BREAKING

0

Stallone rikthehet me Rambo 5?

by Bilbil Zharri Sylvester Stallone njihet për tre gjëra: Rocky, Rambo dhe faktin që është italian. Për shkak se nuk kemi dëgjuar gjë për dy të parat që prej 30 vitesh, nëse ndodh diçka ku përmendet Rocky ose Rambo, e gjithë vëmendja shkon të filmat epik aksion të Stallone. Sipas thashethemeve që kanë qarkulluar nga publiku gjerman, Stallone […] 26 June 2014 at 11:23 am
0

Welcome to the Jungle

by a.malaj Diçka ndërmjet serisë “Cops” dhe të një 1st person video game, filmi End of Watch na dërgon down town L.A. për të na treguar se sa pisk është puna. Policë me kamerë në duar? Pse jo! Në një periudhë ku të gjithë përdorin teknologjinë për çdo aktivitet – dhe kriminelët janë aq budallenj saqë filmojnë […] 17 November 2013 at 04:20 pm
0

Hobbit e ka kaluar shumën e 1 miliardë dollarëve në box office

by Aldo Rama Kanë mbetur vetëm dy javë, fill më pas do të nisë qarkullimi Blu-ray & DVD i filmit The Hobbit: An Unexpected Journey. Filmi ka kaluar zyrtarisht shumën e një 1 miliardë dollarëve në box office (në të gjithë botën). Është filmi i 15-të që e ka arritur këtë gjë, (në Amerikë janë grumbulluar 301.1 milionë dollarë dhe 700 milionë dollarë janë grumbulluar në shtetet […] 8 March 2013 at 08:31 pm
0
17540_afera_or_the-sting_1600x1200_www.GdeFon.ru_-640x480

Thumbi: Gangsterët shkëlqejnë sërish në Blu-ray

by Aldo Rama Një nga filmat që ka lënë gjurmë në 100 vjetorin e Universal, nuk ishte tjetër veç se Thumbi, film i 1973 që fitoj 7 çmime Oscar (dhe tre çmime të mëdha, filmi, regjie dhe skenari), dhe që përcolli në mënyrë të detajuar kohën e gangsterëve, kur pija ishte e ndaluar. Paul Newman dhe Robert Redford […] 17 July 2012 at 04:50 pm
0
contraband2

Contraband: Aksion... (i parashikueshëm)

by Aldo Rama Baltasar Kormakur bëri mirë që nuk i mori seriozisht kundra-heronjtë e ritmit të shpejtë në filmin e tij aksion (që tashmë qarkullon dhe në Blu-ray), por, pse i dha një finale të tillë? Ish kontrabandisti Mark Wahlberg do detyrohet t'i rikthehet "profesionit" sepse vëllai i të dashurës së tij (Kate Beckinsale) ka marrë rrugën e keqe dhe i ka borxh dealer-it vendas (Giovanni Ribisi). Kështu, […] 12 July 2012 at 05:26 pm
0
underworld-awakening-hd_180635-1440x900-640x400

Underworld Awakening: Thjeshtë... Blu-ray!

by Aldo Rama Franchise Underworld na pëlqenë. Këtë e themi pa frikë. Dhe veçanërisht na pëlqejnë extras e Blu-ray nga cilat mundesh në ritëm më të ngadaltë të shohësh uniformën e ngjitur pas trupi prej lëkure të bukuroshes Kate Beckinsale. Përpara se të devijojmë edhe më shumë duhet të themi se, është e vërtetë që këto lloj filmash mund të kenë më shumë nëse shihen […] 10 July 2012 at 05:15 pm
0
et-bluray

U bë publike si kopertina po ashtu edhe trailer-i për E.T në BluRay

by Aldo Rama Jashtëtokësori që ka qenë gjatë fëmijërisë tonë tepër i dashur për ne, po bëhet gati të rikthehet, por kësaj herë me një qartësi tepër të lartë. E sigurta nga ky lajm është se “Universal” do të ofroj një  paketë ku filmi do të ofrohet në Bluray dhe në DVD. Për sa i përket datës zyrtare të qarkullimit dhe […] 31 May 2012 at 06:17 pm