BREAKING

0

Benedict Cumberbatch “interpreton” dragoin Smaug!

by Irena Nanaj Benedict Cumberbatch nuk qëndroi vetëm brenda në një booth, la mënjanë theksin e tij britanik dhe u përqëndrua totalisht rolit të tij si Smaug. Në klipin që vijon dhe që përfshihet në extended edition të The Hobbit: The Desolation of Smaug,  ju mund të shihni se si aktori i famshëm interpretoi dragoin që jeton në Lonely Mountain dhe tremb të […] 22 October 2014 at 03:51 pm
0
google-play-logo1

Tani filma në Android me Google Play Movies

by Bilbil Zharri Në shekullin e 21, është përhapur në shumë vende opsioni i filmave me qera (jo vetëm blerja DVD) dhe tashmë edhe nëpërmjet Play Store në Android. Pasi aplikacioneve, u shtuan lojërat, librat dhe këngët e tani, më në fund, një kategorie e dedikuar vetëm për filma! Kategoria e re quhet Google Play Movies dhe është […] 20 June 2014 at 12:03 pm
0

Sa kohë do të të marrë një serial i tërë?

by Bilbil Zharri Kur dikush ka dëshirë të fillojë të shikojë të gjitha seritë e një seriali, gjëja e parë që bën është një kërkim për yjet në serial dhe komentet në IMDB. Por një pjesë e mirë e shikuesve janë kuriozë se sa kohë do t'u duhet që t'i shohin të gjitha seritë rresht. Veçse manualisht, duke […] 17 June 2014 at 04:16 pm
0

Welcome to the Jungle

by a.malaj Diçka ndërmjet serisë “Cops” dhe të një 1st person video game, filmi End of Watch na dërgon down town L.A. për të na treguar se sa pisk është puna. Policë me kamerë në duar? Pse jo! Në një periudhë ku të gjithë përdorin teknologjinë për çdo aktivitet – dhe kriminelët janë aq budallenj saqë filmojnë […] 17 November 2013 at 04:20 pm
0
wanderlust-3-613x480

Wanderlust: Jennifer Aniston,Judd Apatow dhe... Hippie-të!

by Aldo Rama Ky produksion mban firmën e Judd Apatow, kështu që e kuptoni vetë… Ose nuk keni lëvizur fare ose sapo bëtë një ngërdheshje tipike (duke ngritur vetullat lart) që tregon se ndiheni superior. Ndërkohë jemi në stinën e verës dhe nëse nuk e shohim tani aktoren seksi  dhe hot Jennifer Aniston, kur do ta shohim? Çifti […] 18 July 2012 at 08:09 am
0
safe-house-photo-01-640x417

Safe House: Denzel tipik, dhe Ryan i "friksuar"…

by Aldo Rama Edhe sikur Denzel Washington-it  t'i japin një skenar mesatar, një montazh që karakterizohet nga skena aksioni, dhe një bashkë-protagonist të "frikësuar", Ryan Reynolds, gjithçka do të rrjedh ashti siç duhet, me skena të theksuara aksioni dhe plane të afërta që do të bindin se "this means business". Ai luan rolin e një ish argjendi të CIA-s që kërkohet për spiunazh të dyfishtë, […] 12 July 2012 at 06:41 pm
0
snake-e1341229817258

Metropolis i Fritz Lang risillet në formën e tij fillestare 85 vjet më vonë!

by Aldo Rama Filmi Metropolis konsiderohet si një ndër kryeveprat e kinemasë botërore, duke qenë se regjisori Gjerman Fritz Lang në vitin 1972 mendoj të shfaqte një film me subjekt joreal për kohen! Në një qytet futurist ( të 2026-ës) i cili përbehej nga klasa punëtore dhe nga planifikuesit urban (që planifikonin urbanistiken dhe funksionimin e saj) djali i një prej krijueseve të këtij […] 7 July 2012 at 07:03 pm
0
intruders--640x426

Ndërhyrësit: Clive Owen është vizitori i natës

by Aldo Rama Clive Owen është një nga arsye e fortë që dikush të ndjek një film, sepse për të qenë realist në të gjithë filmat interpretimi ka qenë i shkëlqyer. E njëjta gjë vlen edhe për rolin e tij në trilerin psikologjik “Ndërhyrësit” -që disponohet në DVD dhe Blu-ray nga Sony Pictures-, regjisori është Juan Carlos Fresnadillo, […] 31 May 2012 at 06:11 pm