BREAKING

TAG LG
0
LG U: Me ekran 5,2 inç, Octa Core dhe kamerë 13MP!

LG U: Me ekran 5,2 inç, Octa Core dhe kamerë 13MP!

by Aldo Rama Kompania Koreane pak orë më parë prezantoi një smartphone të ri. Ai është LG U! Bëhet fjalë për një pajisje me ekran 5,2 inç me rezolucion Full HD, procesor me tetë bërthamë me fuqi 1.14GHz, 2GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme që mund të zgjerohet me anë të kartave microSD. Ndër të tjera pajisja disponon dy kamera 13 […] 31 October 2016 at 10:28 am
0
@CES2016: LG Gram 15 është laptopi ngjyrë ari që ngjason me… MacBook!

@CES2016: LG Gram 15 është laptopi ngjyrë ari që ngjason me… MacBook!

by Aldo Rama Laptopi i ri nga LG që u prezantua në CES 2016 ngjason shumë në pamje me… MacBook aq sa në shikim të parë të gjithë mund të ngatërrohen.   Në ngjyrë ari dhe me ekran 15 inç me rezolucion 1080p, Gram 15 inkorporon natyrisht …Windows 10 dhe jo sistemin operativ të Apple. Në përputhje me kërkesat e kohës, disponon USB […] 5 January 2016 at 08:27 pm
0
LG G Pad II 8.3 lë mbresa gjatë prezantimit të tij në Kore!

LG G Pad II 8.3 lë mbresa gjatë prezantimit të tij në Kore!

by Aldo Rama Disa muaj më parë kompania LG patë prezantuar një tabletë të re, LG G Pad II 8.0, që i përkiste kategorisë mid-range por që ofronte karakteristika cilësore që përmbushnin nevojat e konsumatorëve të mesëm. Mesa duket LG nuk është e gatshme të heq dorë nga tregu i tabletave pasi pas G Pad II së fundmi ka prezantuar […] 22 December 2015 at 09:03 pm
0
Dhuratë 100GB tek Google Drive për përdoruesit e smartphone-ve LG!

Dhuratë 100GB tek Google Drive për përdoruesit e smartphone-ve LG!

by Aldo Rama LG shpërblen konsumatorët që kanë përzgjedhur produktet të telefonisë celulare duke dhuruar 100GB hapësirë të brendshme në Google Drive. Më konkretisht, poseduesit e telefonave inteligjent LG Zero, Winesmart, LG G4c, LG G4, LG G4 Stylus, Bello II, Nexus 5X 16GB dhe Nexus 5X 32GB do të përftojnë 100GB hapësirë të brendshme dhuratë për dy vitet e […] 20 December 2015 at 08:33 pm
0
LG do të zhvillojë një event në datën 1 tetor! Mos vallë do njihemi me një dual-screen smartphone?

LG do të zhvillojë një event në datën 1 tetor! Mos vallë do njihemi me një dual-screen smartphone?

by Aldo Rama Përveç Microsoft-it, edhe LG-ja ka dërguar disa orë më parë ftesa për një event të rëndësishëm që do të zhvillohet më 1 Tetor në Nju Jork. Në ftesë nuk është dhënë asnjë detaje se çfarë do shohim në këtë event duke lënë imagjinatën tonë të lirë për të menduar shumë gjera. Por çfarë vallë mund […] 20 September 2015 at 11:18 pm
0
U gjet tek Amazon këllëfi i parë i pajisjes Nexus 5X!

U gjet tek Amazon këllëfi i parë i pajisjes Nexus 5X!

by Aldo Rama Edhe pse ende nuk është prezantuar, tek Amazon u gjet një këllëf për pajisjen e shumëpritur Nexus 5X,  i treti Android smartphone që do të prodhojë kompania LG për llogari të Google pas modeleve të suksesshëm Nexus 4 dhe Nexus 5. Google më 29 Shtator organizon një event ku pritet të njihemi me modelet e […] 19 September 2015 at 12:30 pm
0
Pajisja LG Nexus 5 (2015) do të preznatohet më 29 Shtator? Shihni fotot...

Pajisja LG Nexus 5 (2015) do të preznatohet më 29 Shtator? Shihni fotot...

by Aldo Rama Pajisja që shihni në fotografitë që vijojnë është LG Nexus 5 (2015), versioni i ri i telefonit inteligjent të suksesshëm të kompanive Google & LG. Sipas informacione thuhet se propozimi i shumëpritur do të prezantohet më 29 Shtator, duke i shtuar kësaj vjeshte edhe më shumë tone teknologjike. Pajisja (sipas thashetheme) thuhet se do të […] 30 August 2015 at 05:34 pm
0

Këtë vit Google do na oforjë dy Nexus? Phablet nga Huawei dhe smartphone nga LG!

by Aldo Rama Sipas thashethemeve Google po përgatitet të lansojë këtë vit jo një por dy Nexus smartphones. Një më të madh nga Huawei (pra phablet) si dhe një më të vogël nga LG (që ka prodhuar modelet e mëparshme 4 dhe Nexus 5). Natyrisht asgjë ende nuk është konfirmuar zyrtarisht, por nga atë që lexojmë do dëshironim që të konfirmoheshin. Për modelet […] 27 May 2015 at 10:37 pm
0

Televizori fantastik 55'' Wallpaper OLED i LG-ës me trashësi 1 mm që ngjitet në mur si magnetet që ngjisim në frigorifer!

by Aldo Rama LG Display ka prezantuar dje një propozim fantastik për të ardhmen e televizorëve. Duke qenë se është e specializuar në fushën e paneleve OLED panels, demonstroi në Korenë e Jugut një televizor 55 inç OLED me një trashësi më të vogël se 1 mm, që madje në mënyrë magnetike mund të ngjitet në murin tuaj (si […] 20 May 2015 at 11:36 pm
0

Sa do të kushtojë LG G4? Sigurisht më pak se... Samsung Galaxy S6

by Aldo Rama Ajo që mbetet vetëm nga LG G4 është prezantimi ti tij, që do të bëhet nesër pasi jemi njohur me specifikat si dhe karakteristikat dhe sot njihemi edhe me çmimin që do të disponohet.   Luftanija impresionese e LG-ës pritet të kushtojë diku në 679 me 689 euro në versionin 32GB, gjithmonë sipas retailer-it Gjerman, çmim […] 27 April 2015 at 11:31 pm