BREAKING

0

ZTE Nubia Z7 Max: Pics (MWC 2015)

by Aldo Rama ΖΤΕ Nubia Z7 Max është “i madhi” i familjes së Nubia Z7, pasi bëhet fjalë për një për përdoruesit që nuk e kanë problem të mbajnë një “bishë” të vogël në duar. Nubia Z7 Max është një pajisje që disponon ekran 5.5 inç me rezolucion Full HD, 2GB RAM, 32GB storage dhe është e ndërtuar me material plastik. […] 8 March 2015 at 09:47 pm
0

Asus ZenFone 2: Pics (MWC 2015)

by Aldo Rama AsusZenFone 2 është një propozimhigh-endnga kompania Asus, e cila është krijuar për përdoruesit me kërkesa të larta. Më konkretisht Asus ZenFone 2 është ndërtuar prej metali, disponon ekran 5.5 inç me rezolucion 1080p, procesor quad-core 64-bit Intel Atom me fuqi 1.8GHz. Ndër të tjera disponon 2GB RAM (LPDDR3), ndërsa në bazë të konfigurimit që zgjedh përdoruesi ekziston edhe version me […] 7 March 2015 at 09:48 pm
0

Alcatel Watch: pics (MWC 2015)

by Aldo Rama Tek stenda impresionuese e kompanisë Alcatelnë ekspozitënMWCtë Barcelonë smartwatchi ri i kompanisë ishte me padyshim një nga atraksionet kryesore. AlcatelWatch disponon ekran IPS 1,22" me rezolucion 240x204 pixels pasi njëra anë e watchfacenuk shfrytëzohet, është kompatibil me pajisje Android, por disponon një δεν interfacespecial, të thjeshtë dhe të këndshëm me ikona dhe njoftime nga celulari. Ora peshon 60 gramë, është rezistente ndaj […] 4 March 2015 at 10:11 pm
0

Asus ZenWatch: Pics (MWC 2015)

by Aldo Rama Ora inteligjente e kompanisë Asus, ZenWatch në asnjë rast nuk mund të kalonte pa rënë në sy, pasi dizajni elegant në kombinim me mundësitë e shumta që posedon tregojnë qartë punën e bërë nga Asus. Duke i hedhur një sy specifikave, ZenWatch disponon ekran touch 1.63 inç të teknologjisë AMOLED (me rezolucion 320x320 pixels) me Gorilla Glass 3 Protection dhe […] 3 March 2015 at 10:51 pm
1

Acer Liquid Jade Z. Pics (MWC 2015)

by Aldo Rama Pajisja më e mirë sa i përket modeleve “Liquid” që ka prezantuar kompania Acer në Barcelonë në ekspozitën MWC 2015 është Jade Z. Bëhet fjalë për një propozim 4G që bën pjesë në kategorinë “mid-range” dhe disponon ekran 5 inç IPS me rezolucion 720p, procesor quad-core të Mediatek me fuqi 1.5GHz 64-bit, 1GB RAM, 8GB hapësirë të brendshme që mund të zgjerohet me anë të kartave microSD, dy […] 3 March 2015 at 10:12 pm
0

Kur Sony Xperia Z3 transformohet në... burger (vid)

by Irena Nanaj Sony Xperia Z3 mban titullin e pajisjes Android... më të vuajtur dhe të “torturuar” në treg, duke marrë parasysh testimet e ndryshme  që iu lshtë nënshtruar kjo pajisje. Por vuajtejt nuk kanë të mbaruar pasi dikush e ka kthyer atë në një... burger! Siç do të shihni në një nga videot më të çmendura të këtij lloji, […] 2 November 2014 at 09:24 am
0

Kur Sony Xperia Z3 transformohet në... burger (vid)

by Irena Nanaj Sony Xperia Z3 mban titullin e pajisjes Android... më të vuajtur dhe të “torturuar” në treg, duke marrë parasysh testimet e ndryshme  që iu lshtë nënshtruar kjo pajisje. Por vuajtejt nuk kanë të mbaruar pasi dikush e ka kthyer atë në një... burger! Siç do të shihni në një nga videot më të çmendura të këtij lloji, […] 29 October 2014 at 10:12 am
0

Google Now mposhtë Siri dhe Cortana në një test dijesh!

by Irena Nanaj Nuk është hera e parë që artikuj dhe video krahasojnë ndihmësit zanor të sistemeve operative. Të shumta kanë qenë herët që Google Now, Siri dhe Cortana janë vendosur përballë, por  këtë herë Stone Mountain Consulting ka realizuar një test krahasues shumë të rëndësishëm, që përmban mbi... 3.000 pyetje. Prova lidhej me bazën e njohurive të secilit prej tyre dhe fitues i këtij […] 10 October 2014 at 03:58 pm
0

Ja si Samsung teston pajisjet Galaxy Note 4, për të shmangur... Bendgate (vid)

by Irena Nanaj Samsung ka publikuar një video për të na bindur për rezistencën e phablet-ës së saj, Galaxy Note 4, që do të lançohet në ditët në vijim Pajisja, si çdo pajisje tjetër e koreanëve, kalon në testime shumë të forta rezistence që përfshijnë  një three-point bend test, si dhe një tjetër ku simulohet... ulja mbi këtë pajisje e një njeriu […] 3 October 2014 at 10:45 am
0

Bend test në Nokia 3310? Një YouTuber i guximshëm përpiqet ta përthyejë…

by Irena Nanaj Pas lajmit se iPhone 6 Plus mund të përthyhet me lehtësi të madhe, bend tests u bënë shumë të modës dhe kanë qenë të shumtë ata që janë përpjekur të përthyejnë telefona të ndryshëm për të parë rezultatet të cilat i regjistrojnë dhe i publikojnë.  Por ka dhe nga ata që thjeshtë mjaftohen duke i parë ose nuk […] 30 September 2014 at 02:56 pm