BREAKING

TAG Ubisoft
0

Tetris evoluon në... next-gen me Tetris Ultimate!

by Irena Nanaj Disa muaj më parë , Ubisoft kishte bërë të ditur bashkëpunimin e saj me kompanin që ka të drejtat e Tetris. Dhe siç pritej, u lansua dhe loja me titull Tetris Ultimate për PS4, PC dhe Xbox One. Loja do të ketë shumë modes, kurse karta grafike e lojës do të prek gjeneratën e re  duke bërë të mundur që të luajnë nga një […] 6 June 2014 at 02:26 pm
0

Krahasim i grafikës së ulët dhe ultra të Watch Dogs në PC!

by Irena Nanaj Watch Dogs doli dje, dhe ata që tashmë e kanë lojën në duart e tyre  kanë hedhur menjëherë në internet video të ndryshme nga gameplay i lojës. Digital Storm bëri një krahasim të grafikës së lojës në PC. Më poshtë do shohësh se si është të luash Watch Dogs në grafikë të ulët dhe ultra… Watch Dogs doli dje në PC, […] 27 May 2014 at 01:14 pm
0

Far Cry 4 vjen në nëntor!

by Irena Nanaj E3 po afron dhe kompanitë  kanë nisur të lansojnë lojrat para evenimentit –Çfarë do të shohim në eveniment? Pra, Ubisoft lansoi Far Cry 4, që do të dalë më 21 nëntor në PC, PS3, PS4, Xbox One dhe Xbox 360. Në lojën e re të serisë protagonisti është një tip i cili ngjason me dizenjuesin e njohur grek, Vasilio Kostetso (lol) […] 16 May 2014 at 02:31 pm
0

Watch Dogs: Më mirë në PS4 sesa në Xbox One!

by Irena Nanaj Ubisoft foli për Watch Dogs dhe zbuloi disa informacione në lidhje me versionin e lojës në PS4 dhe Xbox One. Çfarë mësuam? Se versioni për sistemin e Sony do të jetë më i mirë se ai për konsolën e Microsoft. Më konkretisht Watch Dogs në PS4 do të operojë në 900p ndërkohë që në Xbox One do të operojë në 792p. Në […] 16 May 2014 at 01:13 pm
0

Assassin’s Creed: Unity: Qyteti piktoresk brenda një figure!

by Irena Nanaj Mesa duket Ubisoft po përgatit një trailer të ri për Assassin’s Creed: Unity, episodi i radhës i Assassin’s Creed. Në NeoGAF  “çakejtë” identifikuan një video të re e cila u ngarkua në YouTube, por u hoq menjëherë. Para se kjo të ndodhte dikush u tregua shumë i shpejtë dhe arriti të bëjë një screenshot që u hodh përsëri […] 7 April 2014 at 05:30 pm
0

Assassin’s Creed: Unity! Ekskluzivisht për next-gen!

by Irena Nanaj Burime të ndryshme publikuan disa pamje në Kotaku. Kështu që Ubisoft, vendosi të mos hiqej sikur nuk dinte gjë duke konfirmuar dhe zbuluar të dhënat e para të lojës asasin me titull: Assassin’s Creed: Unity. Kompania tregoi se titulli i lojës ka tre vjet që po përpunohet, por nuk kishte dëshirë që të publikonte material nga loja e […] 24 March 2014 at 11:51 am
0

Versioni i ri Assassin’s Creed IV ekskluzivisht për PS4 dhe Xbox One!

by Irena Nanaj Ubisoft lansoi versionin e ri Assassin’s Creed IV: Black Flag që do të qarkullojë ekskluzivisht vetëm për PS4 dhe Xbox One më 28 mars. Ky version quhet Jackdaw Edition dhe përfshin të gjithë përmbajtjet digjitale ekstra që përfshiheshin edhe tek asasino. Në paketë do të gjesh: Lojën kryesore Freedom Cry Death Vessel Pack Kraken Ship Pack Crusader & Florentine Pack Illustrious Pirates Pack Multiplayer #1 – […] 12 March 2014 at 10:17 am
0

Anno Online tanimë ka guilds!

by Aldo Rama Kishim kohë pa dëgjuar për një lojë të mirë "browser game". Anno Online është një lojë strategjie e kompanisë Ubisoft (që bazohet tek loja me të njëjtin emër), që luhet tek shfletuesi juaj! Kompania ka njoftuar se tashmë tek loja do të ekzistojnë guilds (grupe të mëdha njerëzish), tek të cilat do mund të bëjnë pjesë deri në 25 anëtarë. Çdoε guild […] 17 December 2013 at 08:22 pm
0

Rayman Legends tashmë edhe tek Ps Vita!

by Aldo Rama Rayman këtë verë ofrohet edhe portativ! Ubisoft, njoftoi se Rayman Legends do ofrohet edhe tek konsola PS Vita. Normalisht do ishte turp nëse do vinte duar bosh :p Kështu, përveç përmbajtje së plotë të lojës, tek PS Vita do ekzistojnë edhe 5 harta të tjera ekskluzive. Gjithashtu do të ofrohen edhe dy uniforma ekskluzive një nga Prince of Persia dhe një nga Splinter Cell. Rayman […] 17 December 2013 at 10:43 am
0

Disa këngë të tjera i shtohen listës të lojës Rocksmith 2014 Edition

by Aldo Rama Ubisoft ka zbuluar një pjesë tjetër të këngëve që përmban playlist i lojës Rocksmith 2014 Edition + disa ekstra që do ofrohen si DLC falas për ata që blejnë paketën e lojës me kitarën. Pra kjo është lista e këngëve të lojës ku në të janë përfshirë dhe këngët e reja që janë futur (këngët që kanë yll në të djathtë janë […] 16 December 2013 at 04:48 pm