BREAKING

0

Një fotografe provon dhe krahason kamerat e 8 pajisjeve të ndryshme iPhone!

by Irena Nanaj Lisa Bettany është një fotografe e njohur, e cila  nuk merret vetëm me fotografinë profesionale, por edhe me zhvillimin e aplikacioneve mobile. Duke marrë shkas nga hedhja në treg e iphone 6, Lisa vendosi të testojë 8 pajisje të ndryshme iPhone, duke realizuar crash-test me rezultatet e fotografive e të gjitha pajisjeve të Apple që ekzistojnë deri […] 25 September 2014 at 09:35 am
0

iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus në drop tests!

by Irena Nanaj Sa herë që lançohet një pajisje e re smartphone, gjithmonë do ekzistojë dikush që do të realizojë drop test prë të fituar views, por edhe të bëjë të vuajnë zemrat e fansave. E njëjta gjë ka ndodhur edhe me rastin e iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus. Testi i parë vjen nga Phone Buff. Rezultatet? Si iPhone 6 po ashtu edhe iPhone […] 19 September 2014 at 04:43 pm
0

Ekrani i iPhone 6 është thuajse i pathyeshëm!

by Bilbil Zharri Një përdorues në YouTube ka përfunduar një test rezistencë goxha të veçantë. Në fakt, ai nuk ka marrë të gjithë smartphonin, por kishte dëshirë të provonte lengjendat për ekrnain e iPhone 6... Ekrani i iPhone 6 është krijuar nga kristale safiri për një përdorim më të mirë dhe është i hollë sa një fletë libri, […] 10 July 2014 at 10:29 am
0

Video se si LG G3 është rezistent ndaj ujit!

by Bilbil Zharri Ishte një surprizë e madhe që LG G3 nuk ishte pjesë në grupin e smartphonëve rezistent ndaj ujit si Samsung Galaxy S5 apo Sony Xperia Z2, por gjithsesi nuk duket se ka probleme në të njëjtin test, duke gjykuar nga videoja më poshtë. Ideja i erdhi përdoruesit të YouTube, Harris Craycraft, i cili vendosi pajisjen […] 10 July 2014 at 09:45 am
0

Po nëse Toka nuk rrotullohet më...

by Bilbil Zharri Kjo është një pyetje që mund ta kenë bërë shumë prej jush. Dhe nuk është për çudi që të mendosh se çfarë do të ndodhte nëse planeti Tokë, papritmas, do të ndalonte rrotullimin. Duket diçka interesante, edhe pse mbase jo shumë e bukur. Në videon më poshtë mund të shikoni shkurtimisht diçka që hamendësohet që […] 8 July 2014 at 11:29 am
0

Drop test për... iPhone 6 në Moskë!

by Bilbil Zharri Kemi parë plot video në YouTube për drop teste të ndryshme smartphonësh për të provuar rezistencën e tyre. Edhe pse na dhemb kur e shohim një pamje të smartphonëve të rinj që bien në tokë qëllimisht dhe pa qënë nevoja, ato janë teste që duhen bërë, ose më saktë, duhen bërë nga persona të kualifikuar. […] 3 July 2014 at 01:46 pm
2

Moto 360: Ora Smart në Google I/O 2014

by Bilbil Zharri Mund të kërkojë pak kohë për t'u lançuar në treg, por krahasuar me LG G Watch apo me Samsung Gear Live që sapo janë lançuar, Moto 360 duket shumë më e këndshme. Me një pamje rrethore si një orë normale por e operuar nga sistemi Android, Moto 360 mori zemrat e shumë fansave të pajisjeve […] 27 June 2014 at 02:18 pm
0

Vizitë në fabrikën e Galaxy S5

by Bilbil Zharri Business Insider ka bërë një tur në një fabrikë të Samsung në Kore, në të cilën janë prodhuar smartphonët më të veçantë të kësaj kompanie, seria Galaxy. E jo vetëm tur, por ata kthehen me foto, të cilat i keni më poshtë. Fabrika ndodhet në Gumi në Korenë e Jugut. Nuk kam qënë ndonjëherë atje […] 16 May 2014 at 01:04 pm
0

Analizë e tabletit Samsung SM T525

by Bilbil Zharri Nuk jam fans i çmendur i tabletave, preferoj më shumë një smartphone të përmasave mesatare, por tableti Samsung SM T525 më la përshtypje përgjithësisht të mira. Siç e shihni edhe në videon më poshtë, i kam pasur disa emocione por mund të them që miqve të mi do t'ua sugjeroja këtë model nëse janë në […] 9 May 2014 at 03:44 pm
1

Sa energji shpenzon kompjuteri juaj?

by Bilbil Zharri A keni menduar edhe ju ndonjëherë se sa energji shpenzon kompjuteri juaj? Po, e kam fjalën realisht sa energji konsumon kompjuteri juaj gjatë kohës që është në punë. Ashtu siç keni matur sa shpenzon frigoriferi në një orë, apo televizoni, apo të gjitha pajisjet e tjera të shtëpisë, kompjuterin e keni matur ndonjëherë?? Mos u […] 19 April 2014 at 01:40 pm