BREAKING

TAG PC
0

Jepi gaz në maksimum me Grid Autosport!

by Irena Nanaj Seria Grid përbën pasardhësin shpirtëror të TOCA, serisë driving simulation games që nxirrte dikur Codemasters. Duke marrë feedback nga GRID 2, Codemasters njoftoi lansimin e Grid Autosport, episodi ...i fundit i serisë Grid që do të hidhet në treg së shpejti. Cilat janë ndryshimet që duhet të presim? Reagime më realiste të makinave  për një eksperiencë më origjinale në ngarjen e makinës, […] 24 April 2014 at 02:38 pm
0

Traileri zyrtar i lojës Batman: Arkham Origins!

by Aldo Rama Disa kohë më parë pamë një teaser të vogël për lojën e ardhshme Batman: Arkham Origins. Në thelb teaser-i ishte aq i vogël sa nuk arritëm të kuptojmë asgjë, ndaj dhe Warner Bros e ka korrigjuar gabimin duke na ofruar një super trailer zyrtar të lojës. Video zgjat 5 minuta dhe është fantastike. Batman: Arkham Origins do të qarkullojë për PS3, Xbox 360, PC dhe Wii […] 17 December 2013 at 03:52 pm
0

Dy versionet beta të lojës Battlefield 4

by Aldo Rama EA ka dhënë informacione të reja lidhur me versionin beta të lojës Battlefield 4 i cili do të ndahet në dy pjesë: në exclusive dhe në open ose thënë ndryshe në versionin e mbyllur dhe atë të hapur. Versioni i mbyllur ose exclusive, është ofruar duke filluar nga data 02/10/2013 për PS3, Xbox 360 dhe PC dhe i drejtohet përdoruesve Premium users të Battlefield 3, poseduesve të edicionit të lojës Medal of Honor: […] 16 December 2013 at 05:33 pm
0

Disa këngë të tjera i shtohen listës të lojës Rocksmith 2014 Edition

by Aldo Rama Ubisoft ka zbuluar një pjesë tjetër të këngëve që përmban playlist i lojës Rocksmith 2014 Edition + disa ekstra që do ofrohen si DLC falas për ata që blejnë paketën e lojës me kitarën. Pra kjo është lista e këngëve të lojës ku në të janë përfshirë dhe këngët e reja që janë futur (këngët që kanë yll në të djathtë janë […] 16 December 2013 at 04:48 pm
0

Gameplay fantastik i lojës Cloudberry Kingdom!

by Aldo Rama Me siguri keni luajtur lojëra të cilat kanë qenë të disi vështira ose të ndërlikuara. Por a keni provuar ndonjëherë diçka të pamundur? Ubisoft në bën të njihemi me Bobin, nëpërmjet një platforme loje që titullohet "Cloudberry Kingdom". Tek traileri i mëposhtëm do të njiheni me një pjesë nga gameplay i lojës, ku kalimi i niveleve duket i paarritshëm - fundja këtë e thotë dhe vetë Ubisoft tek titulli i […] 16 December 2013 at 02:59 pm
0

Bëhuni Iron Man-i tek… Grand Theft Auto IV!

by Aldo Rama E keni parë Iron Man-in duke vjedhur makina? Ose duke përdorur fuqitë e tij për të shkatërruar një qytet? Madje tek kompjuteri jua? Bëhuni gati ta shihni. Modifikuesi H1Vltg3 ka krijuar një modifikim tek loja Grand Theft Auto IV ku mund të bëheni Iron Man. Më poshtë mund të merrni një shije nga modifikimi dhe nëse ju pëlqen mund ta gjeni këtu.   27 November 2013 at 07:26 pm
0

Traileri epik i lojës Watch Dogs

by Aldo Rama Mesa duket ekspozita E3 filloi më shpejt nga ç'prisnim, të paktën për kompaninë Ubisoft. Edhe pse intervista për shtyp do zhvillohet pas pak minutash... traileri epik kinematografik i lojës Watch Dogs është disponuar gjatë paradites të ditës së sotme… Watch Dogs do të qarkullojë më 22 nëntor për platformat PC, PS3, PS4, Xbox 360, Wii U dhe XboxOne. 23 November 2013 at 07:56 pm
0

Një tjetër trailer epik për lojën Deadpool. Me shumë humor dhe dubstep!

by Aldo Rama Një tjetër trailer i lojës Deadpool është publikuar, ju patëm thënë për një video tjetër që ndoshta do t'i përkiste lansimit. Por si përfundim nuk ishte ashtu. Nejse, sidoqoftë ndiqni videon e mëposhtme ku do të gjeni humor, grushte, muzikë dubstep dhe shumë gameplay! Deadpool do të qarkullojë më 28 qershor për platformat PS3 dhe Xbox 360 si dhe PC.  23 November 2013 at 05:08 pm
0

Një trailer multiplayer i ri dhe imazhe për lojën Company of Heroes 2

by Aldo Rama Nëse keni parë trailerat e mëparshme të lojës do të vëreni që mungon diçka esenciale që karakterizon serinë Company of Heroes. Kështu, kompania SEGA, me trailerin e ri, nga  E3, ju vë në fushën e betejës dhe bën të kuptoni se si është të jesh kryetari i Company of Heroes 2. Nëse ju pëlqeu traileri, mund të luani multiplayer-in e […] 19 November 2013 at 02:48 pm
0

12 minuta plot gjak dhe tmerr tek video e re e lojës "The Evil Within"!

by Aldo Rama Bethesda ka publikuar një video me 12-min gameplay nga loja The Evil Within, tek e cila detektivi Sebastian Castellanos dhe ortakët e tij thirren të zbardhin një vrasje masive. Ndërkohë papritmas një "fuqi misterioze" vret bashkëpunëtorët e tij. Video nisë kur Sebastianit pasi i kanë rënë të fikët, zgjohet dhe kupton që tashmë asgjë nuk është njësoj. Loja The Evil Within do të qarkullojë gjatë vitit 2014 për PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One dhe PC.   […] 18 November 2013 at 08:25 pm