BREAKING

0
HTC One A9s. Propozimi i ri mid-range @IFA2016!

HTC One A9s. Propozimi i ri mid-range @IFA2016!

by Aldo Rama Vitin e kaluar, kompania HTC na prezantoi propozimin e saj mid-range One A9. Një pajisje e cila disponon konstruksion metalik dhe dizajn që ngjason shumë me një... iPhone (edhe pse kompania HTC pate theksuar se ishte iPhone ai që ka adoptuar element nga pajisjet e mëparshme të saj). Tani, siç transmeton faqja Venture Beat, kompania nga Tajvani po përgatitet për […] 31 August 2016 at 09:04 am
0
E pabesueshme! Samsung Galaxy Note 7 humbet në testin e shpejtësisë nga iPhone 6s (video)

E pabesueshme! Samsung Galaxy Note 7 humbet në testin e shpejtësisë nga iPhone 6s (video)

by Aldo Rama Edhe pse gjendet prej 1 viti në treg dhe Apple po përgatit tanimë pasardhësin e tij, modeli iPhone 6s mbetet një propozim dinjëtoz  dhe një test që prëflittet shumë kohët e fundit e mbron fuqishëm këtë tezë. Bëhet fjalë për krahasimin e iPhone 6s me propozimin e ri të Samsung, Galaxy Note 7 që mund të shihni më poshtë. Një […] 29 August 2016 at 09:11 am
0
Meizu U10 dhe U20. Përzgjedhjet ekonomike të "familjes" Blue Charm

Meizu U10 dhe U20. Përzgjedhjet ekonomike të "familjes" Blue Charm

by Aldo Rama Kompania Meizu ka prezantuar pak ditë më parë dy pajisje të reja që bëjnë pjesë në familjen “Blue Charm”. Bëhet fjalë për propozime që do të disponojnë farme metalik dhe prej qelqi në të dy sipërfaqet. Modeli U10 disponon ekran 5 inç, CPU me tetë bërthamë, RAM 2 /16GB memorie ose RAM 3G/32GB memorie, kamerë 13 dhe […] 29 August 2016 at 08:58 am
0
Këto janë pajisjet e kompanisë Sony që do të kalojnë në Android 7.0 Nougat!

Këto janë pajisjet e kompanisë Sony që do të kalojnë në Android 7.0 Nougat!

by Aldo Rama Kompania Sony ka prezantuar listën zyrtare të pajisjeve të saj që do të përmirësohen në Android 7.0 Nougat. Kështu, përveç propozimeve të serisë Nexus dhe modelit të ri LG V20 që do të qarkullojë me sistemin e ri Nougat out-of-the-box, kompania ka rezervuar dhe disa surpriza. Pajisjet e tjera që do të mund të marrin update-in […] 29 August 2016 at 08:50 am
0
Oukitel K4000 Pro: Do të disponohet me bateri 4600 mAh dhe 2GB RAM!

Oukitel K4000 Pro: Do të disponohet me bateri 4600 mAh dhe 2GB RAM!

by Aldo Rama Edhe pse pajisja Oukitel K4000 ende nuk ka shumë që është prezantuar, në anën tjetër të botës, teknikët e kompanisë “novatore” nga Kina, mesa duket po punojnë me orës shtesë për të nxjerrë ë shpejti versionin e përmirësuar me emërtimin K4000 Prο. Pajisja së shpejti do të disponohet në dyqanet online kineze. Ndërmjet specifikave të […] 7 June 2016 at 09:45 pm
0
Ulefone Power: Me bateri 6050 mAh dhe çmim $180

Ulefone Power: Me bateri 6050 mAh dhe çmim $180

by Aldo Rama E teksa të gjithë të apasionuarit e teknologjisë “Mobile” ishin të fokusuar tek ekspozita e MWC 2016, që u zhvillua në Barcelona nga data 22 – 25 Shkurt, në ditë pas përfundimit të saj kompania Ulefone në “heshtje” prezantoi smartphone e saj të ri. Bëhet fjalë për modelin Ulefone Power, që disponon bateri me kapacitet […] 7 June 2016 at 03:53 pm
0
Nami! 8 milion regjistrime për Xiaomi Mi Max!

Nami! 8 milion regjistrime për Xiaomi Mi Max!

by Aldo Rama Kompania Xiaomi është për momentin marka më e suksesshme në Kinë dhe ka filluar të fuqizojë pozitën e saj edhe në vende të tjera. Smartphone i fundit i saj Mi Max, (bëhet fjalë për një phablet 6,44 inç) tërhoqi menjëherë vëmendjen e konsumatorëve.   Kompania ndoqi taktikën e zakonshme duke kryer një launch flash sale […] 1 June 2016 at 04:48 pm
0
Sony Xperia XA Ultra. Me ekran 6 inç, procesor Helio P10 dhe kamerë 16MP me OIS!

Sony Xperia XA Ultra. Me ekran 6 inç, procesor Helio P10 dhe kamerë 16MP me OIS!

by Aldo Rama Kompania Sony do të disponojë modelin Xperia XA Ultra, i cili do jetë anëtari i 4-të i familjes Xperia X pas Xperia X, Xperia X Performance dhe Xperia XA, pajisje të cilat i pamë në konferencën e Barcelonës.  Siç mësojmë, kompania tashmë po fokusohet tek kjo seri duke lenë mënjanë seritë M, C dhe Z.   Në thelb bëhet fjalë […] 30 May 2016 at 03:59 pm
0
Alcatel Idol Pro 4: vjen me Windows 10, 4GB RAM dhe 64GB storage?

Alcatel Idol Pro 4: vjen me Windows 10, 4GB RAM dhe 64GB storage?

by Aldo Rama Është e dukshme që kohët e fundit kompania Alcatel bën përpjekje të shumta për të joshur të apasionuarit e kategorisë  high-end, ndaj për këtë arsye i kushton rëndësi të veçantë serisë Idol.  Pajisjen Alcatel Idol 4 si dhe (vëllain e tij të vogël 4S), patëm shansin t’i njohim nga afër në ekspozitën e Barcelonës MWC dhe duhet theksuar që […] 14 March 2016 at 10:48 am
0
Samsung Galaxy S7 dispnon ekranin më të mirë në smartphone!

Samsung Galaxy S7 dispnon ekranin më të mirë në smartphone!

by Aldo Rama Mesa duket, edhe një herë kompania Samsung kapërcen kufijtë e saj duke i dhuruar pajisjes Galaxy S7 ekranin më të mirë që disponon një smartphone për momentin (deri më tani këtë privilegj e gëzonte pajisja Galaxy Note 5). Sigurisht, kjo gjë është përcaktuar nga testimet e DisplayMate, që shpalli “ekranin e Galaxy S7” të barabartë […] 28 February 2016 at 04:40 pm