BREAKING

TAG HTC One
0
Këto janë specifikat teknike të HTC One M10?

Këto janë specifikat teknike të HTC One M10?

by Aldo Rama Kohët e fundit, kompania HTC përpiqet të gjejë hapin e duhur dhe të ketë sërish aspiratat për të ardhmen duke përgatitur gjeneratën e re të pajisjeve të saj. Më e rëndësishmja prej tyre është HTC One M10 (Perfume), që sa i përket dizajnit do të ketë goxha ngjashmëri me pajisjen One A9 dhe sipas llogarisë së famshme @evleaks do […] 1 February 2016 at 10:51 am
0

Testohet rezistenca ndaj ujit e pajisjes së re HTC One (M8), rezultati është mbresëlënës! (vid)

by Irena Nanaj HTC One (M8) u lansua dje dhe kishte karakteristika mjaft interesante, megjithatë, pajisja nuk ishte kundra ujit siç janë shumë luftanijet të tjera që ndodhen në treg (shih Samsung Galaxy S5 dhe natyrisht Sony Xperia Z2). Gjithësesi, një water test i papritur që u realizua nga faqja TechSmartt zbulon sesa rezistent është propozimi i ri i HTC. Administratorët e […] 27 March 2014 at 10:38 am
0

Fotografitë e reja të All New HTC One!

by Irena Nanaj Më 25 mars,  HTC do të paraqesë smartphone-in e saj të ardhshëm dhe deri sa kjo të ndodh ne jemi të... dënuar për të ndjekur përditë updates, rrjedhje informacioni dhe fotografish. Këto të fundit përbëjnë dhe lajmin e ditës pasi, kanë qarkulluar fotografitë e modelit të ri nga një ofrues kinezë. Siç mund të shihni edhe vet, […] 11 March 2014 at 12:41 pm
0

HTC. Prezantim "i vakët" në Barcelonë pasi, kompania pret datën 25 Mars dhe "All New HTC One 2014" (first teaser video)

by Irena Nanaj HTC ka një të mirë dhe një të keqe... Na mahnitë me produktet e saj, por nuk mund të themi të njëjtën gjë edhe për pjesën e... marketing. Edhe pse kompania ka krijuar një luftanije, HTC One, që nuk e konkurron asnjë pajisje tjetër,  lëvizjet e bëra nga ajo për promovimin e produkteve nuk mund të konsiderohen si ideale. […] 28 February 2014 at 11:11 am
0

Gati për të rinovuar Android Kitkat për Samsung Galaxy S4 dhe HTC One GPE

by Irena Nanaj Siç njoftoi Google ne një postim lidhur me Google+, ka filluar procedura për procesin e përmirësimit të versionit të ri OS mobile, Android KitKat, për Google Play Editions (dhe vetëm) të HTC One dhe Samsung Galaxy S4. Android 4.4 KitKat siç e dini tashme ndodhet  përtej Nexus 5, dhe në disa akoma produkte "Nexus ", siç janë tablets  Nexus 7 dhe 10 ose Nexus 4, […] 23 December 2013 at 09:30 am
0

HTC One "The One and Only"!

by Aldo Rama Thjeshtë unik! Jo vetëm për sa i përket emrit, por edhe për karakteristikat e larta teknike që ofron si dhe për cilësinë e shkëlqyer të konstruksionit që disponon. Teksa “niveli” teknologjik i celularëve inteligjent “highend smartphones” ka pësuar një rritje të madhe, është normale që pritshmëritë për zhvillimet në teknologji të jenë edhe më të […] 27 October 2013 at 09:46 pm
0

Një "Hint" se kur do të përmirësohen pajisjet Samsung Galaxy S4, Galaxy S III dhe Galaxy Note II në Android 4.3

by Aldo Rama Kompania franceze SFR ka publikuar tabelën e mëposhtme e cila përfshinë përmirësimet e modeleve më të mira të kompanisë Samsung -por dhe të pajisjes HTC One- për sa i përket Android 4.3. Kështu thuhet se përmirësimi për Galaxy S4 do të vijë brenda muajit tetor, për modelin Galaxy SIII (3G & 4G) dhe Galaxy Note II brenda nëntorit ose dhjetorit dhe për HTC One brenda tetorit. tabela gjithashtu i referohet dhe pajisjes Nokia Lumia 520 -dhe përmirësimi GDR2 të WP8- ku theksohet se do […] 26 October 2013 at 10:11 pm
0

HTC-ja mendon të sjellë "Stock Android" edhe tek zotëruesit e parë të One!

by Aldo Rama HTC One me Stock Android, domethënë pa "veshur" Sense UΙ që ofron zakonisht kompania, dihet tashmë që do jetë i disponueshëm nëpërmjet Google Play në Amerikë kundrejt shumë së 599 dollarëve. Por çfarë ndodh me të gjithë ata që posedojnë "luftanijen" e Tajvanezëve dhe duan të shijojnë përvojën e Pure Android? Mesa duket HTC-ja ka menduar për to, […] 12 August 2013 at 04:24 pm
0

Mmm... një HTC One super i bukur!

by Aldo Rama Një nga telefonët më të përfolur në këtë periudhë padyshim është HTC One. Ky smartphone ka arritur të marrë kritikat më të mira në të gjitha faqet teknologjike të planetit. Ndaj jemi të sigurt që lajmi i mëposhtëm do të gëzojë pa masë shumë fansa të kompanisë Tajvaneze. Ju bëjmë me dije se super-pajisja One do të […] 31 July 2013 at 08:39 pm
0

Android v4.2.2 ka mbërritur në versionin ndërkombëtar të HTC One!

by Aldo Rama Të gjithë ata që disponojë versionin "ç’kyçur" ndërkombëtar të HTC One, mund të përmirësojnë softuerin e tyre në versionin Android v4.2.2. Kompania përveç përmirësimit të sistemit operativ ka ofruar edhe disa përmirësime shtesë për sa i përket UI, Sense 5.0. Një ndryshim i rëndësishëm është që kur të mbani shtypur butonin “home key” në pjesën e poshtme në […] 3 June 2013 at 11:17 pm