BREAKING

TAG Microsoft
0
Pegatron, po prodhon Surface Phone përMicrosoft-in?

Pegatron, po prodhon Surface Phone përMicrosoft-in?

by Aldo Rama Tanimë është një sekret publik fakti që kompania Microsoft po përgatit një Surface Phone. Jemi thuajse të sigurt që nuk bëhet fjalë thjeshtë për thashetheme, dhe vetë CEO i kompanisë, Satya Nadella, thuajse e ka “fotografuar”. Nga informacionet që na vijnë nga Tajvani, mësojmë se prodhimi i pajisjes ka nisur, dhe atë e ka marr përsipër kompania Pegatron, […] 4 December 2016 at 11:11 am
0
Alcatel Idol Pro 4: vjen me Windows 10, 4GB RAM dhe 64GB storage?

Alcatel Idol Pro 4: vjen me Windows 10, 4GB RAM dhe 64GB storage?

by Aldo Rama Është e dukshme që kohët e fundit kompania Alcatel bën përpjekje të shumta për të joshur të apasionuarit e kategorisë  high-end, ndaj për këtë arsye i kushton rëndësi të veçantë serisë Idol.  Pajisjen Alcatel Idol 4 si dhe (vëllain e tij të vogël 4S), patëm shansin t’i njohim nga afër në ekspozitën e Barcelonës MWC dhe duhet theksuar që […] 14 March 2016 at 10:48 am
0
Microsoft: Kjo është pajisja Lumia 550!

Microsoft: Kjo është pajisja Lumia 550!

by Aldo Rama Gjatë javëve të kaluar u njohëm me të rejat dhe thashethemet rreth pajisjeve (Lumia 950 dhe 950XL) që pritet të prezantohen në eventin që do mbahet më 6 tetor. Por bashkë me to kompania Microsoft synon të disponojë edhe një pajisje tjetër me çmim më të lirë. Bëhet fjalë për pajisjen Lumia 550 e cila […] 4 October 2015 at 08:10 pm
0
Microsoft: Një VR system në çmim surprizë!

Microsoft: Një VR system në çmim surprizë!

by Aldo Rama Që në momenti që kompania Google “hapi” rrugën” për krijimin e një sistemi të lirë VR që sjell përvojën e realitetit virtual thuajse gjithandej, konsiderohet normale që një tjetër prodhues do të tentonte për të përgatitur diçka të njëjtë. Kështu kompania Microsoft do të disponojë Microsoft VR Kit i cili funksionon në bashkëpunim me disa […] 4 October 2015 at 07:57 pm
0
Bashkëpunim LinkedIn – Microsoft, për shkak të asistentes Cortana?

Bashkëpunim LinkedIn – Microsoft, për shkak të asistentes Cortana?

by Aldo Rama Një bashkëpunim i veçantë ka lindur midis LinkedIn dhe Microsoft në mënyrë që të shfaqen informacione tek aplikacioni Cortana tek Windows 10. Më konkretisht, përdoruesit e sistemit operativ Windows 10 që përdorin asistentenCortanadhe kanë lidhur me të kalendarin e tyre, kur do të kenë shënuar një takim, do t’u shfaqet përveç takimit edhe informacionet rreth […] 3 October 2015 at 08:26 pm
0
Mojis: Skype tashmë ju mundëson klipe nga filma dhe seriale!

Mojis: Skype tashmë ju mundëson klipe nga filma dhe seriale!

by Aldo Rama Kompania Microsoft ka realizuar një lëvizje interesante pas përmirësimit të fundit të aplikacionit Skype, duke i dhënë përdoruesve mundësinë e përdorimit të Mojis, të cilat janë klipe të vogla nga filma ose seriale të famshme nga ekrani i madh dhe i vogël. Despicable Me, The Muppets, Bridesmaids, Pitch Perfect, Jurassic Park janë disa nga filmat/serialet videot e […] 18 September 2015 at 04:44 pm
0

Microsoft po përgatit për të disponuar telefona të rinj ekonomik Lumia me Windows 10!

by Aldo Rama Dihet tashmë prej kohësh që kompania Microsoft ka krijuar një lidhje të veçantë me kategorinë e pajisjeve low-range, duke hedhur në treg në shumicën e rasteve pajisje ekonomike që nuk kalojnë “çmimin” 100 euro. Sipas raportimeve që vijnë nga faktorë të tregut, Microsoft po punon mbi 2 telefona të ri low-end Lumia, të cilat pritet të inkorporojnë […] 18 July 2015 at 10:05 pm
0

Kompania Intel nuk duket edhe aq optimiste për ecurinë e Windows 10!

by Aldo Rama Dihet që prej kohësh Windows 10 janë basti i madh i kompanisë Microsoft, e cila shpreson që do të korrin sukses të jashtëzakonshëm dhe do të tejkalojnë Windows 7. Edhe pse Mircrosoft ka synime tepër të larta për sistemin operativ që do të debutojë më 29 korrik, jo të gjithë besojnë në të! Kjo e fundit konfirmohet […] 29 June 2015 at 08:03 pm
0

Nokia 105 super ekonomik vjen me dizajn të rinovuar! (vid)

by Aldo Rama Në 2013-ën u prezantua modeli Nokia 105, një celular që kushtonte vetëm 15 euro dhe i drejtohej tregjeve në zhvillim. Celulari shënoi rezultatet tepër të mira sa i përket shitjeve (diku në 100 pajisje/minutë) dhe tani ka ardhur koha për rikthimin e tij. Kompania Microsoft ruan të njëjtin emër por thjesht rinovon modelin Nokia 105, duke […] 4 June 2015 at 08:59 pm
0

Zyrtare! Windows 10 do të disponohen më 29 Qershor!

by Aldo Rama Dhe pritja më në fund mbaron... Sipas Blogut zyrtar të Microsoft bota e teknologjive të reja po përgatitet të mirëpresë  më 29 qershor Windows 10. Edhe pse gjatë gjithë kësaj periudhe ishim në dijeni se sistemi i ri operativ do të shfaqej gjatë verës, një datë fikse na entuziazmon edhe më shumë. Përgjegjësi i kompanisë Microsoft, Terry […] 2 June 2015 at 11:25 am