BREAKING

TAG social media
0
5 vjet Instagram!

5 vjet Instagram!

by Aldo Rama Rrjeti famshëm social ka mbushur plot 5 vite ka nisja funksionimit të tij. Brenda këtij 5-vjeçari jo vetëm arriti të bëj për vete përdoruesit e thjeshtë, por edhe shumë marka të njohura ndërkombëtare të cilat e përdorin për fushatat e tyre reklamuese. Sot, përdoruesit e Instagram-it ngarkojnë 80 milionë fotografi në ditë botërisht! Rrjeti social […] 10 October 2015 at 09:23 pm
0
Facebook Messenger për Apple Watch?

Facebook Messenger për Apple Watch?

by Aldo Rama Në kuadër të eventit të Apple-it që u realizua dje, gjatë prezantimit të ndryshimeve të Apple Watch u njoftua njëherazi dhe krijimi i aplikacionit të Facebook Messenger për orën e njohur të Apple-it. Nëpërmjet aplikacionit përdoruesit do mund të dërgojnë mesazhe teksti, mesazhe audio si dhe të ndajnë me të tjerët vendndodhjen e tyre. Sipas […] 10 September 2015 at 06:32 pm
0

Facebook dhe Twitter "rriten" falë faktit që shihen si burim lajmesh!

by Aldo Rama Sipas një studimi të “Pew Research Center”, rrjetet sociale Facebook dhe Twitter, kanë marrë dimensione dhe zhvillim të tillë falë lajmeve të cilat përcjellin, pasi mesa duket përdoruesit e parapëlqejnë këtë mënyrë për t’u informuar. Fakti që është shtuar përdorimi i tyre nuk ka të bëjë edhe aq me shtimin e numrit të përdoruesve, sa […] 20 July 2015 at 05:34 pm
0

Festoni datëlindjen tuaj në Twitter…me tullumbace!

by Aldo Rama Tashmë rrjeti social Twitter ka shtuar në opsionet e tij vendosjen e datëlindjes si dhe shfaqjen e datëlindjes së çdo përdoruesi në profilin e tij. Ditën që do të festoni, të gjithë ata që ju ndjekin ose ata që do vizitojnë profilin tuaj nëse e keni të hapur do informohen për datëlindjen tuaj me anë […] 10 July 2015 at 05:42 pm
1

“The way we met”: histori dashurie në Instagram!

by Aldo Rama Në Instagram është krijuar llogaria “The way we met”, që i ofron mundësinë të gjithë atyre që janë në lidhje të mund të ndajnë me të tjerët një çast nga historia e tyre duke dërguar një fotografi që i përfaqëson më shumë, një foto që përkon ndoshta edhe me momentin ku rrugët e tyre u […] 5 July 2015 at 06:06 pm
0

Twitter ka shtuar "Twitter Ads button" në aplikacionin për pajisjet Android dhe iOS!

by Aldo Rama Shumë përdorues vërejtën tek profili i tyre në Twitter (në pajisjet Android dhe iOS) shtimi e një ikone te ndërmjet ingranazhit që të çon teksettingsdhe ikonës që ofron mundësinë e ndryshimit të llogarisë. Ikona e re që mbart emërtimin Twitter Ads button, që ka formën e një shigjete dhe me të drejtë dikush mund të […] 4 July 2015 at 05:25 pm
0

Shihni se si do mund të përdorni videot 360 gradësh tek YouTube!

by Aldo Rama Lajme fantastike vijnë për të gjithë ata që përdorin YouTube, pasi stafi i rrjetit të famshëm social bëri me dije zyrtarisht mbështetjen për videot 360 gardë! Funksioni i ri për momentin është i disponueshëm, vetëm për ata që përdorin aplikimin YouTube për Android në pajisjet celulare dhe Google Chrome në kompjuterët, ndërkohë më shumë aplikime dhe pajisje do […] 22 June 2015 at 11:37 pm
0

Facebook mbikëqyr kohën që kalon dikush kur lexon një postim!

by Aldo Rama Në ndryshimet që vijojnë në përmbajtjen që shfaqë në News Feed-et të përdoruesve, rrjeti Facebook deklaron që mbikëqyrë kohën që i dedikon një përdorues leximit të një postimi. Ju qartësojmë faktin se nëse një përdorues nuk klikon për t’i dhënë like ose për ta shpërndarë përmbajtjen nuk do të thotë që nuk e intereson. Si […] 19 June 2015 at 12:19 pm
0

Facebook lite për pajisjet Android!

by Aldo Rama Disa muaj më parë rrjeti Facebook patë njoftuar krijimin e një aplikimi të vogël për shtetet në zhvillim. Rrjeti social ka njoftuar sërish krijimin e Facebook Lite për pajisjet Android. Aplikimi do jetë më i vogël se 1mb, dhe si instalimi ashtu edhe funksionimi i aplikimit do bëhet në mënyrë tepër të shpejtë. Aplikacioni përfshinë […] 6 June 2015 at 05:05 pm
0

Call Now button në reklamat e News Feed-it në Facebook!

by Aldo Rama Shtimin e butonitCallNownë reklamat e bizneseve që shfaqen zakonisht në të djathtë të ekranit tonë, vendosi rrjeti social Facebook, duke i dhënë mundësinë përdoruesve të kenë akses të menjëhershëm me cilindo biznes, në rast se reklama u tërheq atyre vëmendjen. Gjithashtu rrjeti u ofron mundësinë e krijimit të reklamave brenda faqes. Gjatë krijimit të reklamës […] 3 June 2015 at 10:47 pm