BREAKING

TAG TV
0

Bill Clinton dekalron se: "House of Cards është 99% i vërtetë"

by Aldo Rama Ish presidenti i Amerikës, Bill Clinton, patë shprehur disa herë pëlqimin ndaj serisë House of Cards madje për të patë folur edhe me Kevin Spacey, të famshmin dhe të pamëshirshmin Frank Underwood. I cili na zbuloi diçka në intervistën që dha për revistën Gotham. Bill Clinton i patë thënë se 99% që bën në show janë të vërteta.  1% që bën gabim […] 23 June 2015 at 10:55 pm
0

Scream tanimë është zyrtarisht serial!

by Aldo Rama Që në fund të 2013-ës është folur për mundësinë e kalimit të “Scream” në ekranin e vogël, ndërsa tani më në fund kemi provat që projekti ka avancuar. MTV ka prezantuar trailerin e parë nga “Scream TV Series” gjatë MTV Movie Awards, duke njoftuar se seriali do të bëjë premierë më 30 qershor. Në serialin e shumëpritur, protagonistët fshehin […] 17 June 2015 at 10:16 pm
0

True Detective: Shihni trailerin e parë të sezonit të dytë!

by m.bici HBO bëri atë që shumëkush po priste, zbuloi trailerin e sezonit të dytë të serialit të suksesshëm Detective. Në sezonin e dytë të filmit të Nic Pizzolatto dyshes fantastike së Matthew McConaughey dhe Woody Harrelson i bashkohen Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams dhe Taylor Kitsch. Kitsch është epiqendra e sezonit të dytë ku veterani i luftës dhe polici motoçiklist do […] 3 June 2015 at 07:05 pm
0

Kyle MacLachlan rikthehet tek Twin Peaks!

by Aldo Rama Rikthimi i serialit legjendar Twin Peaks i rrjetit ABC që na bëri të adhurojmë aktorin David Lynch, nuk përbën më lajm!Pas 25 vitesh do të shijojmë vazhdimin e asaj historie të tmerrshme në 9 episodet e reja që do të shkruajnë Lynch dhe co-creator Mark Frost.   Por ajo që nuk dinim ende është se Kyle MacLachlan do të […] 24 February 2015 at 03:16 pm
0

Premiera e serialit të ri "Better Call Saul" theu rekord!

by Aldo Rama Është Better Call Saul serial aq i mirë apo seriali Breaking Bad i mungon aq shumë publikut saqë do të shohë me kënaqësi një spinoff të tij? Këtë do ta shohim në vazhdimësi, por sidoqoftë Better Call Saul, është seriali që fokusohet kryesisht tek avokati i paparë dhe aventurat e tij, përpara se të përpiqet të shpëtojë Walter White! […] 11 February 2015 at 11:05 pm
0

Rain: Seriali i ri pas të cilit do të fiksohemi të gjithë!

by Irena Nanaj  Heroi i best sellers të Barry Eisler, John Rain, ka shumë gjasa që të bëhet një emër që do të përmendet shumë në të ardhmen e afërt. Vrasësi gjysëm japonezë dhe gjysëm amerikan që është i aftë t'ja dalë mbanë në çfarë dolloj situate  të vështirë dhe të mbijetojë dhe që njëkohësisht përpiqet që të jetojë një jetë […] 12 December 2014 at 10:03 am
0

Crossover-i i shumëpritur "Flash" dhe "Arrow" është gati!

by Aldo Rama Bëhet fjalë për takimin televiziv për të cilin flasin prej kohësh të gjithë geeks-at! Erdhi momenti i trailer-it të parë zyrtar dhe me siguri gëzimi do të jetë tepër i madh! Arrow dhe Flash janë gati për të qëndruar krahë për krahë tek projekti tejet ambicioz të rrjetit The CW. "Crossover" i dy personazheve do të […] 1 December 2014 at 05:09 pm
0

The Big Bang Theory lë pas Friends sa i përket pagesave...

by Irena Nanaj Janë shumë para Sheldon... The Big Bang Theory, seriali i kanalit televiziv CBS që po fiton një shikueshmëri me shifra që televizioni amerikan kishte  parë që në periudhën e Friends. Më konkretisht, bëhet fjalë për treshen e aktorëve protagonistë paga e të cilëve do arrijë shifrën e kastit të aktorëve të Friends dhe pas një periudhe tre vjeçare ata […] 8 August 2014 at 04:11 pm
0

Charlie Fox i Boardwalk Empire do jetë Daredevil televiziv!

by Irena Nanaj AKtori britanik Charlie Fox do interpretojë Daredevil në serialin e ardhshëm të Marvel, që do transmetohet në Netflix. Sipas Variety ,  tashmë Cox është përzgjedhur për rolin protagonist dhe do interpretojë Matt Murdock në 13 episodet e serialit,personazh të cilin për herë të fundit e ka luajtur Ben Affleck në filmin e vitit 2003.   Cox njihet nga teleshikuesit për rolin e tij si Owen Sleater në serialin e jashtëzakonshëm të HBO, Boardwalk […] 29 May 2014 at 12:06 pm
0

Sa i madh është "Mountain" i Game of Thrones?

by Irena Nanaj Game of Thrones e ka për zakon të rikthej personazhet që janë shfaqur në sezonet e kaluara. Kështu që në episodin më të fundit na prezantoi përsëri me Mountain, a.k.a. Gregor Clegane, vëllain e egër të Hound. I cili shfaroste  kundërshtarët e tij me një stil të shkëlqyer,  duke bërë që "body parts" të ndryshme fluturonin ca […] 22 May 2014 at 05:00 pm