BREAKING

TAG iPad
0
Në11 Nëntor nisin shitjet e iPad Pro!

Në 11 Nëntor nisin shitjet e iPad Pro!

by Aldo Rama Sipas informacioneve të deri tanishme, kompania Apple do të nisë disponimin e pajisjes iPad Pro dhe të aksesorëve të tij më 11 Nëntor. Pas thashethemeve disa mujore, kompania prezantoi para një muaj pajisjen e cila vjen me ekran 12,9 inç dhe që shoqërohet nga aksesorë Apple Pencil dhe Smart Keyboard duke konkuruar hapur pajisjet e […] 1 November 2015 at 08:37 pm
0

Apple zbulon iPad Pro, ky është iPad më i mirë Ever!

by Aldo Rama E teksa thashethemet rreth një pajisjeje të “madhe” iPad dëgjohen prej vitesh, Apple dje e prezantoi atë zyrtarisht. Bëhet fjalë për Apple iPad Pro, një tablet me ekran 12,9 inç me rezolucion 2732 x 2048, që do të peshojë 712 gramë dhe do ketë një trashësi prej 6,9 mm. Pajisja pritet të fitojë “publikun” e […] 11 September 2015 at 05:23 pm
0

Sipas thashethemeve Apple po përgatit një version të iOS 9 për modelet e vjetra iPhones & iPads!

by Aldo Rama Më 8 qershor në WWDC, kompania Apple ndoshta do të na prezantojë hollësisht dhe zyrtarisht iOS 9, sistem operativ ky që do të posedohet nga të gjitha pajisjet e ardhshme të kolosit të teknologjisë. Edhe pse versioni i ri i sistemit operativ do të synojë drejt të ardhmes, sipas një raportimi që është publikuar së fundmi, (të […] 24 May 2015 at 09:01 pm
0

iPad 2 del "në pension". Në vendin e tij dhe me të njëjtin çmim Apple vendosë Pad 4 (iPad me Retina Display) 16GB Wi-Fi!

by Irena Nanaj Apple vazhdon të na paraqesi pajisje të reja. Përveç versionit me 8GB për iPhone 5c, kompania lajmëron daljen në "pension" të tabletës iPad 2 dhe zëvdendësimin e saj me iPad 4 me 16GB në të njëjtin çmim. iPad 4 (iPad me Retina Display) qarkullon në ngjyrë të bardhë  e të zezë  dhe shitet në versionin 16GB (Wi-Fi) për 400 dollarë në anën tjetër […] 19 March 2014 at 03:00 pm
0

iPad-i i ri do të inkorporojë ekran 9,7 inç të teknologjisë IGZO

by Aldo Rama Edhe pse iPad-i i gjeneratës së fundit do të ruaj diagonalen e ekranit 9,7 inç dhe nga ana estetike nuk do të ketë shumë ndryshime nga ai i pajisjes iPad mini, thuhet se ekrani do të shfaqet i përmirësuar në krahasim me ekranin IPS LCD “Retina” që disponojnë pajisjet iPad të gjeneratës së 3-ë dhe të 4-të (1536×2048 pixels). iPad-i […] 25 April 2013 at 06:58 pm
0

3 vjet iPad!

by Aldo Rama Më 3 prill 2010, kompania Apple ka disponuar në dyqanet e Shteteve Bashkuara një produkt të ri. iPad – që ishte prezantuar në 27 janar 2010 nga vetë Steve Jobs- pritej të ndryshonte tabletat ashtu siç bëri iPhone me smartphone-t. Kur u disponua pajisja, njerëzit kishin ditë që prisnin në radhë për ta blerë, siç ndodh sot me pajisjet iPhone. Sot, kompania amerikane ka disponuar […] 9 April 2013 at 04:56 am
0

Tani mund të luani tek iPad-i me levën e PS3

by Aldo Rama Me ardhjen e tabletëve, kryesisht të iPad-it, mënyra se si i shohim lojërat tashmë ka ndryshuar, sepse me më pak se 5€ mund të bësh çudira. Por edhe pse përdorimi i tyre është përhapur, tabletët nuk mund të zëvendësojnë konsolat, sepse kur ti luan me një tablet ose me një konsolë cilado qoftë ajo, ndjesia e […] 21 March 2013 at 01:54 pm
0

A bën kafe smartphone i juaj? Po, bën!

by Aldo Rama Sa herë shkruajmë në lidhje me pajisjet e reja teknologjike të cilat mbështesin aplikime pafund dhe kanë karakteristika teknike gjithnjë e më të përparuara, shpesh herë komentoni duke bërë humor -kjo pajisja a bën kafe? Ja pra që erdhi momenti që të përgjigjemi... po ka ardhur momenti që një smartphone bën kafe! Për të qenë të sinqertë, […] 3 March 2013 at 06:39 pm
0

Duhet ta pranoni, kështu e përdorni iPad-in (video)

by Aldo Rama Të dielën e kaluar, gjatë ceremonisë të çmimeve Oscar, kompania Apple ka lansuar këtë reklamë për pajisjen iPad: Por, prezantuesi dhe komiku Conan O’Brien ka zbuluar një version të dytë të spotit publicitar. Një version më të sinqertë. Shumë më të sinqertë. A nuk ka të drejtë??? 1 March 2013 at 06:33 pm
0

Pajisja iPad me Retina Display 128GB është zyrtare. Do të kushtojë 799 (Wi-Fi) dhe 929 (LTE) dollarë

by Aldo Rama Apple ka njoftuar (po, thjeshtë ka njoftuar nuk ka organizuar ndonjë event) që do të disponojë pajisjen iPad me Retina Display (të gjeneratës së 4-të) me memorie 128 GB, në versionet  Wi-Fi dhe Celular, në datën 5 Shkurt. Karakteristikat teknike të pajisjes janë të njëjtat me ato të iPad-it të gjeneratës së 4-të por me një ndryshim të vetëm që memoria është dyfishuar dhe […] 29 January 2013 at 04:44 pm