BREAKING

0
Ndiqni "extreme unboxing" e OnePlus 3T (video)!

Ndiqni "extreme unboxing" e OnePlus 3T (video)!

by Aldo Rama Na duhet ta pranojmë, jemi nga ata që adhurojmë të shohim “unboxing videos”, por pas aq shumë videosh që shohim të pakta janë ato që na impresionojnë. Këtë herë, vëmendjen na e tërhoqi një extreme unboxing të pajisjes OnePlus 3T që u realizuan në një avion luftarak! Jake Paul, aktori Amerikan, u rekruta nga OnePlus për të realizuar në një […] 2 December 2016 at 07:23 pm
0
HTC One M9s do të qarkullojë së shpejti në Tajvan!

HTC One M9s do të qarkullojë së shpejti në Tajvan!

by Aldo Rama Pajisja e re HTC One M9s do të debutojë në Tajvan pas pak ditësh. Ngjashmëritë sa i përket dizajnit me modelin One M9 janë të mëdha, si dhe ndryshimet kryesisht sa i përket harduerit. Modeli i ri do të disponojë ekran 5,5 inç me rezolucion Full HD,  procesor me tetë bërthamë MediaTek 64 bit, Soc-in […] 20 November 2015 at 06:14 pm
0
Xiaomi Mi 5 do të kushtojë po aq sa Xiaomi Mi 4?

Xiaomi Mi 5 do të kushtojë po aq sa Xiaomi Mi 4?

by Aldo Rama Pas ecurisë së suksesshme të pajisjes Xiaomi Mi 4, me kalimin e kohës shtohen thashethemet rreth luftanijes së ardhshme të kompanisë Xiaomi. Sigurisht bëhet fjalë për modelin Mi 5, që pritet me padurim nga një pjesë e madhe e tregut. Një thashethem i ri është shfaqur në faqen kineze Weibo, ku sipas leaker, Leaksfly, luftanija e […] 11 October 2015 at 03:19 pm
0

HTC Desire 820s me procesor Mediatek 64-bit!

by Irena Nanaj Kompania HTC ka preznatuar një version (me disa ndryshime) të pajisjes Desire 820, që patë lansuar në IFA 2014. HTC Desire 820s, është një pajisje me karakteristika të njëjta por me tjetër SoC . Këtë herë kompania HTC ka lënë menjanë procesorin -bit me tetë bërthamë Snapdragon 615 dhe ka preferuar të përdorë chip-in e Mediatek, MT6752 (64-bit) ndryshim ky […] 21 November 2014 at 04:20 pm
0

Android 5.0 Lollipop për të gjithë serinë e Xperia Z të Sony!

by Irena Nanaj Lajme të mira për ata persona që përdorin smartphone të familjes Xperia Z pasi, Sony njoftoi se do të përditësohen në Android 5.0 Lollipop. Pritet të nisë Upgrade në fillim të 2015, së pari për pajisjet Xperia Z3 και Xperia Z2, ndërsa më pas do të vijojnë modelet e tjera. Vlen të theksohet se prëmirësim të prëshkallëzuar […] 20 November 2014 at 05:25 pm
0

Huawei Honor 4 Play ka 64-bit processor, ekran 5 inç dhe 4G!

by Irena Nanaj Huawei lançoi Honor 4 Play me 4G për tregun lokal të Kinës. Në thelb, bëhet fjalë për të njëjtën pajisje Honor 3C Play, që pamë në muajin gusht. Pajisja e re ka procesorë 64-bit Snapdragon 410 të Qualcomm(quad-core në 1.2GHz). Disponon ekran 5 inçësh me rezolucion 720p, 1GB RAM, dy kamera 8 dhe 2MPixels, si dhe bateri 2.000mAh. Ka vetëm 8GB hapësirë të brendshme (kujtojmë se 3C Play ka 16 […] 23 September 2014 at 01:00 pm
0

Huawei Ascend Mate 7. Me ekran 6 inç 1080p, fingerprint sensor dhe procesorë octa-core (IFA 2014)

by Irena Nanaj Në kuadër të IFA 2014 kompania kineze nga prezantuar phablet-in e ri, me ekran 6 inç, rezolucion 1920x1080p dhe me pixel density 367ppi. Huawei Ascend Mate 7 disponon skelet unibody prej metali dhe bezels shumë të vogëla që i kufizojnë përmasat e pajisjes në 157x81x7,9 milimetra, pavarësisht ekranit të madh që ka. Disponon procesorë octa-core të Huawei, Kirin 925, μme katër bërthama në 1.8GHz dhe katër […] 6 September 2014 at 07:15 am
0

LG G3 Stylus. ME ekran qHD 5,5 inç dhe kamerë 13MPixels!

by Irena Nanaj Kompania koreane na prezanton LG G3 Stylus më eventin e IFA 2014. Me pamje të ngjashme (dhe emërtim) me luftanojene e kompanisë, G3, propouimi i ri i koreanëve ka një Rubberdium stylus pen për produktivitetet të lartë dhe lehtësi në aplikacionet argëtuesë që disponon pajisja. LG G3 Stylus disponon ekran 5,5 inç me rezolucion qHD(960x540 pixels),  CPU katër […] 26 August 2014 at 03:53 pm
0

10 gjëra të rrezikshme që bëjmë me smartphone-t tanë (infographic)

by Aldo Rama Pas një studimi që realizoi kompania "Protect your Bubble" (sa për të shuar kureshtjen ju themi se bëhet fjalë për një kompani... sigurimi të smartphones) u krijua një infographic që përfshinë 10 gjëra të rrezikshme që bëjmë me smartphone-t tanë. Duke filluar që nga... ruajtja e fjalëkalimeve që lidhen me transaksionet tona të “rëndësishme” financiare e […] 3 February 2014 at 03:11 pm
0

Si do të ishte Samsung Galaxy S5 në qoftë se do e ndërtonte... HTC

by Aldo Rama Përtej "gjërave të prekshme" në jetë, nganjëherë janë interesante dhe ato që thjesht ëndërron. Mundet që e para të na bëj më të lumtur, por me të dytën ke potencialin për të kequr mendimet e tua më të “shfrenuara”.  Dhe disi kështu, projektuesi Hasan Kaymak, i cili merret  shpesh me concept models për pajisjet e HTC, […] 15 January 2014 at 03:22 pm