BREAKING

TAG iPhone
0
Delfini i rikthen iPhone-in... (vid)!

Delfini i rikthen iPhone-in... (vid)!

by Aldo Rama Teresa Cee është një cheerleader simpatike e Miami Heat e cila në 24 orët e fundit është bërë e famshme në të gjithë planetin për shkak të një incidenti të veçantë që i ndodhi. Gjatë pushimeve të saj në Blue Lagoon Island në Bahamës telefoni i saj iPhone ra në ujë. Kjo ndodhi për shkak se ia la në dorëzim dikujt që […] 6 December 2015 at 11:33 am
0
Shtohen thashethemet rreth disponimit të një iPhone të ri me ekran 4 inç!

Shtohen thashethemet rreth disponimit të një iPhone të ri me ekran 4 inç!

by Aldo Rama Dihet që shumica e kompanive, (ndër to edhe Apple) janë kthyer drejt pajisjeve me përmasa ekrani mbi 4 inç. Nëse do qëndrojmë tek Apple, hera e fundit që ka disponuar një pajisje me ekran 4 inç ishte para dy vitesh, modelet 5s & 5c. Nëse i përkisni atij grupi fansash që parapëlqejnë telefonat me përmasa […] 19 November 2015 at 09:19 pm
0

Sipas thashethemeve Apple po përgatit një version të iOS 9 për modelet e vjetra iPhones & iPads!

by Aldo Rama Më 8 qershor në WWDC, kompania Apple ndoshta do të na prezantojë hollësisht dhe zyrtarisht iOS 9, sistem operativ ky që do të posedohet nga të gjitha pajisjet e ardhshme të kolosit të teknologjisë. Edhe pse versioni i ri i sistemit operativ do të synojë drejt të ardhmes, sipas një raportimi që është publikuar së fundmi, (të […] 24 May 2015 at 09:01 pm
0

Flow: Aplikacion email – chat nga Microsoft?

by Aldo Rama Skuadra e Microsoft Outlook mesa duket po përgatit terrenin për krijimin e aplikacionit email-chat për iPhone, me emërtimin Flow, gjithmonë sipas një tweet që u publikua në Twitter nga përdoruesi h0x0d, i cili gjeti aplikacionin në fjalë: Për momentin aplikacioni Flow po testohet nga skuadra e Microsoft, sipas përshkrimit të faqes ku po realizohet “shkarkimi” i aplikacionit”. Në përshkrim thuhet […] 23 May 2015 at 10:51 pm
0

Tanimë mund ta ndërroni lehtë pajisjen tuaj iPhone ose Android për të blerë një Galaxy smartphone!

by Aldo Rama Samsung dëshiron t’jua lehtësojë vendimin për të ndërruar pajisje dhe për të përzgjedhur një nga smartphone-t Galaxy ndaj edhe ka kruar një faqe të re me instruksione se si të kaloni të dhënat nga pajisja juaj e vjetër qoftë ajo (iPhone, Android, Blackberry ose Symbian). Udhëzime të detajuar por edhe aplikacion i posaçëm falas "Smart Switch", është venë në dispozicion për t’ju […] 26 April 2015 at 09:55 pm
0

Kuadro i HTC-ës e konsideron pajisjen iPhone tmerrësisht të mërzitshme!

by Aldo Rama Java që lamë pas sa i përket teknologjisë, padyshim i përket kompanisë Apple, e cila publikoi të dhënat zyrtare për shitjet e pajisjeve iPhone (shifra rekord). Por ky fakt nuk ish pengës për Senior Global Online Communication Manager të kompanisë HTC, Jeff Gordon, i cili shprehu hapur mëndin e tij për smartphone-in të kompanisë amerikane duke […] 31 January 2015 at 05:00 pm
0

iPhone rekord shitjesh për Q4 2014!

by Aldo Rama Është krejt normale që një prodhues si Apple të mos shfaqë asnjë shenje ndikimi negativ nga kriza dhe nga konjukturat që po kalojmë. Këtë e vërtetojnë edhe shifrat e shitjeve iPhone sa i përket tremujorit të fundit të 2014. Sipas Ming-Chi Kuo, analistit të KGI, janë disponuar botërisht 73 milionë iPhone, duke thyer të gjitha rekordet e mëparshme. […] 25 January 2015 at 09:02 pm
0

Kur Steve Ballmer "tallej" me... iPhone (video)

by Irena Nanaj Sot do të prezantohet iPhone 6 (ndoshta në dy versione, 4.7 dhe 5.5 inç)  dhe nuk janë të pakta vitet që njerëzit presim me padurim çdo lançim të ri. Por duke u kthyer pas në kohë, 7 vite më parë ku u lançua iPhone-i i parë  në vitin 2007, ndoshta disa nuk e kishin imagjinuar suksesin e madh […] 9 September 2014 at 11:33 am
0

Inxhinieri i Apple ka një business card origjinale e cila ngjason me një... iPhone!

by Irena Nanaj Ju paraqesim... business card e një inxhinierit të Apple  e cila ngjan me ekranin e një... iPhone-i. Përveçse ngjan, ajo është krijuar gjithashtu edhe me materialet që janë përdorur për krijimin e iPhone. Emir i inxhinierit është gdhendur me... laser në ekranin e pajisjes me mbrojtje Gorilla Glass, me anë të një procesi tepër të vështirë dhe të  kushtueshëm. Engineer i Apple […] 12 May 2014 at 04:33 pm
0

Bloomberg. Bashkëpunimi iApple dhe Shazman për shërbimin e njohjes së këngëve!

by Irena Nanaj Lidhja e Apple me muzikën, por edhe historia e gjatë e iTunes, na bëjnë të pyesim veten për çfarë arsye pajisjet e kompanisë nuk disponojnë asnjë aplikacion track-id në mënyrë që të njohin këngën që jemi duke dëgjuar. Por, mesa duket ka ardhur momenti që kompania amerikane të merret edhe me këtë pjesë. Sipas Bloomberg, në këtë nismë të saj […] 18 April 2014 at 05:14 pm