March 2013 at 05:42 pm
0

Sony Xperia Z në tualet: Ky është test rezistence!

by Aldo Rama Dihet se Sony Xperia Z, është propozimi më i mirë i kompanisë japoneze, pasi ajo është rezistonte ndaj ujit, dhe por testim që do të shihni është i veçantë. Duke kombinuar dy nga temat që... ne tek digitallife.al na pëlqejnë më shumë, vetë Sony Xperia Z por dhe tualetet, gjetëm një video në Youtube, ku mund të shihni se si "luftanija […] 19 February 2013 at 06:54 pm
0

30-vjeçarja që vdiq nga konsumi i tepërt i pijes Coca Cola!

by Aldo Rama Mjeku Ligjor në SHBA (ku tjetër?) ka vendosur në raportin e tij zyrtar që shkau i vdekjes së 30-vjeçares Natasha Harris e cila vdiq në shkurtin e 2010-ës, ishte konsumimi i pijes "Coca Cola". Mos imagjinoni konsumin që bëjnë fëmijët 12- vjeçarë. E ndjera konsumonte 6 shishe 1,5 litrërshe ose 24 kanaçe në ditë!!! Në përfundimin e […] 13 February 2013 at 07:12 pm
0

Funswitch: faqja më lezetshme "pa lidhje" që kemi parë ndonjëherë

by Aldo Rama Po kërkoni mënyra sesi të kaloni kohën tuaj pa qenë aspak produktiv? E dini që gjërat e padobishme dhe "pa lidhje" na pëlqejnë tej mase shumë duke qenë se në të njëjtën kohë të japin ide të mira, siç është dhe faqja Funswitch.com. Bëhet fjalë për një faqe interneti switchboard, pra për një tabelë me siguresa që […] 1 February 2013 at 03:00 pm
0

Nëse do shihni një buton në mes të sheshit, atëherë shtypeni! (Νο.2)

by Aldo Rama Nëse para një viti ishit duke ecur në rrugët e një prej qyteteve të Belgjikës dhe para jush shfaqej një buton i cili kishte një shigjetë thoshte "shtyp këtu që të shtosh pak dramë" do të ndodhte kjo: Këtë vit, në Holandë producentët e kanalit me pagesë ΤΝΤ, kanë vendosur një tjetër buton në sheshin e qytetit, i cili kishte […] 26 January 2013 at 05:48 pm
0

Madhësia ka rëndësi edhe për kompaninë Sony: pritet disponimi i një smartphone me ekran 6,44 inç

by Aldo Rama Gjatë muajve të fundit vazhdimisht mendojmë dhe diskutojmë me kolegët tanë në lidhje me përmasat e telefonave -gjithnjë e në rritje, në fakt ende nuk kemi kuptuar pse telefonat sa vijnë dhe zmadhohen, ndoshta se kompanitë nuk kanë çfarë të prezantojnë, apo sepse nevojat tona janë të tilla që dëshirojmë të zëvendësojmë kompjuterët me telefonat? […] 22 January 2013 at 10:44 pm
0

Shihni se çfarë bën një çëlës!

by Aldo Rama Nëse jeni kyçur ndonjëherë ose keni humbur çelësin me siguri keni "fajësuar" vetën pse ndodhi ose pse nuk jeni të aftë për ta hapur. Por sado që të lexoni sesi funksionon ky mekanizëm e vjetër (i cili çdo ditë bëhet edhe më bashkëkohorë) asnjë libër nuk e shpjegon atë më mirë sesa fotografia që shihni […] 22 January 2013 at 03:10 pm
0
windows-phone-8-error-640x360

Ooooops! Gabimi i "pabesueshëm" i Windows Phone 8

by Aldo Rama Nëse dikush do të krijoi një listë me gabimet më qesharake të sistemeve operative, atëherë Windows Phone 8 do zë vendin e parë. Pse? Sepse një gabim është që gjetur tek Windows Phone 8, ju kërkon të vendosni diskun e instalimit të Windows dhe t'i jepnin restart kompjuterit tuaj!!! (Hmm… po si ta vejmë atëherë diskun???) Mendoni se dikush bën shaka? Jo! Tweet-in e parë me këtë […] 14 January 2013 at 01:47 pm
0
who-to-retrieve-your-stolen-iphone

Si do merrni pas iPhone-in e vjedhur, duke përdorur aplikimin OkCupid, gjoks femre dhe një çekiç

by Aldo Rama 27- vjeçari Nadav Nirenberg nga Brooklyn i Nju Jorkut, gjatë vitit të ri është përballur me një situatë jo fort të këndshme, Gjatë rrugës për të shkuar të festoi atij i kanë vjedhur telefonin e tij "iPhone 4". Por ja që mendjemprehtësia, shokët e tij dhe një shërbim dating site, i kanë sjellë pas telefoni që i […] 5 January 2013 at 04:53 pm