BREAKING

0

Loja e re Dying Light, plotë me Zombies!

by Aldo Rama Techland është një studio që siç dihet lidhet ngushtë me lojën tepër të suksesshme Dead Island, ndaj dhe loja e saj e re e cila bazohet tek zombie dhe quhet Dying Light pritet që të korrë shumë sukses. Fundja  të apasionuarit pas lojërave parapëlqejnë jashtë mase lojëra  të kësaj natyre! Dying Light është disponuar ”digitally”, por gjithsesi […] 3 December 2015 at 07:20 pm
0

Loja legjendare "God of War 3" vjen tek PlayStation 4!

by Aldo Rama God of War është një franchise i cili lidhet ngushtë me historinë e konsolës PlayStation, pasi aventurat epike të Kratos u pëlqyen shumë nga “gamers-at”. Atmosfera, efektet vizuale impresionuese, ndjesitë kinematografike dhe jo vetëm e bën lojën “God of War” përzgjedhjen top për të apasionuarit e konsolës PlayStation.Ndaj nuk douhet të na çudisë fakti që Sony pritet të […] 22 March 2015 at 08:11 pm
0

Call of Duty: Advanced Warfare në majën e listës së shitjeve për vitin 2014!

by Aldo Rama Call of Duty: Advanced Warfare ka qënë padyshim një nga lojërat më të rëndësishme të vitit që lamë pas, një blockbuster që para se të qarkullonte patë firmosur kontratë me suksesin! Madje, sipas të dhënave zyrtare që ka regjistruar NPD (për PC dhe konsolat), Call of Duty: Advanced Warfare ka qenë loja me shitjet më të […] 18 February 2015 at 10:22 pm
0

Gamer krijon Doom set me tulla LEGO!

by Irena Nanaj Tullat tona të preferuar LEGO, ndër vite kanë  bërë për vete miliona admirues fanatik në mbarë botën pasi, që nga viti 1949 që u lanpuan për herë të parë dh ederi në ditët tona, tullat legjendare LEGO kanë rritur breza të tërë. Natyrisht, me tullat e vogëla nuk merren vetëm vogëlushët, por edhe shumë koleksionues të cilët […] 15 February 2015 at 05:07 pm
0

Loja legjendare Myst vjen në ekranin e vogël!

by Irena Nanaj Myst është një ndër lojrat legjendare që janë shfaqur ndonjëherë në botën e video games. Shumë shpejtë loja klasike do të bëhetë një serial televiziv. Për transferimin e botës së Myst në ekranin e vogël, kompania Cyan që ka të drejtat e titullit do të bashkëpunojë  me Legendary Entertainment (e cila ka dorë në filmat Warcraft dhe Dead Rising). Thuhet se Rand dhe Robyn Miller, […] 15 February 2015 at 04:51 pm
0

Loja legjendare "Legend of Zelda" transferohet në ekranin e vogël?

by Aldo Rama Loja “Legend of Zelda”është për momentin ndër “gaming franchises” më të pëlqyer të të gjithë kohërave, ndaj çdo herë që qarkullon një lojë me aventurat epike të Link, fansat e Nintendos e nderojnë menjëherë! Kështu duke marrë spunto nga suksesi i madh që po korrë në fushën e video-lojërave – lojën në fjalë – nuk do ishte çudi […] 8 February 2015 at 07:23 pm
0

Rekord për lojën Grand Theft Auto 5, plotë 45 milionë kopje të shitura!

by Aldo Rama Grand Theft Auto 5 është një lojë epike të cilën përdoruesit e adhurojnë, ndaj prezantimet janë të tepërta! Në prite të versionit PC, që do të disponohet në fund të muajit mars (me kismet), kompania - Publisher e lojës, Take-Two Interactive ka publikuar shitjet e vitit të kaluar (2014). Kështu sipas të dhënave zyrtare të Take-Two Interactive nga Shtatori i […] 8 February 2015 at 07:00 pm
0

Total War: Attila vjen në shkurt!

by Irena Nanaj Creative Assembly zbuloi për herë të parë Total War: Attila në kuadër të eventit britanik games event EGX, duke publikuar shumë të dhëna që kanë të bëjnë me këtë titull të seris së dashur Total War, si pamje dhe announcement trailer. Total War: Attila është programuar që të hidhet në treg në muajin shkurt të 2015-ës dhe siç duhet […] 4 January 2015 at 07:45 am
0

Angry Birds: Transformers. Aksion dhe të qeshura në trailer-in e ri gameplay!

by Irena Nanaj Angry Birds, janë një fenomen në botëne gaming, prandaj dhe ne i hasim pothuajse kudo në video games, seriale televizive, bluza dhe... në pije freskuese! Edhe pse brand-i i Angry Birds është shumë i fuqishëm, Rovio përpiqet vazhdimisht që të përditësojë franchise-in e famshëm duke realizuar cross-overs të ndryshme. Pra, pas botës së Star Wars,  Angry Birds do […] 1 January 2015 at 08:27 am
0

Finalja e League of Legends!

by Irena Nanaj Në publik i përbërë nga 40.000 fansa të lojës League of Legends ndoqi ditën e djeshme finalen e kampionatit në Seul. Në stadiumin e kampionatit botëror, u ndeshën Star Horn Royal Club me Samsung White. Skuadra Samsung pati një luhatje të vogël gjatë ndeshjes së tretë (në total luhen 5 ndeshje),por nuk bëri gabime të tjera: ishte një lojë relativisht […] 31 December 2014 at 02:03 pm