BREAKING

TAG ps4
0

Sennheiser: Lidh kufjet e tua gaming me PS4 ose Xbox One!

by Irena Nanaj Disponon kufje gaming të Sennheiser? I dashuron dhe nuk do të ndahesh prej tyre as edhe një moment, por ke blerë një konsolë të gjeneratës së re dhe nuk “bëjnë”? Mos e vri mendjen fare! Sennheiser e ka zgjidhjen për Xbox One dhe PS4.  Sennheiser PCV05 është një pajisje shtesë që “mbërthehet” në telekomandën e çdo konsole duke bërë që kufjet […] 7 May 2014 at 11:36 am
0

PS4. Shet mbi 7 milionë njësi në rang botëror!

by Irena Nanaj Duke u bazuar në të dhënat e veta, kompania Sony anonçoi se shitjet e konsolës arritën mbi 7 milionë njësi në të gjithë botën. Sa i përket softuerit, shifra përkatëse shkon në 20,5 milionë, fakt që nënkupton se çdo PS4 i takojnë të paktën 3 lojra. Gjithashtu, kompania theksoi se shitjet e lojrave përfshijnë shpërndarjen fizike dhe atë digjitale. […] 19 April 2014 at 08:35 pm
0

The Last of Us vjen në versionin Remastered në PS4!

by Irena Nanaj Pas gjithë atyre thashethemeve, më në fund Sony pranon se The Last of Us do dalë në PS4. Loja do dalë në versionin Remastered i cili ka efekte të përmirësuara dhe synon 60fps. Loja përfshinë dy harta multiplayer dhe Left Behind DLC. The Last of Us: Remastered do hidhet në treg gjatë verës.  Më poshtë do të gjesh dy video ku njëra […] 13 April 2014 at 11:03 pm
0

inFamous: Second Son: Mbi 1milion shifra e shitjeve në 9 ditët e para!

by Irena Nanaj S’ka të ndalur inFamous: Second Son i Sucker Punch. Sipas Sony, loja ekskluzive për PS4 ka kaluar mbi 1 milion shitje brenda 9 ditëve të para të hedhjes në treg. Kjo shifër përfshinë shitjet fizike dhe digjitale e inFamous: Second Son që u hodh në tregun ndërkombtarë më 21 mars, me përjashtim të Japonisë ku pritet të dalë në muajin […] 13 April 2014 at 10:40 pm
0

Infamous: Second Son review

by Irena Nanaj Sucker Punch ndërmori me Infamous: Second Son (Infamous, inFamous, inFAMOUS, e di si janë këto gjëra…) një risk të madh: pasi kishte një serial të suksesshëm që publiku e pëlqente, me një aktor protagonist shumë të veçantë e cool dhe skenarë me një shtrirje të lehtë. Megjithatë, ai vendosi që duke kaluar në brezin e ri (PS4) të […] 25 March 2014 at 10:07 am
0

Sony falënderon përdoruesit e PS4. Pse vallë?

by Irena Nanaj Sony  falënderon  përdoruesit e PS4. Arsyeja? 100 milion klikime të butonit “Share” në levën e konsolës. Ky fakt tregon se, në epokën ky jetojnë gjëja që shet më shumë është... social! Kur u lansua leva DualShock 4 për PS4, Sony paraqiti butonin “Share” me shumë krenari dhe duke parë rezultatet kuptojmë se kishte të drejtë. Njerëzit […] 13 March 2014 at 01:27 pm
0

Shndërroje PS4 në portabël me ndihmën e PS Vita!

by Irena Nanaj Je ndër ata që disponojnë një PS4 e PS Vita dhe dëshiron ti bashkosh në një të vetme? E bija e një redaktori të Forbes , e cila është vetëm 10 vjeç, pati idenë më të mirë në botë! Si të kthesh PS4 në portabël! Le të themi më mirë, pothuajse portabël... Më poshtë do të gjesh […] 11 February 2014 at 02:52 pm
0

Xbox One vs. PS4: Çfarë dimë për secilën [Infographic]

by Aldo Rama Kompania Microsoft na "zbuloi" shumë gjëra rreth konsolës të saj të re, Xbox One. Nga ana tjetër për konsolën PS4 nuk dimë shumë gjëra, por me siguri do mësojmë më shumë rreth dy konsolave gjatë E3. Por deri atëherë, mund të krahasojmë të dhënat që kemi grumbulluar deri më tani. Si ju duket ideja? Nuk po e zgjasim më! Më poshtë […] 28 November 2013 at 08:18 pm
0

DualShock 4 do të funksionojë dhe tek PC-ja juaj!

by Aldo Rama Kishim kohë pa parë një "tweet-tip" të tillë nga presidenti i kompanisë Sony,  Shuhei Yoshida, që na tregon një tjetër karakteristikë fantastike të konsolës PS4. Presidenti i dashur pra, duke iu përgjigjur pyetjes në Twitter tha se leva e PS4, DualShock 4, do të funksionojë dhe tek Windows PC ku "funksionet bazë" si dhe "Butonat analog" do të funksionojnë më së miri! Zakonisht levat […] 26 November 2013 at 06:22 pm
0

Traileri epik i lojës Watch Dogs

by Aldo Rama Mesa duket ekspozita E3 filloi më shpejt nga ç'prisnim, të paktën për kompaninë Ubisoft. Edhe pse intervista për shtyp do zhvillohet pas pak minutash... traileri epik kinematografik i lojës Watch Dogs është disponuar gjatë paradites të ditës së sotme… Watch Dogs do të qarkullojë më 22 nëntor për platformat PC, PS3, PS4, Xbox 360, Wii U dhe XboxOne. 23 November 2013 at 07:56 pm