BREAKING

TAG Jelly Bean
0

Google Keyboard. Tastiera e Stock Android tani e disponueshme për të gjithë

by Aldo Rama Së fundmi kompania Google nëpërmjet dyqanit të saj të aplikimeve, Google Play, disponon gjithnjë e më shumë Stock Android applications, edhe për përdoruesit që disponojnë versionet e vjetra të sistemit operativ. Kështu, tani ofrohet veçmas Google Keyboard, tastiera që njohëm tek Nexus 4 dhe Android 4.2 Jelly Bean. Në përmirësimet impresionuese përfshihen lundrimi nëpërmjet gjesteve (gestures) pa e ngritur gishtin tuaj nga ekrani i […] 11 August 2013 at 01:51 pm
0

Kjo është kamera "mirrorless Samsung Galaxy NX camera"!

by Aldo Rama Publikimet e kompanisë Koreane që ka për synim të prezantojë një "ushtri" produktesh të reja brenda muajit qershor vazhdojnë...   Një nga propozimet e reja ka të bëjë me versionin e ri të pajisjes Galaxy Camera, e cila tashmë bëhet mirrorless, d.m.th disponon lente të ndryshueshme duke ruajtur sigurisht sistemin operativ Android që karakterizon familjen Galaxy. Samsung Galaxy NX mirrorless camera , është […] 6 August 2013 at 03:03 pm
0

HTC Desire 200. Një "budget phone" i ri (foto & video)

by Aldo Rama Sipas faqes thegioididong.com. duket se kompania HTC po përgatit një tjetër pajisje me orientim goxha ekonomik.   HTC Desire 200, siç do të quhet pajisja, disponon ekran 3,5 inç me rezolucion 320×480 pixels, procesor 1GHz, 512MB RAM, memorie të brendshme 4GB me mundësi zgjerimi të mëtejshëm nëpërmjet kartave microSD, si dhe bateri me kapacitet 1.400mAh. Tek fotografia dhe tek video që publikuan, duket që pajisja disponon sistemin […] 6 August 2013 at 01:30 pm
0

Në konferencën I/O do prezantohet Android v4.3 Jelly Bean. Ndoshta do të shohim edhe versionin “Key Lime Pie”

by Aldo Rama Kompania Google do të "zbulojë" të gjitha specifikimet e reja dhe përmirësimet e versionit Android v4.3 Jelly Bean. Një log që arriti të sigurojë faqja Android Authority, "zbulon" disa nga pajisjet që mund të "inkorporojnë" versionin e ri të Jelly Bean.   Ky log tregon që versioni i ri Jelly Bean do mund ta kenë pajisjet Nexus 4, […] 7 May 2013 at 11:43 pm
0

Samsung updates: Android 5.0 pritet të marrin Galaxy S III dhe Note ΙΙ, ndërsa S II do marrë Android 4.2.2

by Aldo Rama Informacionet vijnë nga dikush që e njeh mirë "brendësinë" e Samsung-ut dhe jo zyrtarisht nga vetë kompania, por ja vlen që të përcillen duke qenë se kanë të bëjnë me disa të dhëna për përmirësimet "updates" Android të pajisjeve të koreanëve. Kështu thuhet se Android Key Lime Pie (5.0) e ri nuk do ta shijojnë vetëm pajisjet e reja Galaxy […] 18 March 2013 at 06:37 pm
0

CAT B15. Shihni fotot e smartphone-it Jelly Bean që reziston në kushte përdorimi tepër të këqija (MWC 2013)

by Aldo Rama Kompania Caterpillar, që ndër të tjera njihet për prodhimin e makinerive të rënda dhe të pajisjeve për përdorim industrial ka qenë prezent në Barcelonë me një "die-hard" smartphone, i cili është tepër rezistent, ka specifikime të kënaqshme dhe ofrohet me çmim të arsyeshëm. Emri i pajisjes është CAT B15 dhe është një propozim Android 4.1 Jelly Bean, me ekran 4 inç me rezolucion 800×480 […] 28 February 2013 at 07:47 pm
0

HTC One. E shohim sërish tek MWC 2013 (hands-on video)

by Aldo Rama Luftanija e HTC-ës, pajisja HTC One që është prezantuar disa ditë më parë, ishte prezent në ekspozitën MWC2013. Redaktori teknologjik i digitallife.gr z. Giorgos Iosifidis ishte i pranishëm dhe ka realizuar një hands-on video. Duke qenë se janë të shumtë fansat e kësaj super pajisje menduam ta postojmë videon në fjalë... Gjithsesi ju kujtojmë se HTC One disponon ekran 4,7 inç me Gorila Glass 2 me […] 27 February 2013 at 06:05 pm
0

Alcatel One Touch Idol X. Me Android 4.2 Jelly Bean dhe ekran 5 inç 1080p (MWC 2013)

by Aldo Rama Ja pra që ky smartphone i kompanisë Alcatel renditet menjëherë tek propozimet më të mira të ekspozitës MWC2013. Fundja me një propozim 5 inç me rezolucion 1080p nuk kishte sesi të ndodhte ndryshe... Me ekran edge-to-edge dhe pamje sharmante, pajisja One Touch Idol X është një smartphone që do donim ta posedonim sa më shpejtë të jetë e mundur. Pajisja disponon versionin e […] 24 February 2013 at 08:47 pm
1

Zyrtare: Huawei Ascend P2 4,7 inç me rezolucion 720p, kamerë 13MP dhe procesor quad-core (MWC 2013)

by Aldo Rama Kompania Kineze Huawei është e para që ka realizuar konferencën e parë për shtyp një ditë para se të çelet zyrtarisht ekspozita MWC 2013.  Dhe pas shumë thashethemesh dhe publikimesh pajisja Huawei Ascend P2, tanimë është realitet. Bëhet fjalë për një pajisje me karakteristika teknike të "forta" por dhe me një pamje impresionuese. Fundja, siç u tha […] 24 February 2013 at 06:53 pm
0

Zyrtare: HTC One 4,7 inç me rezolucion 1080p dhe kamera "UltraPixel"

by Aldo Rama Më në fund, thashethemet dhe publikimet e shumta në lidhje me super pajsijen HTC One tanimë marrin fund. Në dy evente paralele një në Nju Jork dhe një në Londër, luftanija e kompanisë Taivaneze është prezantuar zyrtarisht! HTC One disponon ekran LCD 4,7 inç me Gorilla Glass 2, rezolucion 1080p dhe pixel density fanatsik në 468ppi. Procesori i tij është quad-core Snapdragon 600 i kompanisë Qualcomm dhe vepron në 1.7GHz, ndërsa disponohen 2GB RAM dhe 32GB hapësirë […] 22 February 2013 at 10:00 pm