BREAKING

TAG IFA 2012
0

I hedhim një sy UI më të mirë të Smart Viera

by Aldo Rama Një nga gjërat e shumta që prezantoi plotë krenari kompania Panasonic në ekspozitë IFA 2012 ishte interface i televizorëve Smart Viera dhe më konkretisht mundësia e ndërrimit të shpjet të aplikacioneve të disponueshme, të shërbimeve dhe funksioneve. tek ekspozita u gjendën përpara një televizori "smart" të kompanisë dhe morëm në duart tona telekomandën "magjike" dhe provuam vetë ato që pretendonte kompania Ndiqni videon […] 10 September 2012 at 06:37 pm
0

Duke provuar HP Envy x2

by Aldo Rama Në eventin ShowStoppers që u zhvillua në IFA 2012, patëm rastin të shohim nga afër Envy x2 e ri të HP-ës, një tabletë-notebook hibride që preferohet gjatë kësaj periudhe. Në thelb bëhet fjalë për një laptop me ekran 11,6 inç (në video është e përmendur si 11inç -por emocionet bëjnë punën e tyre) i cili mund të shkëputet nga "trupi" i pajisjes dhe […] 10 September 2012 at 04:26 pm
0

Audio Old-school me TDK Boombox

by Aldo Rama   Duke qenë se retro ka qenë dhe është në mode, me TDK Wireless Boombox do ndiheni tepër mirë, pasi duke e parë atë do ju kujtohet kasetofonin të cilit vite më parë të rijnë i mbanin mbi supe në lagjet e amerikane. –E dimë që nuk jeni rritur në Los Angelos, por ndoshta do keni parë ndonjë […] 9 September 2012 at 09:29 am
0

SketRobot: Roboti- piktor dhe në IFA 2012

by Aldo Rama "SketRobot "i Sketch Robot është një robot që ngjan me robot, sillet si robot... pra është robot! Por në thelb nuk ecën para - mbrapa dhe as nuk nxjerr zhurma nga ndonjë boks. Puna e tij është të pikturojë, dhe madje e bënë shumë mirë! Funksionon në të njëjtën mënyrë si një plotter: në njërën dorë të tij […] 9 September 2012 at 08:18 am
0

Logitech UE 900 në ekspozitën IFA 2012

by Aldo Rama Logitech ka prezantuar në ekspozitën IFA 2012 brand name-in e saj të ri, Logitech UE. Më shumë për të dhe për 7 produkte e kompanisë do të flasim në kohën e duhur, por gjithsesi do t'i hedhim një sy pajisjes në fjalë - sapo të shihni videon që plotëson tekstin, do të kuptoni përse zgjodhëm këtë produkt. Bëhet fjalë […] 8 September 2012 at 02:05 pm
0

Logitech ka prezantuar Logitech UE

by Aldo Rama Logitech në Kuadër të IFA 2012 ka prezantuar Ultimate Ears ose UE. Bëhet fjalë për një "brand name" të ri (që quhet Logitech UE), një seri e re pajisjesh periferike që i drejtohen adhuruesve të muzikës kanë shfrytëzuar njohuritë teknologjike të kompanisë që mbanë të njëjtin  emër (është blerë nga Logitech) e cila merret me krijimin e kufjeve për koncerte live. Përbëhet nga disa pajisje, […] 7 September 2012 at 12:22 pm
0

Cili kardiolog? Këtu në (IFA 2012) kemi Tinke!

by Aldo Rama Kemi parë vazhdimisht aksesor të ndryshëm për iPhone-in, por Tinke është padyshim nga më të veçantët. Bëhet fjalë për një pajisje që kontrolln gjendjen fizike dhe (aka well-being) organizmit tuaj. Si? Vendoset në hyrjen "docking" të iPhone-it dhe ju duhet të vini gishtin tuaj mbi të. Pajisja mat rrahjet, oksigjenimin e gjakut dhe elementë të tjerë të organizmit tuaj dhe […] 6 September 2012 at 04:01 pm
0

iRobot: fshesa high-tech në dyshemetë e IFA 2012

by Aldo Rama Është pajisja që do t'i pëlqejë jashtë mase shumë mamasë tuaj. Është "kafsha shtëpiake" që çdo shtëpi do dëshironte ta kishte. Është mjeti që i nevojitet çdo shtëpie. Është  iRobot, është fshesa që ka bërë buj gjatë muajve të fundit dhe me të drejtë. Në kuadër të IFA 2012 u gjendëm tek stenda e kompanisë, edhe pse produkti nuk […] 5 September 2012 at 04:51 pm
0

Duke testuar Sony Xperia J në IFA 2012

by Aldo Rama Sony ka prezantuar në IFA 2012 tre Xperia smartphones të rinj. Xperia J është modeli "budget" i serisë. Pajisja ka trashësi vetëm 9,2 milimetra, ekrtan 4 inç të një cilësie të mirë me rezolucion FWVGA dhe dy kamera (një 5MP në pjesën e pasme dhe një më të vogël në pjesën frontale për video-thirrje), mbështet shërbimin Music Unlimited. Që mos të zgjatemi së tepërmi, ndiqni videon […] 5 September 2012 at 04:38 pm
0

Testojmë Sony Xperia V në ekspozitën IFA 2012

by Aldo Rama Xperia V është modeli "i mesëm" i serisë Xperia Phones që ka prezantuar Sony në ekspozitën IFA 2012. Kompania i kushton rëndësi të veçantë mbrojtjes ndaj ujit, diçka që kuptohet menjëherë që në prekjen e parë. Pajisja ka adoptuar një "design" me sipërfaqe të vazhdueshme dhe një cilësi të "fortë" ndërtimi dhe montimi, diçka që do ta vlerësojnë të gjithë ata […] 5 September 2012 at 04:20 pm