BREAKING

TAG Samsung
0
Huawei "lë pas" Samsung-un dhe bëhet Android brand më fitimprurës!

Huawei "lë pas" Samsung-un dhe bëhet Android brand më fitimprurës!

by Aldo Rama Kompania Huawei po gëzon një “formë” fantastike, dhe siç duket për momentin është Brand-i Android më fitimprurës duke lënë pas kompaninë Samsung. Sigurisht, kësaj të fundit i kushtoi shumë disfata e pajisjes  Galaxy Note 7... Ky raport ofrohet nga kompania e studimeve Strategy Analytics ku theksohet se Huawei ishte kompania e dytë fitimprurëse për smartphones prë 3 mujorin që […] 2 December 2016 at 09:27 am
0
Samsung Galaxy S7 do të jetë waterproof?

Samsung Galaxy S7 do të jetë waterproof?

by Aldo Rama Të shumta janë publikimet si dhe thashethemet që qarkullojnë gjatë ditëve të fundit për një prej pajisjeve që pritet të tërheqë vëmendjen në ekspozitën MWC 2016 që çelet pas disa ditësh në Barcelonë. Sigurisht bëhet fjalë për modelin Samsung Galaxy S7, ku Samsung-u i Indonezisë  nuk ka lenë asgjë pa zbuluar në video – teaser e ri. Kështu, pajisja e ardhshme […] 17 February 2016 at 06:25 pm
0
U disponua në të gjithë botën përmirësimi i Android 6.0 Marshmallow për Galaxy S6 dhe Galaxy S6 edge!

U disponua në të gjithë botën përmirësimi i Android 6.0 Marshmallow për Galaxy S6 dhe Galaxy S6 edge!

by Aldo Rama Kompania Samsung ka njoftuar zyrtarisht disponimin e Android 6.0 Marshmallow update për pajisjet Galaxy S6 dhe Galaxy S6 edge. Përdoruesit e pajisjeve në fjalë do të njoftohen së shpejti për këtë update (nëse nuk janë njoftuar ende). Android Marshmallow update sjell tek Galaxy S6, përveç përmirësimeve të Google, dhe një interface të përmirësuar për TouchWiz dhe security fixes, ndërsa tek Galaxy S6 […] 15 February 2016 at 06:54 pm
0
Samsung dhuron Galaxy Note 5 tek ata që do të vizitojnë Korenë e Jugut!

Samsung dhuron Galaxy Note 5 tek ata që do të vizitojnë Korenë e Jugut!

by Aldo Rama Nëse keni menduar të realizoni ndonjë udhëtim për në Korenë e Jugut këtë periudhë, kompania Samsung do t’ua bëjë udhëtimin edhe më të bukur. Në lëvizje surprizë, kompania ka vendosur t’i dhurojë të gjithë turistëve që do të vizitojnë vendin nga fundi Shkurtit nga një Samsung Galaxy Note 5. Më konkretisht, kompania Koreanë në bashkëpunim […] 2 February 2016 at 07:50 pm
0
Zyrtare: Samsung Galaxy S7 prezantohet më 21 Shkurt!

Zyrtare: Samsung Galaxy S7 prezantohet më 21 Shkurt!

by Aldo Rama Ditën e diele më 21 Shkurt, një ditë para çeljes së ekspozitës MWC 2016 në Barcelonë do të realizohet prezantimi zyrtar i Samsung Galaxy S7. Kompania Samsung ka publikuar në Youtube video teaser-in  e eventit që pritet të zhvillohet, por në të nuk zbulohen shumë detaje, thjeshtë shfaqte një mashkull që ka veshur Gear VR headset […] 2 February 2016 at 06:35 pm
0
Ky është "frigoriferi inteligjent" i Samsung që do të shfaqet në CES 2016!

Ky është "frigoriferi inteligjent" i Samsung që do të shfaqet në CES 2016!

by Aldo Rama Një “frigorifer inteligjent” me ekran me prekje është në epiqendër të banner-ave që ka vendosur kompania Samsung në pritje të ekspozitës CES 2016, e cila çelet javën që vjen në Las Vegas. Siç shohim edhe në fotografitë që shoqërojnë këtë artikull, kompania koreane do të prezantojë në ekspozitë frigoriferët e saj të rinj inteligjent që […] 4 January 2016 at 09:35 pm
0
Samsung synon të sundojë kategorinë low-end me pajisjen Galaxy J3!

Samsung synon të sundojë kategorinë low-end me pajisjen Galaxy J3!

by Aldo Rama Dihet që kompania Samsung disponon një game të gjerë pajisjesh duke filluar nga telefonat inteligjent bazik që bëjnë pjesë tek kategoria “entry-level” e deri tek “luftanijet” e fuqishme që dallojnë për cilësinë dhe performancën që ofrojnë. Galaxy J3 (6) që është prezantuar së fundmi në tregun e Kinës   është një propozim që i “shkel syrin” adhuruesve të […] 5 December 2015 at 09:08 pm
0
Samsung: Fillon prodhimi i Exynos 8890, posaçërisht për Galaxy S7!

Samsung: Fillon prodhimi i Exynos 8890, posaçërisht për Galaxy S7!

by Aldo Rama Duke grumbulluar dhe lexuar njëherazi materiale në lidhje me planet afatshkurtra të kompanisë Samsung, mësojmë se kjo e fundit po përgatitet të prodhojë një SoC Exynos 8890 të ri (i njohur ndryshe edhe si Μ1 ose Mongoose) brenda muajit Dhjetor. Ky SoC ka për qellim të përdoret në pajisjen e ardhshme të shumëpërfolur Galaxy S7. […] 7 November 2015 at 09:24 pm
0
Samsung Galaxy S7 do të disponojë sensorë kamere të kompanisë Sony?

Samsung Galaxy S7 do të disponojë sensorë kamere të kompanisë Sony?

by Aldo Rama Sensorët e kamerës që prodhon kompania Sony padyshim konsiderohen nga më të mirët pasi në shumicën e testimeve që janë kryer kanë ofruar rezultate mbresëlënëse që prodhuesit e tjerë vështirë se i oforjnë. Mesa duket nuk janë vetëm përdoruesit që mbeten të impresionuar nga performanca e sensorëve të kamerës së pajisjeve mobilet të kompanisë Sony, por […] 7 November 2015 at 08:54 pm
0
Samsung dhe Oculus prezantuan pajisjen e re "Gear VR Headset"!

Samsung dhe Oculus prezantuan pajisjen e re "Gear VR Headset"!

by Aldo Rama Kompanitë Samsung dhe Oculus kanë njoftuar zyrtarisht pajisjen e re Samsung Gear VR që do të qarkullojë brenda muajit nëntor (duke filluar nga Amerika) dhe do të kushtojë 88 euro (99 dollarë). Gear VR do jetë pajtueshëm me modelet Samsung Galaxy Note 5, Samsung Galaxy S6 edge+, Samsung Galaxy S6 dhe shumë modele të reja […] 26 September 2015 at 10:40 pm