BREAKING

TAG Tablets
0

Samsung Galaxy Tab 3. Tableti i ri 7 inç i Koreanëve është fakt!

by Aldo Rama Thashethemet në lidhje me të, ka kohë që kanë qarkulluar, por tanimë mund të themi që prezantimi i pajisjes është fakt. Bëhet fjalë për pajisjen Galaxy Tab të  kompanisë Samsung me ekran 7 inç.   Galaxy Tab 3 do të posedojë procesor me fuqi 1.2GHz, memorie të brendshme 8GB ose 16GB (që do mund të zgjerohet nëpërmjet kartave microSD deri në 64GB), dy kamera 3 […] 3 May 2013 at 08:25 pm
0

Windows 8 mbështesin rezolucion më të ulët. Do të shohim tabletë Windows 8 më të vegjël?

by Aldo Rama Deri më tani, sistemi operativ Windows 8 ka mbështetur rezolucion nga 1,366 x 768 pixel e sipër. Kompania Microsoft ka njoftuar që tanimë, minimumi i rezolucionit që do të mbështesë sistemi operativ do jetë 1,024 x 768 pixel. Sipas kompanisë, ky hap ndërmerret për të inkurajuar bashkëpunëtorët e saj të përdorimin rezolucion edhe më të ulët. Pse? Faqja ZDNet mendon se një rezolucion i […] 30 March 2013 at 12:05 pm
0

Sony Xperia Tablet Z: Qarkullon në të gjithë botën me procesor quad-core Snapdragon S4 Pro, ekran 1920x1200p dhe trashësi 6,9mm (MWC 2013)

by Aldo Rama  Tableti më i ri i kompanisë Sony që është prezantuar në fillimin e këtij vitit në Japoni, tanimë do ofrohet dhe në shtete të tjera. Në kuadër të konferencës për shtyp në WMC2013, Sony ka njoftuar lansimin botëror të tabletit Xperia Tablet Z. Ju kujtojmë se pajisja disponon ekran 10,1 inç MOBILE BRAVIA ENGINE me rezolucion 1920×1200 pixels, procesor quad-core […] 26 February 2013 at 07:34 pm
0

Shfaqja e parë e Samsung Galaxy Tab 3

by Aldo Rama Thashetheme që thonë se kompania Samsung po përgatit versionin e tretë të tabletave Galaxy Tab kanë kohë që qarkullojnë. Por, tanimë kemi edhe fakte fotografike për ekzistencën e tyre... Pra, mesa duket gjenerata e ardhshme e tabletave të kompanisë koreane do prezantohet gjatë Mobile World Congress që do organizohet si gjithmonë në Barcelonë, bashkë me pajisen Galaxy Note 8.0, karakteristikat e të cilës tashmë […] 30 January 2013 at 11:27 am
1

Publikim! Ky duhet të jetë Samsung Galaxy Note 8.0 i ri dhe ngjan me… celularë

by Aldo Rama Pajisja e re 8 inç Samsung Galaxy Note 8.0, që shfaqja e saj në  Mobile World Congress konsiderohet pothuajse e sigurt, përveç thashethemeve në lidhje me karakteristikat e saj tanimë për të kemi edhe foto! Publikimi i fundit nga faqja italiane DDay na tregon një tabletë që ndoshta është propozimi i ardhshëm Note i Samsung-ut. Pajisja ka formën e rrumbullakët që ka dhe Galaxy […] 26 January 2013 at 11:19 am
0
Archos-97-Titanium-HD-e1356267604797

Archos 97 Titanium HD: tableta që "konkurron" drejt për drejt iPad-in

by Aldo Rama Pajisjet e kompanisë Archos ndoshta nuk mund t'i gjeni lehtë në raftet e dyqaneve në Shqipëri, por duhet theksuar se është një markë e njohur që gjatë kohëve të fundit ka ofruar propozime shumë interesante në sektorin e tabletave. Propozimi i ri Archos 97 Titanium HD  9,7 inç "luan" në nivelin e iPad-it, pasi disponon rezolucion 2048×1536 pixels në ekrani tuaj IPS-ë. Gjithashtu pajisja inkorporon procesor dual-core A9 […] 23 December 2012 at 05:54 pm
0
htc-tablet-640x360

Shumë thashetheme thonë se: HTC-ja po përgatit tableta Windows RT për 2013

by Aldo Rama Një raportim që ka publikuar agjencia Bloomberg thotë se kompania HTC po përgatit një tabletë  7  inç dhe një 12 inç të cilat do të disponojnë Windows RT dhe do t'i shohim gjatë 2013-ës. Burimet e këtij raportimi mbështesin se tabletat do të kenë procesorë Qualcomm dhe ka shumë mundësi t'i shohim të disponohen në dyqane në tremujorin e tretë të 2013-ës. A është i […] 21 December 2012 at 04:06 pm
0
Toshiba-Excite-10-SE-e1354704609649

Toshiba Excite 10 SE: Μe Android 4.1 dhe procesor quad-core

by Aldo Rama Kompania Toshiba nuk bën shumë zhurmë kur prezanton tabletat e saj, por sido që të jetë propozimet që hedh në treg janë tejet interesante (si nga ana e çmimit po ashtu edhe për sa i përket karakteristikave). Kështu, Toshiba Excite 10 SE disponon ekran 10,1 inç AutoBrite HD me rezolucion 1280×800 pixels dhe procesor quad-core Nvidia Tegra 3 me 1GB RAM, ndërkohë inkorporon dhe […] 5 December 2012 at 03:24 pm
0
Toshiba-AT300SE-e1352988175132

Toshiba AT300SE: Tableta e re entry-level 10.1 inç

by Aldo Rama Toshiba hedh në treg një tabletë të re 10 inç me karakteristika interesante dhe çmim "joshës". Ky është propozimi ideal për ata konsumatorë të cilët duan të përdorin karakteristikat më të spikatura të një tablete por pa paguar "add-ons" shtesë. E bazuar në cilësinë tashmë të provuar e Tabletës Toshiba AT300 premium, versioni i ri SE është projektuar duke […] 15 November 2012 at 07:47 pm
0
will-it-blend-ipad-mini-google-nexus7-kindle-fire-hd

iPad mini, Kindle Fire HD dhe Google Nexus 7 në… blender

by Aldo Rama Ah Tom... Tom! Seria e famshme e videove "Will it blends" rikthehet në mënyrën më "brutale" që mund të imagjinoni.   Pra, Tomi, dhe “epshet” e tij teknologjike, këtë herë kanë si viktima tre tableta të vogla që kanë qarkulluar së fundmi në treg, pra bëhet fjalë për: iPad mini, Amazon Kindle Fire HD dhe Google Nexus 7. Vetë ai pasi i thyen ato... në […] 8 November 2012 at 10:20 pm