BREAKING

TAG ice cream sandwich
0
android-

Cilin version android përdorim?

by Aldo Rama Presim me shumë interes të shohim të dhënat statistikore që na ka paraqitur komuniteti Android për versionin e sistemit operativ që përdoret më shumë në botë. Pra vërtetojmë se versioni më i popullarizuar është Gingerbread dhe më konkretisht versionet 2.3.3-2.3.7 me përqindje adoptimi të shkallës së 47,4%! Të dhënat vijnë nga të gjithë përdoruesit Android që kanë pasur […] 4 January 2013 at 02:36 pm
0
HTC-One-SV-02-e1355230619297

HTC One SV: Me LTE, ekran 4,3 inç Super LCD 2 dhe procesor Snapdragon S4

by Aldo Rama Një tjetër shtesë e "familjes" One të HTC-ës është One SV që sapo është prezantuar që do të qarkullojë në Evropë, fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar dhe më pas pajisja do të disponohet në (Azi dhe në Australi). Android phone i ri i HTC-ës ofron mbështetje për rrjetet LTE, disponon ekran Super LCD 2 4,3 inç me rezolucion 800×480 pixels, mbrojtje Gorilla Glass 2, procesor dual-core Snapdragon S4 në 1.2GHz, 1GB RAM, 5MPixels kamera të pasme me auto-focus, blic […] 11 December 2012 at 10:34 pm
0
lenovo-ideaphone-p770

Lenovo IdeaPhone P770: 29 orë bisedë dhe me Jelly Bean

by Aldo Rama Imagjinoni të keni një Smartphone Android (me sistem operativ Jelly Bean) me të cilit të mund të flisni deri 29 orë pa pushim. Nuk iu duket diçka impresionuese? Mos e nënvlerësoni... autonomia është kërkesa kryesore për pajisjet tona dhe kompania Lenovo prezanton IdeaPhone P770 me bateri 3500 mAh. Ndoshta 29 orë bisede nuk janë po aq mbresëlënëse siç janë 32 […] 27 November 2012 at 09:33 pm
0

Motorola Droid RAZR M: Mund të mësoni gjithçka rreth tij 1 javë para eventit të madh të 5 Shtatorit

by Aldo Rama Një javë para eventit të madh që po përgatit Motorola dhe Verizon me 5 Shtator, publikohen foto dhe karakteristika teknike të Droid RAZR M. Mesa duket pajisja do të disponojë ekran 4.3 inç qHD Super AMOLED Advanced (me rezolucion 960×540 pixels dhe Gorilla Glass 2) procesor dual-core Snapdragon S4 (MSM8960), 1GB RAM, kamera të pasme 8MPixels me mbështetje 1080p, kamera frontale 3MPixels dhe 8GB hapësirë të brendshme për ruajtjen e të dhënave nëpërmjet microSD. Gjithashtu mbështet NFC, ka të […] 28 August 2012 at 10:55 am
0

LG Optimus G: "zyrtare" luftanija e re quad-core e kompanisë

by Aldo Rama Pas shumë thashethemesh dhe publikimesh ka ardhur momenti të mësoni gjithçka zyrtarisht. LG Optimus G është fakt… Fillimisht do të qarkullojë në Kore dhe më pas në të gjithë botën. Ne shpresojmë se do ta shohim në Berlin dhe do ju japim përshtypjet tona... por për momentin mund të lexoni karakteristikat teknike (zyrtare). Procesor quad-core (i gjeneratës së dytë) Qualcomm Snapdragon S4 Pro në 1.5GHz, […] 28 August 2012 at 10:16 am
0
Sony-Xperia-Mint-e1343311106488

Është bërë publik Sony Xperia Mint me ekran 4,3 inç, kamera13MP dhe procesor S4 në 1.5GHz

by Aldo Rama Faqja Mobile-review mesa duket ka në duart e saj dhe në prezanton një pajisje që  Sony pret ta prezantojë së shpejti. Sony Xperia Mint (LT30p) është një propozim me ekran 4,3 inç, rezolucion 1280×720 pixels, kamera 13MPixels, procesor Snapdragon S4 (dual-core) në 1.5GHz, 1GB memorie dhe και 16GB hapësirë për të ruajtur të dhënat. Pajisje të cilën do ta njohim më mirë gjatë IFA 2012 që do të zhvillohet në Berlin. Duhet të […] 26 July 2012 at 07:02 pm
0
android-fragmentation

Vetëm 10% e celularëve Android në treg kanë Ice Cream Sandwich

by Aldo Rama Versioni Ice Cream Sandwich (4.0) i Android-it është instaluar vetëm në 10.9% të celularëve që kanë sistemin operativ të Google-it, tetë muaj pas lançimit të tij në treg, dhe ndërsa tashmë, pak ditë më parë, kompania njoftoi zyrtarisht versionin e ardhshëm 4.1 (Jelly Bean). Duket se 64% e përdoruesve Android disponojnë ende Gingerbread (2.3) në celularin e tyre, ndërsa 17,3% Froyo (2.2), duke i dhënë shkak të […] 4 July 2012 at 12:00 pm
0

Motorola shfaq tek Droid Razr Ice Cream Sandwich-in dhe Webtop-in

by Aldo Rama Droid Razr mund të ketë ende Android Gingerbread-in, por Motorola na jep një shije të parë sesi do të ngjajë celulari kur të disponoj sistemin operativ e shumëdëshiruar Ice Cream Sandwich. Më konkretisht, kompania publikoi disa video në faqen Japoneze, të cilat shfaqin funksione të ndryshme të celularit kur të disponoj ICS. Gjithashtu prezanton edhe Webtop 3.0, […] 27 May 2012 at 08:04 pm
0

Nëse keni celularë HTC klikoni këtu. Të gjitha Update-tet në ICS me data

by Aldo Rama Nuk është nevoja t’i lutesh zotit, që të mësosh nëse do të mbërri ICS-ja në celularin tënd. Kompania Tajvaneze ngarkoj dje në faqen e saj timenline-in për të gjitha pajisjet që do të njoftohen për Ice Cream Sandwich. Dhe kuptohet se ato që nuk bëjnë pjesë në listë s’kualifikohen automatikisht nga ky update. Në mënyrë më analitike, […] 25 May 2012 at 12:01 pm
0

Nëse keni celularë HTC klikoni këtu. Të gjitha Update-tet në ICS me data

by Aldo Rama Nuk është nevoja t'i lutesh zotit, që të mësosh nëse do të mbërri ICS-ja në celularin tënd. Kompania Tajvaneze ngarkoj dje në faqen e saj timenline-in për të gjitha pajisjet që do të njoftohen për Ice Cream Sandwich. Dhe kuptohet se ato që nuk bëjnë pjesë në listë s’kualifikohen automatikisht nga ky update. Në mënyrë […] 23 May 2012 at 10:24 pm