BREAKING

0

Polk Audio Camden Square. Boksi që di ju argëtojë për orë të tëra!

by Aldo Rama Kompania Polk na prezanton boksin e ri Camden Square Bluetooth. Një “qendër argëtimi” që transportohet lehtë dh ofron performancë të jashtëzakonshme në çdo lloj ambienti. Avantazhi më i rëndësishëm i këtij produkti është autonomia e cila i ofron mundësinë të “luajë” për 24 orë pa e venë në prizë! Në këtë mënyrë pajisja në fjalë është gjithçka duhet […] 24 July 2015 at 06:31 pm
0

Xiaomi Mi TV 2S. Televizori i ri 4K i kinezëve me trashësi vetëm 9,9mm!

by Aldo Rama Mesa duket kompania e njohur Xiaomi nuk dëshiron të merret vetëm me ndërtimin e “telefonave inteligjentë” dhe këtë gjë na e konfirmon shpesh. Një nga propozimet më të reja të kompanisë është një TV që do ketë trashësi vetëm 9,9 mm! Xiaomi Mi TV 2S do jetë 48 inç, ndërsa do të inkorporojë MIUI të kompanisë që bazohet […] 20 July 2015 at 06:43 pm
0

Kufjet UMI VOIX BLU në një çmim fantastik nga Pandawill.com!

by Aldo Rama Faqja Pandawill.com është rikthyer me super ofertat e saj dhe këtë herë ofron headset-in fantastik UMI VOIX BLU. UMI VOIX BLU Headset – Specifikat Teknike. Model: VOIX BLU headset, party headphone Bluetooth: v4.1 + EDR, support A2DP/AVRCP/HPF/HSP Frequency response: 20Hz~20kHz Driver size: 40mm Speaker impedance: 32Ω SNR: 114 ± 3dB Talk time: 10 hours Standby time: 400 […] 17 July 2015 at 06:46 pm
0

Televizori fantastik 55'' Wallpaper OLED i LG-ës me trashësi 1 mm që ngjitet në mur si magnetet që ngjisim në frigorifer!

by Aldo Rama LG Display ka prezantuar dje një propozim fantastik për të ardhmen e televizorëve. Duke qenë se është e specializuar në fushën e paneleve OLED panels, demonstroi në Korenë e Jugut një televizor 55 inç OLED me një trashësi më të vogël se 1 mm, që madje në mënyrë magnetike mund të ngjitet në murin tuaj (si […] 20 May 2015 at 11:36 pm
0

Erdhi fundi për iPod Classic!

by Irena Nanaj Ndër të tjera Apple lançoi edhe një pajisje që i përket një kategorie të re produktesh inovative si Apple Watch, por la të kuptphej se ndoshta i ka ardhur fundi pajisjes që u bë simbol për të gjithë.  Diku më tutje eventit, lançimeve të Tim Cook dh emuzikës sëU2, po binte sipari për iPod Classic, një ndër pajisjet […] 11 September 2014 at 03:42 pm
0

iPod Touch i ri në gjashtë ngjyra dhe me iSight camera 5MP!

by Irena Nanaj Ditën e djeshme Apple lansoi iPod touch  e ri, që kushton 199 dollarë dhe ka kamerë të mbrapme iSight në 5MPixels. Pajisja është e disponueshme në gjashtë ngjyra, të zezë, gri, rozë, të verdhë, blu dhe (PRODUCT) RED, ndërsa hapësira e brendshme është 16GB. Paralelisht, kompania bëri të ditur se do ketë ulje  të çmimit për modelin me 32GB,  që […] 27 June 2014 at 10:53 am
0

Amazon Fire TV. Video streaming device kushton 99 dollarë!

by Irena Nanaj Kompania Amazon paraqiti dje propozimin e saj për sektorin e video streaming devices. Amazon Fire TV është një set-top box që kushton 99 dollarë dhe që disponohet në tregun amerikan. Kjo pajisje mund të realizojë përmbajtje streaming (si muzikë, lojëra ose filma) në televizorin tuaj. Bëhet fjalë për një pajisje me përmasa shumë të vogla dhe tepër slim, që nuk ju shqetëson nëse e vendosni në dhomën tuaj […] 3 April 2014 at 12:21 pm
0

Ekrane të rinj touch nga Philips. Kanë të inkorporuar Android,nuk kërkojnë PC!

by Irena Nanaj Philips lansoi ekranet touch që do të kenë të inkorporuar sistemin operativ Android. Po, e kuptove saktë, ekranet do të kenë softuerin e Google dhe siç mund ta marrësh me mend –në fakt e pe tek titulli- nuk është e nevojshme që t'i lidhësh me ndonjë kompjuter. Përmasat e Smart All-In-One (S221C4AFD dheS231C4AFD) janë dy: 21,5 inç dhe 23 inç. Mbështesin cilësinë Full HD dhe kanë […] 28 February 2014 at 11:44 am
0

Fotografia e vitit 2014 dhe historia e çuditshme që ajo mbartë!

by Irena Nanaj Fotografia e vitit për World Press Photo, u realizua nga dora e fotografit Amerikan John Stanmeyer për qëllimet e National Geographic. Dikush do të mendonte se bëhet fjalë për një grup afrikanësh që fotografojnë hënën në çaste romantike. Por ja që nuk është kështu! Fotografia që u realizua në 26 Shkurt 2013, në brigjet e […] 17 February 2014 at 12:26 pm
0

Televizorë të rinj L3 Smart nga Toshiba!

by Irena Nanaj Toshiba prezantoi serinë e televizorëve L3 smart, e cila vendoset “pranë” W3 dhe D3 që disponojnë veçori dhe mundësi të përparuar. Modelet e serisë L3 kanë rezolucion full HD 1080p, kanë  kornizë të zezë, të bardhë ose me ”look” prej titani, me një dizajn elegant dhe bashkëkohor. Panelet LED sigurojnë një cilësi të lartë emetimi ndërsa teknologjia AMR+ 200 (Active […] 6 February 2014 at 03:20 pm