BREAKING

TAG Galaxy S III
0

Nokia e vë modelin e saj të ri Lumia 928 përballë pajisjeve iPhone 5 dhe Galaxy S III

by Aldo Rama Ndoshta nuk është thënë ende "hapur", por kompania Nokia është gati për të bërë krahasime. Kështu, ajo vë përballë pajisjeve  iPhone 5 dhe Galaxy SIII modelin Lumia 928 duke krahasuar videot që janë regjistruar në kushte me ndriçim të dobët. Video na tregon se çfarë mund të bëjë teknologjia PureView, në kombinim me lenten Carl Zeiss dhe me sistemin OIS (Optical Image Stabilization) të Nokia,s “duke regjistruar" pamje nga një rollercoaster në Nju Jork me emrin "The […] 11 May 2013 at 11:45 am
0

1 arsye e mirë për të kujtuar Samsung Galaxy SIII

by Aldo Rama Edhe pse pajisja Samsung Galaxy S4 është prezantuar pak kohë më parë, dashuritë e vjetra nuk harron lehtë! Sidomos kur ato rinovohen, siç po ndodh në rastin e pajisjes Samsung Galaxy S III që e shohim në një ngjyrë që nuk e kemi parë më parë. Këtë ngjyrë e shohim në një reklamë qe shfaqet tek faqja e […] 1 April 2013 at 04:54 pm
0

Samsung updates: Android 5.0 pritet të marrin Galaxy S III dhe Note ΙΙ, ndërsa S II do marrë Android 4.2.2

by Aldo Rama Informacionet vijnë nga dikush që e njeh mirë "brendësinë" e Samsung-ut dhe jo zyrtarisht nga vetë kompania, por ja vlen që të përcillen duke qenë se kanë të bëjnë me disa të dhëna për përmirësimet "updates" Android të pajisjeve të koreanëve. Kështu thuhet se Android Key Lime Pie (5.0) e ri nuk do ta shijojnë vetëm pajisjet e reja Galaxy […] 18 March 2013 at 06:37 pm
0
samsung-stress-test-e1353937440529

Si i teston Samsung-u celularët e saj? (vid)

by r.pashkaj Ju shqetëson fakti si ndërtohen smartphone-t e kompanisë Samsung, si Galaxy Note II dhe Galaxy S III? Kompania i përgjigjet të gjithë atyre që komentojnë pjesët plastike që përdor për ndërtimin e pajisjeve duke publikuar një video me testimet që  kalojnë celularët e saj, që kompania të jetë e sigurt për rezistencën e tyre! Provat që kalojnë pajisjet "prototipe" të Samsung-ut kanë si qëllim t'i tregojnë mekanikëve sesi ato mund […] 26 November 2012 at 10:05 pm
0

Samsung Galaxy S III, 32GB në Weekend Offer nga dyqanet "Plaisio"

by Aldo Rama Ky postim vlen për të gjithë bashkatdhetarët tonë që jetojnë ose vizitojnë shpesh shtetin fqinj, Greqinë. Dyqani "To Plaisio", i ofron konsumatorëve këtë fundjavë versionin Samsung Galaxy S III me 32GB memorie të brendshme, në çmimin më të mirë të tregut, vetëm 549 euro! Një nga celularët më të mirë të tregut, në një çmim-surprizë nga rrjeti i njohur i dyqaneve për […] 17 November 2012 at 08:52 pm
0
Ilumis35X-01-640x237

Çfarë del nëse kombinojmë: iPhone 5, Nokia Lumia 920, HTC One X dhe Samsung Galaxy S III?

by Aldo Rama Një "concept" i Tung Nguyen, që "kombinon" në një model të vetëm smartphonet më të mira! Si mund të bashkohen të gjithë "luftanijet" e tregut në një propozim të vetëm? Ky është rezultati. Ilumis35X ka përdorur qelqin e lakuar të Nokia 920, dhe sistemin e tij operativ, Windows Phone 8, bashkë me ngjyrën "emblematike" blu të kompanisë finlandeze si […] 10 November 2012 at 08:35 pm
0
samsung-galaxy-s-iii

Smartphone më popullor është....

by Aldo Rama Sipas të dhënave të Strategy Analytics, Samsung Galaxy S IIΙ është smartphone më popullor në treg, për tremujorin e 3-të të 2012-ës. Kështu, për smartphone-in e Samsung-ut janë kryer 18 milionë dërgesa (10,7% të totalit të tregut), në hapësirën kohore Korrik - Shtator, ndërsa për iPhone 4S janë kryer 16,2 milionë dërgesa (9,7% e tregut). Sigurisht, nëse shtojmë dhe shifrat nga shitjet e parë të iPhone 5-ës (6 milionë […] 8 November 2012 at 11:29 pm
0

30 milionë shitje për Samsung Galaxy S III

by Aldo Rama Galaxy Phones tashmë janë tepër ta famshëm... Dhe kompania Samsung, pak pas lajmërimit të 3 milionë shitjeve të tabletës së saj të re Galaxy Note II (në vetëm një muaj), ka njoftuar se Galaxy S III ka prekur shifrën e 30 milionë shitjeve. Një shifër e pabesueshme por e vërtetë! Kjo shifër impresionuese që shpallet fill dy muaj pas arritjes së […] 4 November 2012 at 02:10 pm
0

iPhone 5 dhe Samsung Galaxy S III në bleder

by Aldo Rama Të gjithë e njohim Tomin dhe BlendTec. Dhe pasionin e tij për të venë celularë në grirësen e tij të famshme, për të t'i testuar sa rezistojnë! Këtë herë "viktimat" e  Tomit të "çmendur" ishin celularët më të kërkuar në treg... iPhone 5 dhe Samsung Galaxy S III. Të dy pajisjet u futën në "bleder" dhe... dhe... Çfarë doni t'ju themi […] 17 October 2012 at 06:49 pm
0

Samsung Galaxy S III: Kur bën "factory reset" pa paralajmërim?

by Aldo Rama Një boshllëk sigurie, që është "konstatuar" tek Samsung Galaxy S III dhe në celularë të tejrë të kompanisë Koreane, mesa duket i detyron pajisjet të rikthejnë "settings-at" në gjendje fillestare pa asnjë paralajmërim. kjo gjë ndodh nëse përdoruesi viziton nëpërmjet "QR, NFC ose push messages", një site konkret. Në këtë mënyrë dhe nëpërmjet një linje të koduar që gjendet në faqen në fjalë, mund të […] 25 September 2012 at 11:18 pm