BREAKING

0

Ja cilat janë funksionalitetet që e bëjnë Samsung Galaxy S8 telefonin më të mire!

by Aldo Rama Nëse po mendoni të blini një Galaxy S8, ja cilat janë disa nga funksionalitetet që e bëjnë atë të veçantë dhe të ndryshme nga iPhone. Ai është një telefon ndryshe nga çdo gjë tjetër që keni parë deri më tani në treg. Është mahnitës. Karakteristikat e Samsung S8 në krahasim me iPhone: Ekran më i […] 2 June 2017 at 03:27 pm
0
Meizu Pro 6 Plus: ekran 5,7 ιme rezolucion QHD, procesor Exynos 8890 dhe kamerë12MP!

Meizu Pro 6 Plus: ekran 5,7 ιme rezolucion QHD, procesor Exynos 8890 dhe kamerë12MP!

by Aldo Rama Kompania Meizu prezanton modelin Pro 6 Plus, një version i rinovuar i pajisjes Meizu Pro 6, me specifika më të larta. Pajisja disponon konstruksion metalik, ekran më të madh 5,7 inç me rezolucion 5,7 inç 2560x1440 pixels, procesor Samsung Exynos 8890 (të njëjtë me atë të Galaxy S7), 4GB RAM, 64 ose 128GB hapësirë të brendshme (e cila nuk zgjerohet), si dhe kamerë 12MP […] 5 December 2016 at 09:05 am
0
Cilat pajisje Huawei do të marrin Android 7.0 Nougat?

Cilat pajisje Huawei do të marrin Android 7.0 Nougat?

by Aldo Rama Tashmë dihet që pajisja Huawei Mate 9 do të qarkullojë me Android 7.0 Nougat dhe me EMUI 5.0 të kompanisë të përmirësuar. Por çfarë do të ndodhë me pajisjet e tjera? Kinezët sapo njoftuan se cilat pajise do të përditësohen me softuerin e ri Nougat dhe EMUI e ri. Ato janë: Huawei Mate 8 Huawei P9 Huawei P9 […] 4 December 2016 at 03:05 pm
0
Pegatron, po prodhon Surface Phone përMicrosoft-in?

Pegatron, po prodhon Surface Phone përMicrosoft-in?

by Aldo Rama Tanimë është një sekret publik fakti që kompania Microsoft po përgatit një Surface Phone. Jemi thuajse të sigurt që nuk bëhet fjalë thjeshtë për thashetheme, dhe vetë CEO i kompanisë, Satya Nadella, thuajse e ka “fotografuar”. Nga informacionet që na vijnë nga Tajvani, mësojmë se prodhimi i pajisjes ka nisur, dhe atë e ka marr përsipër kompania Pegatron, […] 4 December 2016 at 11:11 am
0
Huawei "lë pas" Samsung-un dhe bëhet Android brand më fitimprurës!

Huawei "lë pas" Samsung-un dhe bëhet Android brand më fitimprurës!

by Aldo Rama Kompania Huawei po gëzon një “formë” fantastike, dhe siç duket për momentin është Brand-i Android më fitimprurës duke lënë pas kompaninë Samsung. Sigurisht, kësaj të fundit i kushtoi shumë disfata e pajisjes  Galaxy Note 7... Ky raport ofrohet nga kompania e studimeve Strategy Analytics ku theksohet se Huawei ishte kompania e dytë fitimprurëse për smartphones prë 3 mujorin që […] 2 December 2016 at 09:27 am
0
iOS 10 gjendet në 60% të pajisjeve të Apple!

iOS 10 gjendet në 60% të pajisjeve të Apple!

by Aldo Rama Kompania Apple prezantoi pak ditë më parë përqindjet e adoptimit të iOS 10 në pajisjet e saj, duke zbuluar se version i ri i sistemit operativ gjendet në 60% e pajisjeve konvencionale sipas të dhënave të datës 25 Tetor 2016. Për sa i përket versioneve të tjera, iOS 9 gjendet ende në 32% e pajisjeve ndërsa versionet […] 31 October 2016 at 12:05 pm
0
LG U: Me ekran 5,2 inç, Octa Core dhe kamerë 13MP!

LG U: Me ekran 5,2 inç, Octa Core dhe kamerë 13MP!

by Aldo Rama Kompania Koreane pak orë më parë prezantoi një smartphone të ri. Ai është LG U! Bëhet fjalë për një pajisje me ekran 5,2 inç me rezolucion Full HD, procesor me tetë bërthamë me fuqi 1.14GHz, 2GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme që mund të zgjerohet me anë të kartave microSD. Ndër të tjera pajisja disponon dy kamera 13 […] 31 October 2016 at 10:28 am
0
Ky smartphone ofron mbrojtje të trefishtë ndaj shpërthimeve!

Ky smartphone ofron mbrojtje të trefishtë ndaj shpërthimeve!

by Aldo Rama Kompania Elephone dëshiron të bëj trolling tek Samsung apo ka arsye të tjera që ka vendosur të hedhë në qarkullim një smartphone me mbrotje ndaj shpërthimeve? Këtë nuk mund ta dimë, ajo që tashmë është zyrtare është që pajisja Elephone S7 e cila i ngjan shumë me pajisjes Galaxy S7 (fatmirësisht, jo me Note 7) […] 31 October 2016 at 09:12 am
0
Zyrtare: BLU Pure XR vjen me ekran 5,5 inç, Helio P10 dhe 4GB RAM!

Zyrtare: BLU Pure XR vjen me ekran 5,5 inç, Helio P10 dhe 4GB RAM!

by Aldo Rama U prezantua zyrtarisht pajisja BLU Pure XR! Bëhet fjalë për një propozim i cili do të disponojë konstruksion metalik, ekran AMOLED 5,5 inç 1080p, mbrojtje 2.5D curved Gorilla Glass 3, mbështetje 3D Touch, chipset MediaTek Helio P10 me procesor me tetë bërthamë (Cortex-A53 CPU në 2GHz), GPU Mali-T860, 4GB RAM, hapësirë të brendshme të zgjerueshme 64GB, kamerë 16 dhe 8MP, sensor për njohjen […] 1 September 2016 at 10:16 am
0
Zyrtare: Më 7 Shtator prezantohen iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus!

Zyrtare: Më 7 Shtator prezantohen iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus!

by Aldo Rama Thashethemet konfirmohen, dhe, mesa duket kompania Apple ka dërguar ftesat për eventin që pritet të zhvillojë me datë 7 shtator për prezantimin e pajisjeve të reja iPhone 7 (dhe iPhone 7 Plus – apo edhe...pro?). Mesa duket 7 këtë here pritet të jetë numri me “fat” i Apple, e cila duket pak sa enigmatike në tease-in  e saj, duke përmendur […] 31 August 2016 at 02:15 pm