BREAKING

TAG Nokia
0

Nokia kërkon bashkëpunëtor për t'u rikthyer sërish në fushën e prodhimit të telefonave inteligjentë!

by Aldo Rama Ka kohë që Nokia po na përgatit për rikthimin e saj në fushën e “telefonave inteligjentë” por me një mënyrë “ndryshe” sa i përket qasjes së saj pas blerjes së departamentit të pajisjeve nga Microsoft.     Në një publikim në faqen e kompanisë, Rober Morlino i Nokia Technologies thekson se kompania Finlandeze synon të rikthehet në fushën […] 14 July 2015 at 08:55 pm
0

Çfarë ka ndryshuar tek Nokia... Në 2016 do të lansohen smartphone të rinj?

by Aldo Rama Me emocion pritet ende përgjigja nëse Nokia (pjesa e kompanisë që ka mbetur pas blerjes së departamentit të pajisjeve dhe shërbime nga Microsoft) do të kthehet në tregun e smartphone-ve. Kompania deri më tani e ka mohuar dy herë një fakt të tillë (një herë në vitin e kaluar dhe një herë në prill) por këtë herë […] 21 June 2015 at 11:49 pm
0

Ora inteligjente e Nokias do mund të impresiononte tregun!

by Aldo Rama Kjo mund të ishte ora inteligjente e kompanive Nokia dhe Microsoft (tashmë një), por nuk arritëm kurrë të njihemi me të. Me emërtimin e koduar "Moonraker" në fotografitë shohim që ka adoptuar estetikën moderne të Windows Phone, tek menuja dhe tek ngjyrat! Fotografitë që shoqërojnë postimin në fjalë janë zbuluar nga Evan Blass në një Tumblr blog […] 20 June 2015 at 05:35 pm
0

Nokia 105 super ekonomik vjen me dizajn të rinovuar! (vid)

by Aldo Rama Në 2013-ën u prezantua modeli Nokia 105, një celular që kushtonte vetëm 15 euro dhe i drejtohej tregjeve në zhvillim. Celulari shënoi rezultatet tepër të mira sa i përket shitjeve (diku në 100 pajisje/minutë) dhe tani ka ardhur koha për rikthimin e tij. Kompania Microsoft ruan të njëjtin emër por thjesht rinovon modelin Nokia 105, duke […] 4 June 2015 at 08:59 pm
0

Nokia Lumia 520 i shpëton jetën një 24 vjeçari!

by Irena Nanaj Një... Nokia Lumia 520 i shpëtoi jetën një polici në afërsi të Sao Paolo në Brazil.  24 vjeçari ishte jashtë shërbimit dhe kishte shkuar për vizitë në shtëpinë e prindërve me...uniformën në dorë,  të cilën do t'ia linte të ëmës për ta larë.  Por kur mbriti në në shtëpi atje ndodheshin dy hajdutë të cilit kishin marrë pengë prindërit […] 2 May 2014 at 05:00 pm
0

Blerja e Nokia përfundon më 25 prill. Zëra thonë se do të quhet Microsoft Mobile!

by Irena Nanaj Është definitive. Siç njoftoi edhe Microsoft,  blerja e Nokia do të përfundojë këtë të Premte 25 prill. Edhe pse me një vonesë të vogël, për shkak të pritjes së miratimeve nga autoritetet rregullatore, tashmë sektori i pajisjeve dhe shërbimeve të Nokia i përket përfundimisht koloseut amerikan. Sipas kushteve të blerjes,  pjesa Web dhe Social Media e Nokia do të administrohet nga Microsoft vitin e ardhshëm. Nga […] 22 April 2014 at 02:49 pm
0

Hands-on videos për Nokia Lumia 930, Nokia Lumia 630 dhe 635!

by Irena Nanaj Dje u lansua modeli 5 inçësh Nokia Lumia 930 me kamerë PureView në 20MPixels, si dhe pajisjet ekonomike Nokia Lumia 630 dhe 635. Disa orë më vonë, finlandezët publikuan në Youtube edhe videot zyrtare hands-on të pajisjeve. Ju rikujtojmë se Nokia Lumia 930 disponon ekran 5 inç, procesorë quad-core Snapdragon 800, 2GB RAM, 32GB hapësirë e brendshme dhe kamerë […] 3 April 2014 at 05:32 pm
0

Nokia i bënë trolling Apple për pajisjen e "lirë" (;) iPhone 5c me 8GB!

by Irena Nanaj Sot, Apple paraqiti iPhone 5c "më ekonomik" me memorie 8GB. Në fakt, duhet thënë se nuk është dhe aq ekonomik pasi, çmimi i pajisjes në Evropë arrinë në... 549 euro. Nokia, gjeti rastin për të bërë trolling ndaj kompanisë amerikane në twitter me anë të këtij mesazhi. Hey Apple! "Sot po paraqesim një smartphone me ngjyra, të shpejtë dhe […] 18 March 2014 at 11:23 pm
0

Selfie i Ellen DeGeneres paguhet nga Samsung, reagimet e Nokia, LG e Lenovo

by Irena Nanaj Selfie i famshëm i Ellen DeGeneres  si dhe ndodhitë në prapaskenë po diskutohen më shume se vet Oscars 2014. Kuptohet që, energjia që kishte në skenë prezantuesja e famshme  nuk ishte dhe aq spontane pasi, WSJ thotë se, Samsung e "mësoi" Ellen se si ta realizojë këtë selfie në kuadër të  pozicionimit të produktit të Galaxy […] 4 March 2014 at 01:54 pm
0

Ju paraqesim videon e parë hands-on të Nokia X [MWC 2014]

by Irena Nanaj Nokia prezantoi në MWC 2014 tri pajisje Android të reja. Po, Android! Pajisja Nokia X e cila është më e kërkuara pasi çmimi i saj është vetëm 89€ dhe është e disponueshme, është një zgjidhje që i drejtohet publikut të gjerë. Disponon ekran 4 inç dhe sistem dual-SIM, si dhe operon me një version Android të modifikuar […] 24 February 2014 at 10:41 am