BREAKING

TAG HTC
0
HTC One A9s. Propozimi i ri mid-range @IFA2016!

HTC One A9s. Propozimi i ri mid-range @IFA2016!

by Aldo Rama Vitin e kaluar, kompania HTC na prezantoi propozimin e saj mid-range One A9. Një pajisje e cila disponon konstruksion metalik dhe dizajn që ngjason shumë me një... iPhone (edhe pse kompania HTC pate theksuar se ishte iPhone ai që ka adoptuar element nga pajisjet e mëparshme të saj). Tani, siç transmeton faqja Venture Beat, kompania nga Tajvani po përgatitet për […] 31 August 2016 at 09:04 am
0
Këto janë specifikat teknike të HTC One M10?

Këto janë specifikat teknike të HTC One M10?

by Aldo Rama Kohët e fundit, kompania HTC përpiqet të gjejë hapin e duhur dhe të ketë sërish aspiratat për të ardhmen duke përgatitur gjeneratën e re të pajisjeve të saj. Më e rëndësishmja prej tyre është HTC One M10 (Perfume), që sa i përket dizajnit do të ketë goxha ngjashmëri me pajisjen One A9 dhe sipas llogarisë së famshme @evleaks do […] 1 February 2016 at 10:51 am
0
HTC One M9e: Kjo është pajisja e re mini nga kompania HTC!

HTC One M9e: Kjo është pajisja e re mini nga kompania HTC!

by Aldo Rama Tek dizajni i modelit OneM9 u mbështet sërish kompania HTC duke krijuar këtë herë pajisjen HTCOneM9e, një smartphone Android që do t’i përkasë kategorisë së mesme në bazë të specifikave teknike që disponon. Edhe pse në tregun Aziatik konkurrenca është tepër e madhe, HTC-ja ka vendosur të shesë pajisjen One M9e përkundrejt $425 (387 euro). […] 31 October 2015 at 09:50 pm
0

Një luftanije me emrin... HTC O2?

by Aldo Rama Pas shumë modelesh... One, kompania HTC ndoshta po përgatitet të ndryshojë emërtimin e luftanijeve të saj. Siç mësojmë nga raportimet në Kinë, telefoni inteligjent i radhës i kolosit nga Tajvani ndoshta do të quhet thjeshtë HTC O2. Nuk e dimë se sa i suksesshëm do jetë ky emër për tregun e Mbretërisë së Bashkuar, për shkak të rrjetit O2, […] 20 August 2015 at 09:30 am
0

HTC One M8s. Përmirësohet luftanija paraardhëse me chip 64-bit... dhe pa kamerë Ultrapixel!

by Aldo Rama E teksa pajisja HTC One M9 përgatitet të hidhet në treg, kompania Tajavaneze njofton përmirësimin e versionit të luftanijes paraardhëse. Modeli HTC One M8s, një propozim me procesor 64-bit por pa kamerën UltraPixel e modelit paraardhës. Pajisja disponon të njëjtin trup “unibody” prej alumini, si dhe të njëjtin ekran 5 inç me rezolucion 1920x1080 pixels me Μ8. Pajisja inkorporon procesor me tetë […] 2 April 2015 at 11:07 pm
0

HTC One E9+. Zyrtare me ekran 5,5 inç dhe procesor octa-core të Mediatek

by Aldo Rama Pas shumë publikimesh dhe thashethemesh, kompania HTC... ka shfaqur telefonin saj të ri inteligjent One E9+në website-in e saj kinez. Pajisja disponon ekran 5,5 inç me rezolucion Quad HD (ose 1080p siç shohim në vende të tjera ku shfaqen specifikat e saj) pixel density 534ppi, 64-bit MediaTek MT6795M chipset me octa-core CPU, 2GB RAM, 16GB hapësirë të brneshme që mund të […] 30 March 2015 at 09:38 pm
0

Valve do disponojë falas versionin "developer" të HTC Vive VR!

by Aldo Rama Siç dihet Valve bashkëpunoi me HTC-ën për krijimin eVive VR, një headset që u preznatua gjatë ekspozitës MWC 2015 në Barcelonë. Tani, nga ato që lexojmë thuhet se kompania po përgatitet të disponojë një dev kit të pajisjes impresionuese falas për zhvilluesit fatlumë. Bëhet fjalë për diçka që kemi parë sërish, pasi kompania Sony patë disponuar “Project Morpheus […] 28 March 2015 at 10:57 pm
0

HTC One M9 Plus në foto & video të reja. Do të prezantohet më 8 prill?

by Aldo Rama Së fundmi publikimet si dhe thashethemet rreth pajisjes HTC One M9 Plus, sa vijnë dhe shtohen, dhe mesa duket së shpejti do të njihemi me luftanijen e re të Tajvanezëve. Madje, kompania HTC, sapo ka njoftuar edhe zhvillimin e një eventi më 8 prill në Pekin duke përdorur moton   “More than One” (dhe fotografinë e një smartphone […] 25 March 2015 at 11:22 pm
0

Më në fund HTC One M9 u prezantua zyrtarisht! (MWC 2015)

by Aldo Rama Familjen “One" të kompanisë HTC e kanë “dashuruar” shumica e përdoruesve që kanë kërkesa të larta nga telefonat e tyre. Në një kohë ku modelet paraardhës M7 & M8 janë konsideruar ndër smartphone-t më të mirë në planet, pritshmëritë për M9 sigurisht që ishin tepër të larta. Propozimi i ri i HTC-ës ka ruajtur traditën sa i […] 1 March 2015 at 11:31 pm
0

Kjo është video hands-on e pajisjes HTC ONE M9 që pritet t prezantohet nesër në Barcelonë!

by Aldo Rama Ajo që na mungonte nga puzzel-i i “zbulimit” të pajisjes HTC One M9 ishte një video hands-on, të cilën tashmë e kemi. Video zgjat rreth dy minuta, madje krah për krah qëndrojnë edhe modelet e mëparshme “One” M8 & M7. Ndoshta video në fjalë është xhiruar në ndonjë  pre-event që ka zhvilluar kompania HTC. Në të […] 28 February 2015 at 10:55 pm