BREAKING

0
NO.1 G3: "Kloni" i Samsung Gear S2 kushton $61.99!

NO.1 G3: "Kloni" i Samsung Gear S2 kushton $61.99!

by Aldo Rama Kopjimet e Kinezëve duket se nuk kanë të sosur, kështu, pas G2 tëNo.1 që kopjoiGear 2 smartwatche kompanisëSamsung, po përgatite “kopja” e GearS2, që do të quhet: NO.1 G3. Sa i përket linjës së jashtme, duket se dy pajisjet kanë ngjashmëri të madhe (edhe pse kurora e G3 duket se nuk mund të rrotullohet), ku NO.1 […] 28 February 2016 at 04:08 pm
0
Elephone W2: Gati smartwatch i dytë i kompanisë Elephone!

Elephone W2: Gati smartwatch i dytë i kompanisë Elephone!

by Aldo Rama Kohët e fundit kompania Elephone është tepër aktive, kështu pas prezantimit të pajisjes P8000, pajisjeve P9000/Vowney që pritet të qarkullojnë brenda 2016 dhe ELE Watch (smartwatch i parë me Android Wear), disponon zyrtarisht dhe propozimin e saj të dytë në kategorinë e wearables. Bëhet fjalë për orën inteligjente Elephone W2, që nuk bazohet tek Android […] 25 January 2016 at 06:09 pm
0
@CES2016: LG Gram 15 është laptopi ngjyrë ari që ngjason me… MacBook!

@CES2016: LG Gram 15 është laptopi ngjyrë ari që ngjason me… MacBook!

by Aldo Rama Laptopi i ri nga LG që u prezantua në CES 2016 ngjason shumë në pamje me… MacBook aq sa në shikim të parë të gjithë mund të ngatërrohen.   Në ngjyrë ari dhe me ekran 15 inç me rezolucion 1080p, Gram 15 inkorporon natyrisht …Windows 10 dhe jo sistemin operativ të Apple. Në përputhje me kërkesat e kohës, disponon USB […] 5 January 2016 at 08:27 pm
0
Ky është "frigoriferi inteligjent" i Samsung që do të shfaqet në CES 2016!

Ky është "frigoriferi inteligjent" i Samsung që do të shfaqet në CES 2016!

by Aldo Rama Një “frigorifer inteligjent” me ekran me prekje është në epiqendër të banner-ave që ka vendosur kompania Samsung në pritje të ekspozitës CES 2016, e cila çelet javën që vjen në Las Vegas. Siç shohim edhe në fotografitë që shoqërojnë këtë artikull, kompania koreane do të prezantojë në ekspozitë frigoriferët e saj të rinj inteligjent që […] 4 January 2016 at 09:35 pm
0
Elephone: Kthesë "edhe" tek action cameras me 4K Explorer!

Elephone: Kthesë "edhe" tek action cameras me 4K Explorer!

by Aldo Rama Fuqitë e saj edhe në kategorinë e kamera të vogla (portative) duket se po provon kompania kineze Elephone, shumë pak kohë pas prezantimit të Elephone 4K Explorer, një kamere me rezolucion 4Κ dhe çmim vetëm 69,99$. Pajisja lilipute ofron mbështetje për lidhje WiFi disponon lente HD me kënd të 170 gardë, është rezistente ndaj ujit dhe […] 20 November 2015 at 08:25 pm
0
Do paguanit 99 dollarë për "USB killer-in" që mund të shkatërrojë kompjuterin tuaj!

Do paguanit 99 dollarë për "USB killer-in" që mund të shkatërrojë kompjuterin tuaj!

by Aldo Rama Një fushatë e veçantë tek Indiegogo na kërkon të financojmë USB killer, një dongle që kushton $99 dhe që synon të shkatërrojë kompjuterin tuaj – më konkretisht hyrjen USB dhe gjithçka lidhet me të. Presupozohet se mund të jetë i vlefshëm në rastet emergjente, ku do na mbrojë të dhënat në rast vjedhjeje. Si mund të […] 9 November 2015 at 10:18 pm
0
Në11 Nëntor nisin shitjet e iPad Pro!

Në 11 Nëntor nisin shitjet e iPad Pro!

by Aldo Rama Sipas informacioneve të deri tanishme, kompania Apple do të nisë disponimin e pajisjes iPad Pro dhe të aksesorëve të tij më 11 Nëntor. Pas thashethemeve disa mujore, kompania prezantoi para një muaj pajisjen e cila vjen me ekran 12,9 inç dhe që shoqërohet nga aksesorë Apple Pencil dhe Smart Keyboard duke konkuruar hapur pajisjet e […] 1 November 2015 at 08:37 pm
0
Fluturimet e para të dronit të Google për projektin "Wing"!

Fluturimet e para të dronit të Google për projektin "Wing"!

by Aldo Rama Ka kaluar një vit nga prezantimi i projektit “Wing” dhe testimet e para për dronin e Google-it kanë filluar. Ky projekt është konceptuar për dërgimin e paketave. Vetë kompania dëshiron të realizojë fluturimet në 5 mile distancë për 5 minuta. Qe prej ditës së prezantimit të dronit, ndryshimet si dhe përmirësimet në të janë të […] 28 October 2015 at 09:42 pm
0
NO.1 D3 Smartwatch: "kloni" i Apple Watch?

NO.1 D3 Smartwatch: "kloni" i Apple Watch?

by Aldo Rama Nuk mund të themi që nuk e prisnim, kështu NO.1 është shfaqur sërish me një tjetër pajisje “klon” të pajisjeve të suksesshme. Bëhet fjalë për orën NO.1 D3 smartwatch, një klon i orës inteligjente Apple Watch (sa i përket pamjes) natyrisht, pasi në brendësi ndryshimet janë të mëdha duke qenë se bazohet në një sistem […] 22 October 2015 at 12:21 pm
0
Adidas Futurecraft 3D. Kështu do jenë atletet e së ardhmes!

Adidas Futurecraft 3D. Kështu do jenë atletet e së ardhmes!

by Aldo Rama Një palë atlete të krijuar posaçërisht për ju? Pse jo, propozimi i ri Futurecraft 3D i kompanisë Adidas, disponon shollë 3D-printed që mund të printohet vetëm për ju!   Në këtë mënyrë e konceptojnë të ardhmen e atleteve tek kompania Adidas, ndërsa ne, nuk duhet të bëjmë asgjë tjetër veçse të imagjinojmë veten në të ardhmen […] 9 October 2015 at 01:26 pm