BREAKING

TAG iPhone 5
0

Shifrat marramendëse nga shitjet e pajisjeve së Apple-it!

by Aldo Rama Sipas të dhënave që publikoi pak ditë më parë kompania Apple, çifti i ri i smartphoneve iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus, që u prezantuan të martën e kaluar, kanë prekur shifrën e 4 milionë shitjeve në vetëm 1 javë (normalisht duke marrë parasysh edhe para-porositë). Sistemi i shitjeve online nisi ditën e premte ndërkohë raportohen […] 16 September 2014 at 10:04 am
0

iphone 5 sapo "skadoi". Ndalon prodhimi i tij!

by Aldo Rama Edhe pse gjatë eventit të mbrëmshëm në Cupertino u prezantuan dy pajisje të reja iPhone (5S dhe 5C), një tjetër lajm në lidhje me pajisjen iPhone 5 na tërhoqi vëmendjen. Kështu që ju bëjmë me dije se pajisja iPhone 5, tashmë nuk do të disponohet më.   Një lëvizje e tillë nuk është aplikuar më parë nga kompania amerikane, pasi i përdorte […] 11 September 2013 at 02:13 pm
0

Samsung Galaxy S4 është "protagonisti" i ri në tregun e camera phones

by Aldo Rama Mesa duket, Samsung Galaxy S4 po ia del më së miri mban në sektorin e fotografive, pasi sipas kompanisë franceze DxO Labs, e cila është e specializuar në analizat e pjesëve optike të kamerave, Galaxy S4 është "protagonisti" i tregut.   Kompania i ka dhënë 75 pikë Samsung Galaxy S4 ndërsa iPhone 5 i dha 72. Vlen të theksohet që pikët maksimale që ka arritur ndonjëherë një celularë […] 28 August 2013 at 12:13 pm
0

Nokia e vë modelin e saj të ri Lumia 928 përballë pajisjeve iPhone 5 dhe Galaxy S III

by Aldo Rama Ndoshta nuk është thënë ende "hapur", por kompania Nokia është gati për të bërë krahasime. Kështu, ajo vë përballë pajisjeve  iPhone 5 dhe Galaxy SIII modelin Lumia 928 duke krahasuar videot që janë regjistruar në kushte me ndriçim të dobët. Video na tregon se çfarë mund të bëjë teknologjia PureView, në kombinim me lenten Carl Zeiss dhe me sistemin OIS (Optical Image Stabilization) të Nokia,s “duke regjistruar" pamje nga një rollercoaster në Nju Jork me emrin "The […] 11 May 2013 at 11:45 am
1

Reklama e re e iPhone 5 harron të "flasë" për vetë telefonin... Prish punë?

by Aldo Rama Ekzistojnë shumë lloje të ndryshme reklamash. Kemi nga ato reklama që përshkruajnë se çfarë është një produkt dhe nga ato që përpiqen t'ju bëjnë ta përjetoni përvojën bashkë me to.   Në rastin e spotit të ri publicitar që ka përgatitur kompania Apple për pajisjen iPhone 5, është zgjedhur zgjidhja e dytë. Pa na thënë asgjë për pajisjen, reklama shfaq […] 26 April 2013 at 02:30 pm
0

Dëshironi ta shndërroni iPhone 5 në lepur?

by Aldo Rama Faceplate “Bunny” i jep tërësisht një pamje tjetër iPhone 5 që posedoni. Ky këllëf e shndërron pajisjen në një lepur me "veshë" dhe "bisht" të lezetshëm. Në këtë mënyrë sa here që do ta shihni do të ndryshojë edhe humori juaj. Këllëfët “Bunny” shndërrohen dhe në stand. Vihen shumë lehtë, mbrojnë pajisjen (sidomos pjesën e pasme) dhe njëherazi mund të […] 13 March 2013 at 08:26 pm
0

Hmmm... ky duhet të jetë procesori A7, i iPhone 5S

by Aldo Rama Mesa duket iPhone 5 së shpejti do të ketë pasardhësin e tij, që ndoshta do të quhet iPhone 5S. Sa më shumë i afrohemi prezantimit të tij, publikimet në lidhje me pjesët përbërëse të pajisjes nga furnitorët janë ato që na interesojnë gjithnjë e më shumë. Kështu, faqja iOSDoc pretendon se posedon "nga një burim i besueshëm" një fotografi që tregon chipsetin Apple A7, pra, pasardhësin e Α6, […] 19 February 2013 at 11:04 pm
0

Kit për iPhone 5: kabull, karikues makine dhe udhëtimi bashkë!

by Aldo Rama Një kit shumë i dobishëm për lidhshmërinë e pajisjes iPhone 5. Kabulli lidhet nëpërmjet USB-ës me kompjuterin tuaj për transferimin e të dhënave, karkimin dhe për funksione të tjera komunikimi, ndërkohë mund t'i shtoni dhe karikuesin e udhëtimeve që lidhet me makinën. Por lajmi më i mirë është se IPHONE 5 KIT USB disponohet në 6 ngjyra (të zezë, të bardhë, jeshile, të verdhë, […] 19 February 2013 at 09:37 pm
0
Kevin-Russ-American-West-with-an-iPhone-01-e1357989771661

Duke udhëtuar me iPhone 5 në Jug të Amerikës (photos)

by Aldo Rama Fotografit Kevin Russ i pëlqejnë shumë aventurat. Ai ka gjetur mënyrën për të bërë profesion atë që pëlqen duke udhëtuar në Jugun e Amerikës dhe duke nxjerrë fotografi me telefonat e tij iPhone 4S dhe iPhone 5. Zakonisht ai fle gjumë në makinën e ti duke kaluar kohën në natyrë, duke fotografuar peisazhe dhe çdo formë tjetër jete vetëm me telefonat e tij Apple. Shpenzimet e […] 12 January 2013 at 10:49 pm
0
iphone-5

Apple brenda një fundjave ka shitur në Kinë 2 milionë iPhone 5!

by Aldo Rama Apple ka shitur më shumë se 2 milionë iPhone 5 gjatë fundjavës së parë të disponimit të pajisjes në Kinë. Ju kujtojmë që pajisja është disponuar në 14 Dhjetor. Sipas analistëve bëhet fjalë për një sukses të madh komercial që ka shënuar kompania e Coupertino-s, pasi ishin të shumtë ata që mendonin se shitjet e iPhone 5 në Kinë do […] 17 December 2012 at 03:30 pm