BREAKING

0

25 posterat më të mirë të Star Wars!

by Aldo Rama Nëse ekziston një “franchise” që mund të frymëzojë pafund krijues të çfarëdolloj natyre, atëherë me siguri ky është Star Wars. Duke grumbulluar posterat origjinal kinematografik të Sagas së famshëm e deri tek punimet që zbukuruan ekspozita të panumërta që kishin si pikë referimi Luftën e Yjeve, versioni i i ri Star Wars Art: A Poster […] 14 December 2015 at 10:53 pm
0

Të gjitha skenat e vjedhura nga Quentin Tarantino!

by Aldo Rama Quentin Tarantino adhuron filmat e tij klasik. Aq sa prej tyre ka marrë shumë gjëra, ndaj dhe Jacob T.Swinney krijoi një video që e vërteton këtë fakt! Tarantino është i pari që ka pranuar që është “hajdutb” i madh. "Kam vjedhur nga çdo film që kam realizuar” patë thënë në një intervistë për Empire dhe një sy i […] 14 December 2015 at 08:48 pm
0

Një supercut automobilistik nga filmat e Tarantinos

by Aldo Rama Filmat e Quentin Tarantino dallojnë nga dhuna, gjaku më bollëk, hakmarrja dhe përdorimi i  armëve dhe fjalës "fuck". Por ekziston edhe një element tjetër që vihet re dukshëm, ato janë makinat. Vimeo user Jacob T. Swinney ka krijuar një “supercut” të shkëlqyer me skena nga makinat që janë përdorur në filmat e Tarantinos, duke treguar se sa i pëlqen […] 14 December 2015 at 05:49 pm
0

Supercut: kSupercut: këto janë femrat më “kick ass” të kinemasë!ëto janë femrat më “kick ass” të kinemasë!

by Aldo Rama Një grua (Clara Darko) vendosi të na tregojë që “elementi aksion” nuk është domosdoshmërish vetëm mashkullorë. Darko “preu dhe qepi” plotë 61 filma me kryeveprën "Derezzed" të Daft Punk në sfond na dhuron emocione nga filma si: Aliens, Terminator 2, The Matrix, The fifth element, Kill Bill, Vol. 1, Inglourious basterds, Salt, Hero, Scott Pilgrim vs. the World, Sin City, Underworld […] 5 December 2015 at 10:00 pm
0

Shfaqjet e… Elon Musk në produksione të njohura kinematografike (vid)

by r.pashkaj Elon Musk: Biznesmen, shpikës, inxhinier dhe investitor. CEO i Space X dhe Tesla mund të mburret shumë me CV-ën e tij, madje ka edhe disa gjëra të cilat nuk i njohin të gjithë. Kalimin e tij nga shumë produksione të Hollywood-it, ku luan rolin e kujt tjetër, të vetvetes. Nga Iron Man 2 të 2010 ku i jep dorën […] 5 December 2015 at 07:51 pm
0
Game of Thrones. Traileri i parë i sezonit të 6-të u shfaq! (video)

Game of Thrones. Traileri i parë i sezonit të 6-të u shfaq! (video)

by Aldo Rama Çfarë ka ndodhur me Jon Snow?Kjo është pyetja e cila pas përfundimit të sezonit të kaluar mban në agoni fansat e serialit të famshëm Game of Thrones anë e mbanë botë. Tani, që është lançuar traileri i parë i sezonit të 6-të, pyetja rreth asaj çka vendosur George R.R Martin na torturon edhe më shumë. […] 4 December 2015 at 08:31 pm
0
Si një kritikë negative e Legend u kthye në çështje për diskutim!

Si një kritikë negative e Legend u kthye në çështje për diskutim!

by Aldo Rama Posteri i filmit të ri të aktorit Tom Hardy, Legend, ka krijuar zhurmë, pasi të vëmendshmit vërejtën në shkrimin e gazetës Guardian, që i dha filmit vetëm 2 yje, që posteri ishte vendosur në qendër ndërkohë ekzistonin filma të tjerë me më shumë yje! I pari që e vërejti ishte gazetari që shkroi review-n, Benjamin Lee, […] 14 November 2015 at 08:12 pm
0
We Are Your Friends bën opening më të keq të të gjithë kohërave!

Filmi "We Are Your Friends" rezultoi një zhgënjim i madh!

by Aldo Rama E teksa “Straight Outta Compton” vazhdon të qëndrojë në majë të box office, filmi We Are Your Friends që mbanë regjinë e Max Joseph dhe është protagonist Zac Efron ishte një dështim. Shfaqja e parë e filmit arriti të mbledhë 6 milionë dollarë ndërsa në arka mezi u mblodhe shuma prej 1.8 milionë dollarë. Që do të thotë se zyrtarisht kemi të […] 1 September 2015 at 10:25 pm
0

Këta janë 6 aktorët që nxjerrin 20 milionë dollarë vetëm me një film!

by Bilbil Zharri Edhe pse gjatë kësaj kohe sektori kinematografik po has vështirësi, njësoj si shumë sektorë të tjerë, duke qenë se po përjetojmë në periudhë krize ekonomike. Problemet shkaktohen kryesisht nga mos fitimet e pritura nga filmat e suksesshëm, që dikur thyenin arkat. Sidoqoftë kriza mesa duket bën përjashtime dhe nuk i prek të gjithë pasi disa […] 8 August 2015 at 09:53 pm
0

Tom Hardy mund të interpretojë edhe vëllezër binjakë!

by Aldo Rama Brian Helgeland, skenaristi i shkëlqyer i L.A. Confidential (patë fituar Oskar) dhe i Mystic River, ka shkruar dhe mban regjinë Legend, një film që rrëfen jetën dhe peripetësitë e dy vëllezërve binjak Reggie dhe Ron Kray, që gjatë viteve '60 bëni çfarë donin në Londër, duke kontrolluar krimin e organizuar në territorin më të madh të qytetit. Nëse jeni me mëdyshje se sa […] 7 August 2015 at 07:50 pm