BREAKING

0

Alcatel Watch: pics (MWC 2015)

by Aldo Rama Tek stenda impresionuese e kompanisë Alcatelnë ekspozitënMWCtë Barcelonë smartwatchi ri i kompanisë ishte me padyshim një nga atraksionet kryesore. AlcatelWatch disponon ekran IPS 1,22" me rezolucion 240x204 pixels pasi njëra anë e watchfacenuk shfrytëzohet, është kompatibil me pajisje Android, por disponon një δεν interfacespecial, të thjeshtë dhe të këndshëm me ikona dhe njoftime nga celulari. Ora peshon 60 gramë, është rezistente ndaj […] 4 March 2015 at 10:11 pm
0

Asus ZenWatch: Pics (MWC 2015)

by Aldo Rama Ora inteligjente e kompanisë Asus, ZenWatch në asnjë rast nuk mund të kalonte pa rënë në sy, pasi dizajni elegant në kombinim me mundësitë e shumta që posedon tregojnë qartë punën e bërë nga Asus. Duke i hedhur një sy specifikave, ZenWatch disponon ekran touch 1.63 inç të teknologjisë AMOLED (me rezolucion 320x320 pixels) me Gorilla Glass 3 Protection dhe […] 3 March 2015 at 10:51 pm
2

Moto 360: Ora Smart në Google I/O 2014

by Bilbil Zharri Mund të kërkojë pak kohë për t'u lançuar në treg, por krahasuar me LG G Watch apo me Samsung Gear Live që sapo janë lançuar, Moto 360 duket shumë më e këndshme. Me një pamje rrethore si një orë normale por e operuar nga sistemi Android, Moto 360 mori zemrat e shumë fansave të pajisjeve […] 27 June 2014 at 02:18 pm
0

Huawei TalkBand B1 hands-on video [MWC 2014]

by Irena Nanaj Midis pajisjeve që prezantoi Huawei ishte edhe TalkBand B1, një wearable e re, një wristband me përmasa dhe peshë të vogël dhe që për momentin po bashkëpunon ekskluzivisht me MediaPad X1. Disponon Bluetooth 4.1, NFC dhe ekran 1,4" OLED. Mund të përdoret si Bluetooth headset (duke e hequr nga rripi) po ashtu edhe si fitness tracker klasik. Gjithashtu, pajisja disponon mikrofona të dyfishtë […] 24 February 2014 at 10:20 am
0

Krahasimi me pajisjen false! iPad Origjinal versus iPad fals: çfarë duhet të dini...

by Aldo Rama Kriza favorizon fatlumët! Dhe natyrisht dhe produktet false. Por a mund ta evitoni këtë fakt? Dikur, në vitet '80, Lacoste-t turke arrije t'i dalloje i surprizuar. Ndërsa sot ato Franceze janë përjashtimi që konfirmon rregullin! E njëjta gjë vlen pak a shumë edhe në teknologji! Në një periudhë ku iPad-i është bërë pajisja që të gjithë […] 24 October 2012 at 09:36 am
0

SketRobot: Roboti- piktor dhe në IFA 2012

by Aldo Rama "SketRobot "i Sketch Robot është një robot që ngjan me robot, sillet si robot... pra është robot! Por në thelb nuk ecën para - mbrapa dhe as nuk nxjerr zhurma nga ndonjë boks. Puna e tij është të pikturojë, dhe madje e bënë shumë mirë! Funksionon në të njëjtën mënyrë si një plotter: në njërën dorë të tij […] 9 September 2012 at 08:18 am
0

Cili kardiolog? Këtu në (IFA 2012) kemi Tinke!

by Aldo Rama Kemi parë vazhdimisht aksesor të ndryshëm për iPhone-in, por Tinke është padyshim nga më të veçantët. Bëhet fjalë për një pajisje që kontrolln gjendjen fizike dhe (aka well-being) organizmit tuaj. Si? Vendoset në hyrjen "docking" të iPhone-it dhe ju duhet të vini gishtin tuaj mbi të. Pajisja mat rrahjet, oksigjenimin e gjakut dhe elementë të tjerë të organizmit tuaj dhe […] 6 September 2012 at 04:01 pm
0

iRobot: fshesa high-tech në dyshemetë e IFA 2012

by Aldo Rama Është pajisja që do t'i pëlqejë jashtë mase shumë mamasë tuaj. Është "kafsha shtëpiake" që çdo shtëpi do dëshironte ta kishte. Është mjeti që i nevojitet çdo shtëpie. Është  iRobot, është fshesa që ka bërë buj gjatë muajve të fundit dhe me të drejtë. Në kuadër të IFA 2012 u gjendëm tek stenda e kompanisë, edhe pse produkti nuk […] 5 September 2012 at 04:51 pm
0

Kemi parë N5902, tastierën e Lenovo-s në ekspozitën IFA 2012

by Aldo Rama Le të supozojmë se jeni shtrirë në divanin tuaj, është pasdite dhe sapo jeni kthyer nga puna... sytë mezi qëndrojnë të hapur dhe po mendoni me veten të merrni një film me qira që ta shihni në darkë apo jo... Por titulli i filmi ju vë në dilemë (pasi nuk jeni të sigurt nëse e […] 5 September 2012 at 02:43 pm
0

Testojmë kufjet Electra Razer!

by Aldo Rama Kur hynë në një dyqan dhe kërkon për një "headset" të mirë, dihet që dëshiron që mos të shpenzosh shumë para... Por, vejmë baste se në afroheni tek vitrina e kufjeve, sytë do ju shkojnë menjëherë tek Electra," headset-in" e ri të Razer. Pak kombinimi i ngjyrës të zezë me atë të jeshiles së theksuar të hapur, […] 1 August 2012 at 11:25 am