BREAKING

TAG Samsung Galaxy S5
0

Ky është modlei metalik Samsung Galaxy F, përkrah Samsung Galaxy S5!

by Aldo Rama Pajisja e shumëkërkuar nga faqet e lajmeve teknologjike si dhe mediat sociale e cila ende nuk ka qarkulluar gjendet në duart e dikujt, i cili jo vetëm që e disponon por dhe e fotografojë përkrahë pajisjes Samsung Galaxy S5 dhe më pas ja dërgoi faqes... Phone Arena! Pra, nëse besojmë se ky është smartohone i ri […] 19 June 2014 at 12:51 pm
0

10 milion dërgesa në 25 ditë për Samsung Galaxy S5!

by Irena Nanaj Luftanija e re e Koreanëve, Samsung Galaxy S5, arriti rekordin e realizimit të 10 milion dergesave në vetëm 25 ditë. Dhe kështu S5 e lë pas paraardhësin e tij Galaxy S4, që kishte arritur të njëjtin numër dërgesash por në... 27 ditë. Për arsye hisorike, raportojmë se 10 milion dërgesa ka arritur S3 për 50 ditë, S2 për 5 muaj dhe Galaxy S i parë në 10 […] 13 May 2014 at 09:28 am
0

iPhone 6 vs Samsung Galaxy S5 vs iPhone 5s. Ja ku mbritën dhe... krahasimet e parakohëshme!

by Irena Nanaj Siç dihet, ka shumë kohë që kanë nisur thashethemet për iPhone 6 dhe natyrisht, do jenë në epiqendër gjithnjë e më shumë. Por ajo çfarë do ju prezantojmë sot tejkalon çdo pritshmëri... Jo sepse (ndoshta) na zbulon pajisjen e ardhshme iPhone 6 në fotografitë më të mira që mund të keni parë deri më tani, por edhe sepse e […] 6 May 2014 at 12:19 pm
0

Sa kushton të ndërtosh Samsung Galaxy S5?

by Bilbil Zharri Kur u lançua fillimisht me një çmim goxha të lartë, një numër njerëzish u interesuan se çfarë ka përdorur Samsung për ta ndërtuar pajisjen e re. Akoma më tej, përdoruesit interesohen se sa mund të shkojë çmimi nëse e asemblojnë vetë telefonin e tyre. E më në fund, këto të dhëna janë bërë publike! Samsung […] 16 April 2014 at 05:33 pm
0

Si e teston Samsung pajisjen e saj të re Galaxy S5?

by Irena Nanaj Normalisht, kompanitë e ndryshme realizojnë testime të pajisjeve para se ti hedhin ato në treg. Këtë gjë bëri edhe kompania koreane me Galaxy S5 duke e nënshtruar atë në disa testime tepër të vështira, në mënyrë që të garantonin për cilësinë e luftanijes së re si dhe rezistencën e saj në fusha të ndryshme. Testimet lidhen […] 11 April 2014 at 01:01 pm
0

Drop Test. HTC One M8 vs Samsung Galaxy S5 vs iPhone 5s!

by Irena Nanaj Drop test. Për shkak të një... “vesi të çuditshëm” që kemi, edhe pse na “dhemb” zemra ne vazhdojmë ti shohim këto testime. TechSmartt e ka parasysh këtë gjë dhe prandaj realizon një test rënieje tek tre celularët më të përfolur të kësaj periudhe. Bëhet fjalë për HTC One M8, Samsung Galaxy S5 dhe iPhone 5s. Rezultati i testimit […] 4 April 2014 at 02:19 pm
0

Beteja e ekranit! Samsung Galaxy S5 vs HTC One M8 vs Sony Xperia Z2 vs LG G Pro 2!

by Irena Nanaj ePrice China ka në dispozicion dhe në të njëjtën... dhomë ndoshta smartphones-at më të përfolur në muajt e fundit, Samsung Galaxy S5, HTC One M8, Sony Xperia Z2 dhe LG G Pro 2. Përveç fotografitë e tyre... interesante që i tregojnë ato nga çdo këndvështrim, realizoi edhe një testim të vlefshëm sa i përket ekraneve që disponojnë këto pajisje.  Fillimisht le të shohim pajisjet... […] 27 March 2014 at 01:51 pm
0

Samsung shpjegon teknologjinë ISOCELL e kamerës së Galaxy S5!

by Irena Nanaj Për një periudhë të gjatë,  Samsung ishte duke punuar mbi teknologjinë ISOCELL për kamerat e pajisjeve të saj dhe tashmë është gati për të thënë çdo gjë në lidhje me të duke marrë shkas nga inkorporomi i kësaj teknologjie tek Galaxy S5. Por çfarë është ISOCELL dhe pse kjo teknologji, sipas koreanëve, qëndron më lartë se çfarëdolloj zgjidhje tjetër? Është […] 13 March 2014 at 12:12 pm
0

Ηands-on videos për Samsung Galaxy S5 dhe për Gear 2 e Gear Fit!

by Irena Nanaj Samsung vazhdon të publikojë video zyrtare të pajisjeve që prezantoi gjatë ekspozitës MWC 2014 dhe ja ku erdhi momenti i prezantimit të dy videove të tjera hands-on. Videot e reja të postuara në Youtube paraqesin pajisjen e re Samsung Galaxy S5, por edhe pajisjet Gear 2 e Gear Fit në video hands-on të cilat zbulojnë detaje të harduerit […] 11 March 2014 at 10:41 am
0

Samsung Galaxy S5 në një official video tepër interesante!

by Irena Nanaj Prezantimi i Samsung Galaxy S5 gjatë  javës që lamë pas, pasoi me bombardime lajmesh në lidhje me luftanijen e re të koreanëve. Këtë javë, kompania na jep mundësi për të shkruar artikuj të rinj mbi këtë pajisje duke qenë se u publikua videoja zyrtare e saj. Kjo video na jep shumë të dhëna në lidhje me përdorimin e […] 6 March 2014 at 03:25 pm