BREAKING

0

Zyrtare: BLU Pure XR vjen me ekran 5,5 inç, Helio P10 dhe 4GB RAM!

U prezantua zyrtarisht pajisja BLU Pure XR!

Bëhet fjalë për një propozim i cili do të disponojë konstruksion metalik, ekran AMOLED 5,5 inç 1080p, mbrojtje 2.5D curved Gorilla Glass 3, mbështetje 3D Touch, chipset MediaTek Helio P10 me procesor me tetë bërthamë (Cortex-A53 CPU në 2GHz), GPU Mali-T860, 4GB RAM, hapësirë të brendshme të zgjerueshme 64GB, kamerë 16 dhe 8MPsensor për njohjen e gishtërinjve dhe bateri ma kapacitet 3.000mAh me mundësi karikimi të shpejtë nga 0 deri në 50% brenda 30 minutash. Pajisja gjithashtu disponon mbështetje për rrjetet  LTE Cat.6, ka përmasa 154,3 x 74,9 x 7 mm dhe peshën 147 gr dhe disponohet në ngjyrë gri dhe ari. Përsa i përket sistemit operativ, BLU PURE XR inkorporon Android 7.0 Nougat.

Zyrtare: BLU Pure XR vjen me ekran 5,5 inç, Helio P10 dhe 4GB RAM!

Pajisja pritet të kushtojë 299,99 dollarë. Si mendoni, ja vlen?

0 Comment