BREAKING

0

Meizu Pro 6 Plus: ekran 5,7 ιme rezolucion QHD, procesor Exynos 8890 dhe kamerë12MP!

Kompania Meizu prezanton modelin Pro 6 Plus, një version i rinovuar i pajisjes Meizu Pro 6, me specifika më të larta.

Meizu Pro 6 Plus: ekran 5,7 ιme rezolucion QHD, procesor Exynos 8890 dhe kamerë12MP!

Pajisja disponon konstruksion metalik, ekran më të madh 5,7 inç me rezolucion 5,7 inç 2560x1440 pixels, procesor Samsung Exynos 8890 (të njëjtë me atë të Galaxy S7), 4GB RAM, 64 ose 128GB hapësirë të brendshme (e cila nuk zgjerohet), si dhe kamerë 12MP me Sony IMX386 CMOS. Ndër të tjera pajisja disponon sensor për njohjen e gishtërinjve kamerë forntale 5MPHi-Fi audioglobal LTEUSB Type C, heart-rate monitor dhe bateri me kapacitet 3.400mAh me mundësi fast charging (deri në 60% në 30 minuta). Për sa i përket sistemit operativ, pajisja do të disponojë Android 6.0 Marshmallow me Flyme OS 6 të Meizu dhe karakteristika si Always On display.

Meizu Pro 6 Plus: ekran 5,7 ιme rezolucion QHD, procesor Exynos 8890 dhe kamerë12MP!

Çmimi i Meizu Pro 6 Plus në Kinë do të fillojë nga 3.000 juan (afro 410 euro) dhe do të disponohet në ngjyrë gri, të argjende dhe ari.

0 Comment