BREAKING

1

Acer Liquid Jade Z. Pics (MWC 2015)

by Aldo Rama Pajisja më e mirë sa i përket modeleve “Liquid” që ka prezantuar kompania Acer në Barcelonë në ekspozitën MWC 2015 është Jade Z. Bëhet fjalë për një propozim 4G që bën pjesë në kategorinë “mid-range” dhe disponon ekran 5 inç IPS me rezolucion 720p, procesor quad-core të Mediatek me fuqi 1.5GHz 64-bit, 1GB RAM, 8GB hapësirë të brendshme që mund të zgjerohet me anë të kartave microSD, dy […] 3 March 2015 at 10:12 pm
0

Kur Sony Xperia Z3 transformohet në... burger (vid)

by Irena Nanaj Sony Xperia Z3 mban titullin e pajisjes Android... më të vuajtur dhe të “torturuar” në treg, duke marrë parasysh testimet e ndryshme  që iu lshtë nënshtruar kjo pajisje. Por vuajtejt nuk kanë të mbaruar pasi dikush e ka kthyer atë në një... burger! Siç do të shihni në një nga videot më të çmendura të këtij lloji, […] 2 November 2014 at 09:24 am
0

Kur Sony Xperia Z3 transformohet në... burger (vid)

by Irena Nanaj Sony Xperia Z3 mban titullin e pajisjes Android... më të vuajtur dhe të “torturuar” në treg, duke marrë parasysh testimet e ndryshme  që iu lshtë nënshtruar kjo pajisje. Por vuajtejt nuk kanë të mbaruar pasi dikush e ka kthyer atë në një... burger! Siç do të shihni në një nga videot më të çmendura të këtij lloji, […] 29 October 2014 at 10:12 am
0

Ja si Samsung teston pajisjet Galaxy Note 4, për të shmangur... Bendgate (vid)

by Irena Nanaj Samsung ka publikuar një video për të na bindur për rezistencën e phablet-ës së saj, Galaxy Note 4, që do të lançohet në ditët në vijim Pajisja, si çdo pajisje tjetër e koreanëve, kalon në testime shumë të forta rezistence që përfshijnë  një three-point bend test, si dhe një tjetër ku simulohet... ulja mbi këtë pajisje e një njeriu […] 3 October 2014 at 10:45 am
0

Bend test në Nokia 3310? Një YouTuber i guximshëm përpiqet ta përthyejë…

by Irena Nanaj Pas lajmit se iPhone 6 Plus mund të përthyhet me lehtësi të madhe, bend tests u bënë shumë të modës dhe kanë qenë të shumtë ata që janë përpjekur të përthyejnë telefona të ndryshëm për të parë rezultatet të cilat i regjistrojnë dhe i publikojnë.  Por ka dhe nga ata që thjeshtë mjaftohen duke i parë ose nuk […] 30 September 2014 at 02:56 pm
0

Një fotografe provon dhe krahason kamerat e 8 pajisjeve të ndryshme iPhone!

by Irena Nanaj Lisa Bettany është një fotografe e njohur, e cila  nuk merret vetëm me fotografinë profesionale, por edhe me zhvillimin e aplikacioneve mobile. Duke marrë shkas nga hedhja në treg e iphone 6, Lisa vendosi të testojë 8 pajisje të ndryshme iPhone, duke realizuar crash-test me rezultatet e fotografive e të gjitha pajisjeve të Apple që ekzistojnë deri […] 25 September 2014 at 09:35 am
0

iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus në drop tests!

by Irena Nanaj Sa herë që lançohet një pajisje e re smartphone, gjithmonë do ekzistojë dikush që do të realizojë drop test prë të fituar views, por edhe të bëjë të vuajnë zemrat e fansave. E njëjta gjë ka ndodhur edhe me rastin e iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus. Testi i parë vjen nga Phone Buff. Rezultatet? Si iPhone 6 po ashtu edhe iPhone […] 19 September 2014 at 04:43 pm
0

Ekrani i iPhone 6 është thuajse i pathyeshëm!

by Bilbil Zharri Një përdorues në YouTube ka përfunduar një test rezistencë goxha të veçantë. Në fakt, ai nuk ka marrë të gjithë smartphonin, por kishte dëshirë të provonte lengjendat për ekrnain e iPhone 6... Ekrani i iPhone 6 është krijuar nga kristale safiri për një përdorim më të mirë dhe është i hollë sa një fletë libri, […] 10 July 2014 at 10:29 am
0

Video se si LG G3 është rezistent ndaj ujit!

by Bilbil Zharri Ishte një surprizë e madhe që LG G3 nuk ishte pjesë në grupin e smartphonëve rezistent ndaj ujit si Samsung Galaxy S5 apo Sony Xperia Z2, por gjithsesi nuk duket se ka probleme në të njëjtin test, duke gjykuar nga videoja më poshtë. Ideja i erdhi përdoruesit të YouTube, Harris Craycraft, i cili vendosi pajisjen […] 10 July 2014 at 09:45 am
0

Drop test për... iPhone 6 në Moskë!

by Bilbil Zharri Kemi parë plot video në YouTube për drop teste të ndryshme smartphonësh për të provuar rezistencën e tyre. Edhe pse na dhemb kur e shohim një pamje të smartphonëve të rinj që bien në tokë qëllimisht dhe pa qënë nevoja, ato janë teste që duhen bërë, ose më saktë, duhen bërë nga persona të kualifikuar. […] 3 July 2014 at 01:46 pm