BREAKING

TAG Huawei
0
Cilat pajisje Huawei do të marrin Android 7.0 Nougat?

Cilat pajisje Huawei do të marrin Android 7.0 Nougat?

by Aldo Rama Tashmë dihet që pajisja Huawei Mate 9 do të qarkullojë me Android 7.0 Nougat dhe me EMUI 5.0 të kompanisë të përmirësuar. Por çfarë do të ndodhë me pajisjet e tjera? Kinezët sapo njoftuan se cilat pajise do të përditësohen me softuerin e ri Nougat dhe EMUI e ri. Ato janë: Huawei Mate 8 Huawei P9 Huawei P9 […] 4 December 2016 at 03:05 pm
0
Huawei feston 10 milionë shitje në Amerikën Latine me... Lionel Messin!

Huawei feston 10 milionë shitje në Amerikën Latine me... Lionel Messin!

by Aldo Rama Kompania Huawei ka zbuluar se shitjet e smartphone-ve të saj në Amerikën latine ka arritur në 10 milionë.  Ky zbulim është bërë nga Senior Vice President i kompanisë, Z. Yu Chengdong, i cili ka ndarë me miqtë e kompanisë kineze një poster, ku ky “milestone” festohet bashkë me futbollistin latinoamerikan Lionel Messi. Ylli Argjentinas i cili aktivizohet me […] 3 December 2016 at 05:18 pm
0
Huawei "lë pas" Samsung-un dhe bëhet Android brand më fitimprurës!

Huawei "lë pas" Samsung-un dhe bëhet Android brand më fitimprurës!

by Aldo Rama Kompania Huawei po gëzon një “formë” fantastike, dhe siç duket për momentin është Brand-i Android më fitimprurës duke lënë pas kompaninë Samsung. Sigurisht, kësaj të fundit i kushtoi shumë disfata e pajisjes  Galaxy Note 7... Ky raport ofrohet nga kompania e studimeve Strategy Analytics ku theksohet se Huawei ishte kompania e dytë fitimprurëse për smartphones prë 3 mujorin që […] 2 December 2016 at 09:27 am
0
Nexus 6P tani edhe ngjyrë ari!

Nexus 6P tani edhe ngjyrë ari!

by Aldo Rama Nëse ngjyrat në të cilat është disponuar pajisja Huawei Nexus 6P nuk ju mjaftojnë, që tani do t’ju ofrohet një tjetër zgjedhje! Bëhet fjalën për ngjyrën e arit e cila është disponuar deri më tani në disa prej tregjeve aziatike. Sapo kompania Google në dyqanin e saj këtë ngjyrë, versioni 32GB do të kushtojë 499 dollarë dhe […] 9 January 2016 at 04:27 pm
0
Huawei: Ka prezantuar pajisjen Enjoy 5, LTE dual SIM, me bateri 4000 mAh

Huawei: Ka prezantuar pajisjen Enjoy 5, LTE dual SIM, me bateri 4000 mAh

by Aldo Rama Një tjetër pajisje me emërtimin Enjoy 5 i është shtuar “familjes” Honor të kompanisë. Ky smartphone do të disponojë SoC MediaTek MT6735 me CPU me tetë bërthamë dhe ekran HD 5 inç. Ndër të tjera Enjoy 5 disponon 2 GB RAM dhe 16 GB memorie të brendshme shoqëruar nga bateri me kapacitet 4,000mAh. Kamera kryesore […] 11 October 2015 at 02:37 pm
0
Huawei Watch do të nisë qarkullim me 2 Shtator?

Huawei Watch do të nisë qarkullim me 2 Shtator?

by Aldo Rama Në muajin mars, në kuadër të ekspozitës MWC që mbahet në Barcelonë, kompania Huawei patë zbuluar orën inteleigjente tejet të veçantë “Huawei Watch”. Që atëherë gjurmët e orës humbën, pasi ora inteligjente e Huawei-t nuk u shfaq në treg, ku konsumatorët pyesnin se çfarë ndodhi me të. Edhe pse kanë kaluar disa muaj, mesa duket më 2 […] 1 September 2015 at 10:10 pm
0

Huawei Nexus: Vjen me ekran QHD 5.7 inç dhe SoC Snapdragon 810?

by Aldo Rama Ενώ ήδη γνωρίζαμε ότι η Huawei επιλέχθηκε να είναι ο νέος συνεργάτης της Google που θα αναλάβει την κατασκευή του επόμενου Nexus smartphone, μας έλειπαν σχετικές πληροφορίες περί προδιαγραφών αυτού του νέου επερχόμενου μοντέλου, για τις οποίες και φρόντισε να μας ενημερώσει μέσω των γνωστών διαρροών του ο @evleaks, Σύμφωνα με την νέα αυτή διαρροή, […] 17 July 2015 at 07:03 pm
0

Këtë vit Google do na oforjë dy Nexus? Phablet nga Huawei dhe smartphone nga LG!

by Aldo Rama Sipas thashethemeve Google po përgatitet të lansojë këtë vit jo një por dy Nexus smartphones. Një më të madh nga Huawei (pra phablet) si dhe një më të vogël nga LG (që ka prodhuar modelet e mëparshme 4 dhe Nexus 5). Natyrisht asgjë ende nuk është konfirmuar zyrtarisht, por nga atë që lexojmë do dëshironim që të konfirmoheshin. Për modelet […] 27 May 2015 at 10:37 pm
0

Sipas thashethemeve thuhet se Huawei po përgatit sistemin e saj operativ që do quhet Kirin OS!

by Aldo Rama Të shumta janë kompanitë që janë përpjekur në të shkuarën të “mos jenë vartëse” të  Google dhe të Android OS, duke zhvilluar sisteme të tyre operative ose duke ndjekur zgjidhje të tjera që do t’i bëjnë të largohen nga sistemi operativ i Google. Disa nga shembujt e këtyre përpjekjeve janë: Tizen OS i Samsung-ut, OxygenOS që gjendet tek […] 19 May 2015 at 11:43 pm
0

Informacione të reja për Huawei Nexus. Vjen me ekran 5,7 inç?

by Aldo Rama Konfirmohen thashethemet rreth bashkëpunimit të prodhuesit të famshëm Kinez me kompaninë Google për Nexus Phone të ardhshëm. Prej disa kohës dëgjohen thashetheme se kompania Huawei po përgatitet të prodhojë "Nexus Phone" të ardhshëm në bashkëpunim me Google (ose për një nga telefonat e ardhshëm, pasi kemi informacione të tjera që edhe kompania LG po përgatitet të disponojë një tjetër […] 10 May 2015 at 02:15 pm