BREAKING

0

@CES2016: LG Gram 15 është laptopi ngjyrë ari që ngjason me… MacBook!

Laptopi i ri nga LG që u prezantua në CES 2016 ngjason shumë në pamje me… MacBook aq sa në shikim të parë të gjithë mund të ngatërrohen.

 @CES2016: LG Gram 15 është laptopi ngjyrë ari që ngjason me… MacBook!

Në ngjyrë ari dhe me ekran 15 inç me rezolucion 1080p, Gram 15 inkorporon natyrisht …Windows 10 dhe jo sistemin operativ të Apple. Në përputhje me kërkesat e kohës, disponon USB Type-C port si dhe HDMI, USB 3.0, microUSB dhe microSD slots. Është siç mësojmë laptopi më i lehtë në kategorinë e tij pasi peshon më pak se 1 kile.

@CES2016: LG Gram 15 është laptopi ngjyrë ari që ngjason me… MacBook!

Gram 15 ushqehet nga Core i5 ose i7 I gjeneratës së 6 të Intel dhe sipas LG ofron deri në shtatë orë funksionimi (jetëgjatësia e baterisë). Si ju duket propozimi i LG, do ta preferonit?

@CES2016: LG Gram 15 është laptopi ngjyrë ari që ngjason me… MacBook!

0 Comment