BREAKING

TAG wii u
0

Traileri zyrtar i lojës Batman: Arkham Origins!

by Aldo Rama Disa kohë më parë pamë një teaser të vogël për lojën e ardhshme Batman: Arkham Origins. Në thelb teaser-i ishte aq i vogël sa nuk arritëm të kuptojmë asgjë, ndaj dhe Warner Bros e ka korrigjuar gabimin duke na ofruar një super trailer zyrtar të lojës. Video zgjat 5 minuta dhe është fantastike. Batman: Arkham Origins do të qarkullojë për PS3, Xbox 360, PC dhe Wii […] 17 December 2013 at 03:52 pm
0

Rayman Legends tashmë edhe tek Ps Vita!

by Aldo Rama Rayman këtë verë ofrohet edhe portativ! Ubisoft, njoftoi se Rayman Legends do ofrohet edhe tek konsola PS Vita. Normalisht do ishte turp nëse do vinte duar bosh :p Kështu, përveç përmbajtje së plotë të lojës, tek PS Vita do ekzistojnë edhe 5 harta të tjera ekskluzive. Gjithashtu do të ofrohen edhe dy uniforma ekskluzive një nga Prince of Persia dhe një nga Splinter Cell. Rayman […] 17 December 2013 at 10:43 am
0

Gameplay fantastik i lojës Cloudberry Kingdom!

by Aldo Rama Me siguri keni luajtur lojëra të cilat kanë qenë të disi vështira ose të ndërlikuara. Por a keni provuar ndonjëherë diçka të pamundur? Ubisoft në bën të njihemi me Bobin, nëpërmjet një platforme loje që titullohet "Cloudberry Kingdom". Tek traileri i mëposhtëm do të njiheni me një pjesë nga gameplay i lojës, ku kalimi i niveleve duket i paarritshëm - fundja këtë e thotë dhe vetë Ubisoft tek titulli i […] 16 December 2013 at 02:59 pm
0

Rayman Legends takon Assassin’s Creed dhe Splinter Cell

by Aldo Rama Pas videos që prezanton "pistën muzikore të Rayman Legends", Ubisoft na ofron një tjetër trailer për pistën. Nga titulli 20.000 Lums Under The Sea, kuptoni qartë që kemi të bëjmë me ujin, detin, oqeanin etj. Videon do ta gjeni më poshtë… Përveç videos, Ubisoft ka njoftuar dhe disa veshje të personazheve të lojës, që janë frymëzuar nga lojërat (Assassin’s Creed,Splinter […] 29 November 2013 at 03:59 pm
0

Traileri epik i lojës Watch Dogs

by Aldo Rama Mesa duket ekspozita E3 filloi më shpejt nga ç'prisnim, të paktën për kompaninë Ubisoft. Edhe pse intervista për shtyp do zhvillohet pas pak minutash... traileri epik kinematografik i lojës Watch Dogs është disponuar gjatë paradites të ditës së sotme… Watch Dogs do të qarkullojë më 22 nëntor për platformat PC, PS3, PS4, Xbox 360, Wii U dhe XboxOne. 23 November 2013 at 07:56 pm
0

Të gjitha këngët e Just Dance 2014!

by Aldo Rama Ubisoft ka shpallur listën e plotë me këngët që do të "dridhni" trupin tuaj tek Just Dance 2014. Në të përfshihen mbi 45 këngë, brenda do të gjeni këngën Applause të Lady Gaga, Get Lucky të grupit Daft Punk, Blurred Lines nga Robin Thicke dhe shumë të tjera. Më poshtë mund t'i hidhni një sy listës… Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight) – ABBA The Way – Ariana Grande Ft. […] 18 November 2013 at 11:41 pm
0

Veshje falas për Aresin tek Injustice: Gods Among Us

by Aldo Rama Luani lojë Injustice: Gods Among Us dhe jeni mërzitur duke parë Aresin duke luftuar vazhdimisht me "rrobat" e tij? Në përditësimin e sotëm (falas) të lojës (Compatibility Pack) do mund të shkarkoni skin-in e ri të Aresit në mënyrë që të thyeni monotonin që po ju torturon kaq kohë. :p Shihni videon e mëposhtme teksa Aresi provon rrobat e tij të reja... 17 November 2013 at 06:07 pm
0

Video me "multiplayer gameplay" nga loja Assassin’s Creed IV

by Aldo Rama Ubisoft vazhdon duke publikuar pandërprere video të reja me "gameplay" nga loja Assassin’s Creed IV: Black Flag. Më poshtë po ju paraqesim një tjetër video të lojës në fjalë ku vërehen mundësitë "multiplayer". Ndiqeni dhe na jepni mendimin tuaj… Loja Assassin’s Creed IV: Black Flag do të qarkullojë në datën 1 nëntor për platformat PC, PS3, Xbox 360,Wii U, si dhe në 29 nëntor për PS4 dhe 22 nëntor për Xbox One. 23 September 2013 at 05:25 pm
0

Lëvizjet e personazheve tek Watch Dogs

by Aldo Rama Duke pritur lojën Watch Dogs, Ubisoft na ka ofruar një video tek e cila shohim xhirimet që janë bërë për lojën. Më konkretisht, do të shihni dy tipa të cilët bëjnë lëvizje të ndryshme (me pak fjalë zihen duke veshur uniforma qesharake) ose ecje të thjeshtë në mënyrë që të mund t'i transferojnë ato brenda lojës. Nejse, situatë disi e ndërlikuar, por për ta […] 11 August 2013 at 06:59 pm
0

Kalendari i krijuesve të lojës Assassin’s Creed IV

by Aldo Rama Jeni mërzitur nga videot e shumta me gameplay dhe cinematics nga loja Assassin’s Creed IV: Black Flag? Ok atëherë le të shohim diçka ndryshe! Ubisoft këtë herë nuk na tregon as grafikët e lojës, as gameplay dhe as në përgjithësi për diçka që ka të bëjë drejt për drejt me lojën. Përkundrazi na bën një xhiro në zyrat e […] 9 August 2013 at 07:12 pm