BREAKING

TAG Sony
0
Këto janë pajisjet e kompanisë Sony që do të kalojnë në Android 7.0 Nougat!

Këto janë pajisjet e kompanisë Sony që do të kalojnë në Android 7.0 Nougat!

by Aldo Rama Kompania Sony ka prezantuar listën zyrtare të pajisjeve të saj që do të përmirësohen në Android 7.0 Nougat. Kështu, përveç propozimeve të serisë Nexus dhe modelit të ri LG V20 që do të qarkullojë me sistemin e ri Nougat out-of-the-box, kompania ka rezervuar dhe disa surpriza. Pajisjet e tjera që do të mund të marrin update-in […] 29 August 2016 at 08:50 am
0
Sony Xperia XA Ultra. Me ekran 6 inç, procesor Helio P10 dhe kamerë 16MP me OIS!

Sony Xperia XA Ultra. Me ekran 6 inç, procesor Helio P10 dhe kamerë 16MP me OIS!

by Aldo Rama Kompania Sony do të disponojë modelin Xperia XA Ultra, i cili do jetë anëtari i 4-të i familjes Xperia X pas Xperia X, Xperia X Performance dhe Xperia XA, pajisje të cilat i pamë në konferencën e Barcelonës.  Siç mësojmë, kompania tashmë po fokusohet tek kjo seri duke lenë mënjanë seritë M, C dhe Z.   Në thelb bëhet fjalë […] 30 May 2016 at 03:59 pm
0
Sony do të disponojë një "patch" kundrej kërcënimit "Stagefright" për Xperia Z5 dhe Z5 Compact!

Sony do të disponojë një "patch" kundrej kërcënimit "Stagefright" për Xperia Z5 dhe Z5 Compact!

by Aldo Rama Sipas informacioneve të deri tanishme, kompania Sony ka nisur disponimin e “patch” që siguron luftanijet e kompanisë nga kërcënimi i njohur “Stagefright”. Ju rikujtojmë se disa muaj më parë, disa studiues pas disa kërkimesh zbuluan kërcënimin “Stagefright”, një boshllëk sigurie që ndikon në mbi 950 milionë përdorues në rang botëror. Edhe pse prodhues të tjerë […] 8 November 2015 at 09:10 pm
0
Samsung Galaxy S7 do të disponojë sensorë kamere të kompanisë Sony?

Samsung Galaxy S7 do të disponojë sensorë kamere të kompanisë Sony?

by Aldo Rama Sensorët e kamerës që prodhon kompania Sony padyshim konsiderohen nga më të mirët pasi në shumicën e testimeve që janë kryer kanë ofruar rezultate mbresëlënëse që prodhuesit e tjerë vështirë se i oforjnë. Mesa duket nuk janë vetëm përdoruesit që mbeten të impresionuar nga performanca e sensorëve të kamerës së pajisjeve mobilet të kompanisë Sony, por […] 7 November 2015 at 08:54 pm
0
Këto janë pajisjet e Sony Mobile që do të përmirësohen në Android 6.0 Marshmallow

Këto janë pajisjet e Sony Mobile që do të përmirësohen në Android 6.0 Marshmallow

by Aldo Rama Pas njoftimeve të prodhuesve të tjerë, është pozicionuar edhe kompania Sony, e cila na njofton për tabletat dhe telefonat inteligjent të saj që do të përmirësohen në Android 6.0 Marshmallow. Versioni i ri i Androidit do të disponohet për modelet: Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z3+, Xperia Z3, […] 6 October 2015 at 09:45 pm
0
Sony Xperia Z5 Premium, ky është smartphone i parë 4K në botë! (IFA 2015)

Sony Xperia Z5 Premium, ky është smartphone i parë 4K në botë! (IFA 2015)

by Aldo Rama Kompania Sony me pajisjen Xperia Z5 Premium, shkaktoi “dallgë” entuziazmi në miliona fansat e saj pasi me estetikën që ka përdorur tek luftanija se saj arriti të marrë bashkë me modelin Huawei Mate S të gjithë vëmendjen në ekspozitën IFA 2015. Specifikat e pajisjes tashmë dihen, Xperia Z5 Premium vjen me ekran 5,5 inç me rezolucion 4K […] 5 September 2015 at 05:47 pm
0
Një shije e parë nga Sony Xperia Z5 Compact! (IFA 2015)

Një shije e parë nga Sony Xperia Z5 Compact! (IFA 2015)

by Aldo Rama  Xperia Z5 Compact është pajisja e “vogël” e tripletës magjike të pajisjeve z5 që prezantoi kompania Sony në kuadër të ekspozitës IFA 2015. Pajisja Ζ5 Compact edhe pse në letra konsiderohet e “vogla” e shoqërisë, por kjo nuk do të thotë aspak që ka mangësi sa i përket specifikave dhe mundësive që ofron, kjo gjë vërehet […] 4 September 2015 at 03:27 pm
0
Sony Xperia Z5. bëhen publike imazhet zyrtare por edhe kamera 23MP!

Sony Xperia Z5. bëhen publike imazhet zyrtare por edhe kamera 23MP!

by Aldo Rama Raportime, publikime si dhe teasers për pjesëmarrjen e kompanisë Sony në IFA 2015 kemi parë shumë në ditët e fundit, por tani disponojmë “press image” të luftanijes së rë Sony Xperia Z5 që do prezantohet në eventin e kompanisë më 2 Shtator.   Fotografitë u mundësuan nga XperiaBlog (që pretendon se ato u shfaqën në mediat sociale të kompanisë […] 30 August 2015 at 05:04 pm
0

Kompania Sony synon të bëjë një update masiv në Android 5.1!

by Aldo Rama Edhe pse kompania Sony është vonuar disi për të sjellë përmirësimet e Android 5.0 Lollipop –të cilat ende vazhdojnë- por mesa duket updatei ardhshme në  Android 5.1 do bëhet masivisht në disa pajisje. Kompania ka programuar të disponojë brenda korrikut përmirësimin për pajisjet e mëposhtme: - Sony Xperia Z3 series: Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact dhe Xperia Z3 Tablet Compact […] 6 June 2015 at 09:33 pm
0

Sony Xperia Z4. Zyrtarisht me ekran 5,2 inç 1080p dhe procesor octa-core Snapdragon 810

by Aldo Rama Luftanija e ardhshme e kompanisë Sony është realitet. Modeli Sony Xperia Z4 është prezantuar në Japoni, edhe ajo që vlen të theksojmë është që ndryshimet krahasuar me paraardhësin e tij nuk janë dramatike.   Sidoqoftë bëhet fjalë për një pajisje me ekran 5,2 inç me rezolucion 1080p, 64 bit procesorme tetë bërthama Snapdragon 810 me fuqi 2GHz, 3GB RAM, hapësirë të […] 20 April 2015 at 11:31 pm