BREAKING

TAG Windows Phone 8
0

Kjo është një arsye e mirë për të blerë një pajisje Windows Phone 8. Aplikimi Shazam ofron tagging pa limit!

by Aldo Rama Dihet që të gjithë ne që posedojmë pajisje Windows Phone 8, luftojmë ende për aplikimet elementare, ose më saktë për ato bazë. Por ja që aplikimi i njohur Shazam tanimë është i disponueshëm edhe për pajisjet Windows Phone 8 dhe më e bukura? Ofrohet falas. Së pari ju lejon të bëni tagging nga home screen e pajisjes tuaj Windows Phone 8, ndërsa funksioni "tagging" është inkorporuar tek Xbox music […] 9 August 2013 at 07:18 pm
0

HTC “Tiara”. Pothuajse zyrtare!

by Aldo Rama Gjatë periudhës së fundit, janë të pakta pajisjes të cilat qarkullojnë, pa u publikuar  fillimisht fotografitë e tyre nëpër faqe të ndryshme.  Pajisja e ardhshme Windows Phone 8, e kompanisë HTC, që njihet me emërtimin e koduar Tiara, është publikuar (më saktë është publikuar fotografia e saj) pak para se të prezantohet zyrtarisht. Me dizajn të ngjashëm me […] 14 June 2013 at 02:48 pm
0

Nokia EOS me Windows Phone 8. Dinamiti i ri i komapnisë do të ketë sensor 41MPixels

by Aldo Rama Janë bërë publike më shumë informacione në lidhje me telefonin "super camera phone" e Finlandezëve, Nokia EOS. Sipas informacioneve të faqes MyNokiaBlog, pajisja që do të ketë kamerën PureView të kompanisë (nga Symbian tek Windows Phone 8), për momentin po testohet me dy chipse-te të ndryshëm procesorësh, një dual-core dhe një quad-core. Procesori quad-core do të jetë Snapdragon Qualcomm 800, por po studiohet edhe mundësia […] 27 April 2013 at 02:32 pm
0

Kjo është pajisja Nokia Catwalk?

by Aldo Rama Dy fotografi që kanë qarkulluar dje tek Baidu, ngjajnë me pasardhësin luftanijes "Lumia 920", që do të ketë emrin Catwalk. Pajisja Nokia Catwalk, (nëse është kjo) do ndërtohet prej alumini, të paktën konturi i saj, sepse siç duket edhe në foto, pjesa e pasme do të jetë plastike. Ndoshta në këtë mënyrë mund të konfirmohen edhe thashethemet që thonë se […] 18 April 2013 at 03:44 pm
0

Microsoft do të ndaloi mbështetjen e Windows Phone 8 dhe 7.8 në vitin 2014

by Aldo Rama Siç ndodh me çdo produktet të saj, kompania Microsoft njoftoi se do të vazhdojë mbështetjen e sistemit operativ Windows Phone 8 deri në datën 8 korrik 2014 dhe mbështetjen e Windows Phone 7.8 deri në datën 9 shtator 2014. Domethënë deri në këto data kompania do të ofrojë "updates" dhe "patches" për përdoruesit e këtyre pajisjeve. Microsoft ka shumë kohë që po shmanget për t'u angazhuar […] 18 March 2013 at 05:20 pm
0

HTC Tiara. Thashetheme për disponim të mundshëm të një pajisje të re Windows Phone 8 me përmirësimin e ri GDR2

by Aldo Rama Siç thuhet nga thashethemet që po qarkullojnë gjatë orëve të fundit, kompania HTC po përgatit një tjetër model dows Phone 8 i cili do të inkorporojë përmirësimin e dytë të rëndësishëm të sistemit operativ -pas Portico update- që quhet GDR2. Emërtimi i koduar i pajisjes të re është HTC Tiara, dhe sipas publikimeve të faqes Unwiredview.com, ky smartphone do të ketë procesor dual-core Snapdragon në 1.2GHz, ekran 4,3 inç WVGA Super […] 27 February 2013 at 05:00 pm
0

Nokia Lumia 520: Është plot ngjyra, i bukur dhe Windows Phone më ekonimik (MWC 2013)

by Aldo Rama Entry smartphone i serisë Lumia prezantohet sot në Barcelonë në kuadër të MWC dhe Nokia, që njihet për marrëdhënien e mirë që ka me dizajnin, ka vendosur t'i shtojë lakime telefonit të saj. Modeli Nokia 520 aspiron të bëhet Windows Phone që do të sjellë sistemin operativ pranë publikut të gjerë, për sa i përket kostos pa pasur mangësi në […] 25 February 2013 at 08:12 pm
0

Nokia Lumia 720: ekran 4,3 inç, kamerë të përmirësuar për 249 euro (MWC 2013)

by Aldo Rama Pajisja Nokia Lumia 720 tanimë është zyrtare, telefoni inteligjent mid range i kompanisë Finlandeze disponon ekran 4,3 inç WVGA, procesor dual-core në 1 GHz, 512 MB RAM dhe 8GB hapësirë të brendshme e cila zgjerohet nëpërmjet kartave MicroSD. Pajisjen mund ta vendosim ndërmjet modeleve 620 dhe 920 dhe në këtë mënyrë të gjitha thashethemet në lidhje me të konfirmohen. Kryesisht është konfirmuar se […] 25 February 2013 at 07:54 pm
0

Nokia Lumia 1000: Ky do jetë Lumia me 41MPixels?

by Aldo Rama Kemi kohë që themi (nëpërmjet postimeve tona) që është pothuajse e sigurt se kompania Nokia po përgatit një Lumia smartphone, me kamerë si ajo e modelit 808 Pureview. Sipas informacioneve më të fundit, ka mundësi që modeli të quhet Nokia Lumia 1000, -gjithmonë sipas faqes China Mobile. Smartphone me kamerën 41MPixels, sistemin operativ Windows Phone dhe me markën Lumia, deri tani njihet si EOS, por […] 8 February 2013 at 06:10 pm
0
windows-phone-8-error-640x360

Ooooops! Gabimi i "pabesueshëm" i Windows Phone 8

by Aldo Rama Nëse dikush do të krijoi një listë me gabimet më qesharake të sistemeve operative, atëherë Windows Phone 8 do zë vendin e parë. Pse? Sepse një gabim është që gjetur tek Windows Phone 8, ju kërkon të vendosni diskun e instalimit të Windows dhe t'i jepnin restart kompjuterit tuaj!!! (Hmm… po si ta vejmë atëherë diskun???) Mendoni se dikush bën shaka? Jo! Tweet-in e parë me këtë […] 14 January 2013 at 01:47 pm