BREAKING

TAG MWC 2013
0

Samsung Galaxy Xcover 2 Hands on nga MWC 2013

by Aldo Rama Një tjetër pajisje që pamë për herë të parë në stendën e Samsung-ut ishte Galaxy Xcover 2, telefoni inteligjent i kompanisë koreane që nuk përshkohet nga uji dhe është tepër rezistent. Pasardhësi i pajisjes Xcover disponon ekran 4 inç me rezolucion 480×800 pixels dhe pixel density në 233ppi. Pajisja është e pajisur me procesor dual-core në 1GHz, i cili shoqërohet nga 1GB RAM […] 5 March 2013 at 07:17 pm
0

Samsung Galaxy Young dhe Fame. Hands on photos nga MWC 2013

by Aldo Rama Ndërmjet pajisjeve të kompanisë Samsung që patëm shansin t'i shohim nga afër (dhe t'i prekim) në kuadër të MWC (Mobile World Congress) ishin dhe pajisjet Galaxy Young dhe Galaxy Fame, dy telefona inteligjent “entry-level” që i drejtohen publikut me moshë të re dhe përdoruesve që nuk kanë dëshirë të shpenzojnë shumë parë për blerjen e një telefoni. Galaxy Young disponon ekran 3,27 […] 5 March 2013 at 07:04 pm
0

Huawei Ascend Mate. Disa preferojnë pajisjet… 6.1 inç (hands-on video @MWC 2013)

by Aldo Rama Smartphone-t po rriten vazhdimisht... Momentalisht propozimet e kompanive kanë arritur në 6.1 inç. Dhe nëse dikur ekranet 5 inç na dukeshin të mëdha tanimë kemi filluar të mësohemi me pajisje gjithnjë e më të mëdha. Në Barcelonë, kolegu ynë, nga faqja motërz digitallife.gr ka parë  nga afër pajisjen Ascend Mate  dhe ka realizuar një video për të gjithë fansat […] 2 March 2013 at 07:34 pm
0

Xiaomi MI2. Pajisja quad-core që mund ta shijojnë vetëm kinezët :/ (MWC 2013)

by Aldo Rama Nuk kanë qenë të pakta herët që kemi menduar të marrim avionin e parë dhe të nisemi për në Kinë, vetëm për të pasur mundësinë disa nga smartphone-t kinez që disponohen vetëm në tregun lokal me specifikime që të impresionojnë dhe me çmim të përballueshëm. Këtë vit kemi qenë me fat sepse kemi parë nga afër […] 2 March 2013 at 07:09 pm
0

Nokia 105. Celulari që kushton 15 euro (MWC 2013)

by Aldo Rama Të gjithë joshemi nga smartphone-t... Sistemet operative, aplikimet, ekranet e mëdha mbi të cilat lundrojmë dhe shkruajmë sms janë bërë pjese e përditshmërisë sonë. Por ka edhe nga ata njerëz që edhe pse po përjetojmë një periudhë revolucioni teknologjik (më konkretisht pajisjesh mobile), duan që celulari tyre të kryej vetëm funksionet e thjeshta, ato bazë. […] 1 March 2013 at 11:37 pm
0

YotaPhone. Shihni këtë smartphone novator me dy ekrane! (MWC 2013)

by Aldo Rama U gëzuam shumë kur mësuam se pajisja YotaPhone po realizonte disa shfaqje "guest" në MWC2013. Dhe sigurisht shfrytëzuam rastin për ta parë, ta prekur por edhe për ta fotografuar për ju... Për këtë propozim që vjen nga Rusia, që është një smartphone me dy ekrane, patëm përgatitur një shkrim gjatë muajit dhjetor, Pajisja disponon S/O Android dhe […] 1 March 2013 at 08:44 pm
0

Çmimi GSMA për telefonin më të mirë të MWC 2013 e ka fituar HTC One

by Aldo Rama Pajisja e sapo lansuar HTC One e HTC-ës mori dje çmimin GSMA për telefonin, pajisjen ose tabletin e telefonisë celulare më të mirë të ri. Juria përbëhej nga specialistë të fushës nga komunitetet e analistëve dhe të medias. Sipas jurisë ky çmim e nderon pajisjen, e cila ka më shumë probabilitet të jetë e suksesshme në treg këtë vit, […] 1 March 2013 at 06:48 pm
0

CAT B15. Shihni fotot e smartphone-it Jelly Bean që reziston në kushte përdorimi tepër të këqija (MWC 2013)

by Aldo Rama Kompania Caterpillar, që ndër të tjera njihet për prodhimin e makinerive të rënda dhe të pajisjeve për përdorim industrial ka qenë prezent në Barcelonë me një "die-hard" smartphone, i cili është tepër rezistent, ka specifikime të kënaqshme dhe ofrohet me çmim të arsyeshëm. Emri i pajisjes është CAT B15 dhe është një propozim Android 4.1 Jelly Bean, me ekran 4 inç me rezolucion 800×480 […] 28 February 2013 at 07:47 pm
0

LG Optimus G. Shihni fotot e versionit të përmirësuar të pajisjes quad-core që qarkullon në Evropë (MWC 2013)

by Aldo Rama Bëhet fjalë për një telefon i cili është shfaqur fillimisht gjatë këtij viti që lamë pas, por në kuadër të MWC2013 u tha se pajisja do të ofrohet tashmë me karakteristika teknike të përmirësuara. Versioni i përmirësuar i pajisjes quad-core LG Optimus G mbështet sistemin operativ Android Jelly Bean 4.1.2, dhe  tek ekrani 4,7 inç True HD IPS Plus inkorporon teknologjinë Zerogap […] 28 February 2013 at 05:29 pm
0

Këto janë fituesit e Global Mobile Awards 2013. Best Smartphone është shpallur Samsung Galaxy S III

by Aldo Rama Ndoshta momenti më i rëndësishëm në Mobile World Congress 2013, është shpallja e fituesve të Global Mobile Awards 2013. Është viti i18-të që jepen këto çmime dhe shpallja vjen direkt nga GSMA-ja, ndërsa ceremonia është në një event, pritjen e të cilit e ka bërë komiku dhe shkrimtari David Walliams, të cilin e njohim nga seriali Anglez, Little Britain. Fituesit […] 28 February 2013 at 02:00 pm