BREAKING

0
1.2 miliardë dollarë arritën shitjen "mobile shopping" gjatë Black Friday në SHBA!

1.2 miliardë dollarë arritën shitjen "mobile shopping" gjatë Black Friday në SHBA!

by Aldo Rama Për herë të parë përdoruesit mobile & tablet shpenzojnë më shumë se 1 miliardë dollarë në blerje! Kjo shifër është arritur në mobile shopping në SHBA gjatë Black Friday. Mesa duket Amerikanët nuk përdorin tanimë vetëm PC-ët apo laptopët për blerjet e tyre online, dhe kjo pasi shifra prej 1.2 miliardë dollarë i përket shitjeve “mobile […] 5 December 2016 at 09:38 am
0

Femra provojnë sutjena "vintage"! (Vid)

by Aldo Rama Do provonit sutjena të vjetra, vintage, të çuditshme dhe të bukura? Do vishnit korse dhe të brendshme me ngjyra dhe prerje të cilat do të nxirrnin në pah bukurinë, stilin si dhe feminilitetin e fshehur në çdo centimetër të trupit tuaj? Disa femra guxuan dhe ky është rezultati: 20 November 2016 at 08:44 pm
0

Vizatime murale që do ju impresionojnë!

by Aldo Rama Arti i rrugës përbën tashmë një kategori më vete arti, ku rezultatet e tij janë në disa raste aq mjeshtërore dhe të përkryera si në aspektin e teknikës si dhe në aspektin e mesazheve që mbartin saqë të lënë pa fjalë! Muret në qytete të ndryshme të botës rezervojnë pamje mahnitëse nga vizatimet e bëra […] 14 November 2016 at 08:16 pm
0

Një robot përballi një samuraj! Cili është më preciz?

by Aldo Rama Man vs machine! Me një katana në dorë. Cili është më i qëndrueshëm dhe më i saktë me shpatën legjendare japoneze? Robot i dizajnuar posaçërisht Motoman-MH24 u përball me 5 herë kampionin e botës samurai master Machii Isao për të parë se cili prej të dyve ka teknikë më të mirë. Në videon e mëposhtme është regjistruar […] 13 November 2016 at 11:26 pm
0
Kur... ecja në dëbor kthehet në art!

Kur... ecja në dëbor kthehet në art!

by Aldo Rama Ju prezantojmë Simon Beck, një artist dëbore “snow artist” nga Britania e Madhe që shijon xhirot në dëbor (ose në rërë siç do të shihni) dhe njëherazi krijon forma simetrike të mrekullueshme që do t’ju inpresionojnë. Për xhirot në dëbor, Beck përdor këpucë të posaçme (siç mund të shihni në fotografi) të cilat i lejojnë […] 11 November 2016 at 09:55 am
0

Video e stisur, tromaksen të pranishmit!

by Aldo Rama Shpesh herë kemi rastisur në kryefaqen tonë të facebook-ut të publikuara video të ndryshme gazmore. Ndonjëherë e kalojmë pa i vënë re, herë herë i hapim dhe shohim si për angari përmbajtjen e tyre, ndërsa rrallë herë na impresionojnë. Duke i hedhur një sy të shpejtë rrjeteve sociale sot ngeca në videon që do të […] 9 November 2016 at 08:34 pm
0
Urbanët e parë me WiFi dhe porta USB do të qarkullojnë në Nju Jork!

Urbanët e parë me WiFi dhe porta USB do të qarkullojnë në Nju Jork!

by Aldo Rama Ndoshta prisnim më shumë nga kryeqendra e teknologjisë dhe e SHBA, por sidoqoftë edhe kjo mund të konsiderohet arritje. Kështu, premtimet të një muaj më parë të Guvernatorit Andrew Cuomo që 70 high-tech 70 urbanë të Nju Jorkut do të fillojnë transportin normal në zonën Queens deri në verë do të realizohen. Secili prej tyre do të jetë […] 14 March 2016 at 10:27 am
0
Samsung dhuron Galaxy Note 5 tek ata që do të vizitojnë Korenë e Jugut!

Samsung dhuron Galaxy Note 5 tek ata që do të vizitojnë Korenë e Jugut!

by Aldo Rama Nëse keni menduar të realizoni ndonjë udhëtim për në Korenë e Jugut këtë periudhë, kompania Samsung do t’ua bëjë udhëtimin edhe më të bukur. Në lëvizje surprizë, kompania ka vendosur t’i dhurojë të gjithë turistëve që do të vizitojnë vendin nga fundi Shkurtit nga një Samsung Galaxy Note 5. Më konkretisht, kompania Koreanë në bashkëpunim […] 2 February 2016 at 07:50 pm
0
Shihni dy "Stormtroopers" teksa bëjnë skateboard!

Shihni dy "Stormtroopers" teksa bëjnë skateboard!

by Aldo Rama Nuk është e lehtë jeta e një Stormtrooper. Duhet gjithnjë të vishesh me të kuqe, të vraposh në çdo betejë dhe sigurisht të durosh edhe “Darth Vader”. Edhe pse robotë, kanë edhe ata nevojë të kalojnë momente relaksi, ndaj dy prej tyre menduan që deri sa të dalë “The Force Awakens” të argëtohen duke bërë skateboard. […] 20 December 2015 at 09:50 pm
0
Delfini i rikthen iPhone-in... (vid)!

Delfini i rikthen iPhone-in... (vid)!

by Aldo Rama Teresa Cee është një cheerleader simpatike e Miami Heat e cila në 24 orët e fundit është bërë e famshme në të gjithë planetin për shkak të një incidenti të veçantë që i ndodhi. Gjatë pushimeve të saj në Blue Lagoon Island në Bahamës telefoni i saj iPhone ra në ujë. Kjo ndodhi për shkak se ia la në dorëzim dikujt që […] 6 December 2015 at 11:33 am