BREAKING

TAG MWC 2014
0

Asus ZenFone 5 hands-on video [MWC 2014]

by Irena Nanaj Gjatë ekspozitës MWC që u zhvillua në Barcelonë ne vizituam stendën e  Asus dhe aty, përveç Padfone Mini dhe Zenfone 6, mundëm të shohim edhe pajisjen e "mesme" të serisë, Asus Zenfone 5. Krahasuar me Zenfone 6, Asus Zenfone 5 qëndron në nivel më të ulët por si pajisje është  po aq e aftë dhe tërheqëse.  Ne e […] 4 March 2014 at 09:56 am
0

GoPro Hero 3+ Black Edition hands-on video [MWC 2014]

by Irena Nanaj Në Mobile Focus event që u zhvillua para se të niste zyrtarisht ekspozita MWC 2014, na u dha mundësia për të parë shumë pajisje të reja dhe gadgets. Stenda e GoPro na mirëpriti sapo ne u futëm në sallë. Atje ndodhej versioni i famshëm action cam, Hero 3+ Black Edition dhe sigurisht nuk humbëm aspak kohe dhe menjëherë nisëm ta […] 4 March 2014 at 09:26 am
0

Lenovo Vibe Z hands-on video [MWC 2014]

by Irena Nanaj Stenda e Lenovo në MWC 2014 ishte tepër e zhurmshme  dhe e pasur me pajisje. Ndër  smartphone-ve së kompanisë ne dalluam Lenovo Vibe Z dhe Vibe X. Ishte hera e parë që na jepej mundësia që t’i shihnim nga afër, edhe pse pajisjet janë shfaqur për herë të parë gjatë CES në muajin Janar. Prandaj dhe ne gjetën rastin për […] 2 March 2014 at 09:12 am
0

ZTE Grand S II. Në Barcelonë pamë smartphone LTE 5,5 inç! [MWC 2014]

by Irena Nanaj ZTE Grand S II u prezantua në kuadër të CES 2014 që u zhvillua në Las Vegas dhe mund të lexoni për të në prezantimin që i kishim bërë atëherë. Megjithatë, ne e pamë tek stenda e ZTE në Barcelonë, kështu që përgatitëm një video të shkurtër hands-on që ta shihni "nga afër" dhe të […] 28 February 2014 at 12:03 pm
0

Hands-on video e Samsung Galaxy S5 direkt nga Barcelona!

by Irena Nanaj E pamë përsëri! Sepse logjikisht, një luftanije kaq shumë e përfolur nuk mund të konsumohet vetëm në videon tonë të parë hands-on gjatë eventit Unpacked 5. Kështu që, ne gjetëm Samsung Galaxy S5 në stendën e kompanisë dhe e morëm përsëri në duart tona dhe e... xhiruam. Veçuam kamerën me auto-focus të shpejtë (brenda 0.3 sekondave), por edhe selective focus […] 27 February 2014 at 12:09 pm
0

MWC 2014 - Dita e dytë (gjithçka po shkon mirë)

by Aldo Rama Edhe dita e dytë e Mobile World Congress 2014 tashmë i përket së shkuarës, ndërkohë ekipi i Digitallife.al në bashkëpunim me kolegët tanë të DigitalLife.gr ruajnë të njëjtin ritëm si ditën e parë. Duam të tregohemi të sinqertë me ju, (po vrapojmë si të çmendur në mënyrë që të arrijmë t’ju informojmë në lidhje më çdo të re. Duam […] 26 February 2014 at 01:09 pm
0

Jolla Phone me Sailfish OS të ri! (hands-on photos & video @MWC 2014]

by Irena Nanaj Jolla Phone. Propozimi i zhvilluesve të mëparshëm të Nokia bazohet në Meego dhe ka të inkorporuar sistemin e ri operativ Sailfish OS që është i bazuar në gestures, tashëm është i disponueshëm në dyqanin online të kompanisë në tregun evropianë dhe kushton 399 euro. Ne patëm shansin që ta shihnim në ekspozitën e MWC 2014, ku Jolla kishte stendën e saj dhe sigurisht […] 26 February 2014 at 01:05 pm
0

Samsung Galaxy S5. Përgatitëm për ju hands-on video dhe benchmarks! [MWC 2014]

by Irena Nanaj Ditën e djeshme, në Barcelonë u çelë ekspozita e MWC 2014 dhe ne ishim të pranishëm në Unpacked 5 event ku u prezantua Samsung Galaxy S5. Ju sigurojmë se nuk u larguam pa përpunuar të dhënat e pajisjes. Po, po, prezantimi zyrtarë tashmë është fakt dhe me siguri keni lexuar artikullin tonë të detajuar. Por tani […] 25 February 2014 at 03:47 pm
0

Blackberry Z3 και Q20. Pajisje ekonomike, me full-touch dhe... me QWERTY përkatësisht [MWC 2014]

by Aldo Rama Kompania Blackberry tregon edhe ajo prezencën e saj në ekspozitën MWC 2014 duke prezantuar dy pajisjet e reja Blackberry Z3 dhe Blackberry Q20. Blackberry Z3 është një smartphone me ekran full touch 5 inç dhe është pajisja e parë e kompanisë që lind nga bashkëpunimi strategjik me Foxconn. Sistemi operativ i pajisjes është Blackberry OS 10.2.1, ndërkohë disponon procesor dual-core Snapdragon 400 me fuqi 1.2GHz, 1.5GB RAM, 8GB memorie […] 25 February 2014 at 03:47 pm
0

MWC 2014: Dita e parë!

by Aldo Rama Dita e parë e Mobile World Congress 2014 prej 9-10 orësh i përket së shkuarës. Ekipi i DigitalLife.al kaloi një 12-orësh fantastik në galerinë  "Fira Europa" në Barcelonë, ku pa (çfarë nuk pa) :)Më e bukura është që edhe ju, nëpërmjet postimeve intensive mund të informoheni rreth pajisjeve dhe eventeve që këto ditë janë me bollëk. Përveç shkrimeve, […] 25 February 2014 at 11:55 am