BREAKING

TAG kinema
0

Ethan Hawke, Ed Harris dhe Milla Jovovich së bashku në Cymbeline!

by Irena Nanaj Brenda vitit 2015 do mund të shohim filmin e Michael Almereyda, që përbënë një këndvështrim të ri mbi veprën klasike të William Shakespeare. Duke ndjekur shembullin e Baz Luhrmann me Romeo + Juliet, Almereyda na prezanton përsëri me këtë histori dashurie, tradhtie dhe hakmarrje duke zhvendosur ngjarjen në Amerikën moderne dhe të shthurrur.  Policë të korruptuar dhe një bandë që merret […] 14 December 2014 at 02:24 pm
0

Filmat e pavarur me të ardhurat më të mëdha për 2014-ën (deri më tani)!

by Irena Nanaj The Grand Budapest Hotel i Wes Anderson nuk është vetëm filmi i karrierëssë tij me të ardhurat më të shumta,por edhe produksini i pavarur me të ardhuratmë të shumta në box office deri më tani për vititn 2014. Sipas indiewire, filmika arritur pothuajse 60 milion dollarë dhe ndodhet në majën e listës e filmave të pavarur që […] 6 December 2014 at 08:23 pm
0

Mbi 100 milion views trailer-i i Fifty Shades of Grey!

by Irena Nanaj Si ka mundësi që një film i cili do të shfaqet në kinema pas gjashtë muajsh dhe ndoshta më shumë arrin të vendosi rekord klikimesh? Por nëse bëhet fjalë për Fifty Shades of Grey, gjithçka bëhet më e qartë! Në YouTube kanali i Universal kishte 13 milion views. Kanali Universal në Britani arriti 19.3 milion. Në javën e parë të publikimit traileri arriti […] 5 December 2014 at 08:24 pm
0

Into the Woods na fsheh se është... muzikal !

by Irena Nanaj Walt Disney Pictures prezantoi trailer-in e parë e filmit të Rob Marshall, Into The Woods, një film që huazon shumë elemente nga përrallat e vëllezërve Grimm (si Hirushja, Kësulkuqja, Xhaku dhe Fasulja e Rapunzel) duke krijuar një histori të re që do shfaqet në sallat e kinemave ditën e Krishtlindjes. E veçanta e filmit është fakti se do jetë një muzikal, […] 5 December 2014 at 08:11 pm
0

Sons of Anarchy: Pak para sezonit 7-të e të fundit!

by Irena Nanaj Sons Of Anarchy, një dramë plotë adrenalinë por edhe humor të zi që ka nisur transmetimin e suksesshëm që në vitin 2008 në kanalin kabllor FX, po i afrohet fundit! Trailer-i i sezonit të 7-të e të fundit  na jep një shije të parë nga ato çfarë do shohim në vjeshtë. Finalja e sezonit të 6-të ishte […] 5 December 2014 at 07:55 pm
0

Nickelodeon po përgatit serialin televiziv School of Rock!

by Irena Nanaj Nickelodeon i gjigandit mediatik Viacom Inc dhe Paramount Television do të bashkëpunojnë për herë të parë për produksionin e komedisë muzikore live-action, School of Rock, e cila bazohet në filmin e suksesshëm të vitit 2003 të Paramount Pictures.  Nickelodeon ka bërë kërkesë për 13 episode dhe xhirimet pritet të nisin në vjeshtë, ndërsa premiera llogaritet të realizohet në pranëverë të 2015-ës. Sa […] 5 December 2014 at 07:51 pm
0

The Theory of Everything: Jeta e Stephen Hawking në ekranin e madh!

by Irena Nanaj The Theory of Everything nga Focus Features prezantoi trailer-in e parë dhe në të shohim të shtjellohet jeta e jashtëzakonshme e një prej gjenive të planetit, Stephen Hawking. Në filmin i cili do të shfaqet në kinema më 7 nëntor, do shohim se si ky shkencëtar i jashtëzakonshëm u dashurua që në mosh të re […] 4 December 2014 at 12:34 pm
0

10 cameos më të mira nga Stan Lee!

by Irena Nanaj Çdo film i ri që përgael, nënkupton me siguri vetëm një gjë: se  Stan Lee, është njeriu i cili është identifikuar si askush tjetër me brand-in e famshëm duke qenë se ai do të shfaqet gjithimonë parea një plani.  WatchMojo realizoi një top10 me cameos të Stan Lee që kanë veçuar ndër vite, një zakon të cilin […] 4 December 2014 at 10:15 am
0

Annabelle: Trailer-i i filmit!

by Irena Nanaj   U publikua trailer-i i filmit Annabelle, që përbën prequel i filmit tepër të suksesshëm The Conjuring. Kuklla djallëzore që pamë për herë të parë në filmin e James Wan, rikthehet për të na i kthyer ëndrrat në makthe! Trailer-i nuk duhet parë me dritë të fikur! 3 December 2014 at 03:37 pm
0

Interstellar: një tjetër arsye pse konsiderohet filmi më i shumëpritur i vitit!

by Irena Nanaj Me gjithë respektin ndaj Batman, Superman, Marvel dhe të gjithë super heronjëve, duhet të pranojume së filmi për të cilin bota kinematografike po pret me pa durim për të parë këtë vit është Interstellar e Christopher Nolan.   Në lidhje me filmin kemi folur këtu, megjithatë traileri i ri i punës shumë premtuese të Nolan, eposi sci-fi që udhëton […] 3 August 2014 at 01:00 pm