BREAKING

0
Të gjitha "gadgets" që ka përdorur agjenti James Bond!

Të gjitha "gadgets" që ka përdorur agjenti James Bond!

by Aldo Rama Unaza që nxjerrin fotografi, paketa cigaresh që shpërthejnë, ora që presin dhe sigurisht makina që janë të ngarkuar me çdolloj arsenali armësh janë disa prej pajisjeve që ka përdorur agjenti i famshëm James Bond në filmat e tij. Në total 193 të tilla. Shoqëria e Burger Fiction ka bërë një skanim të hollësishëm në filmat e James Bond […] 6 June 2016 at 07:44 pm
0

Supercut: Efektet speciale më të dështuara!

by Aldo Rama Nuk janë efekte speciale për çmim Oscar. Nuk janë të gjitha cutting edge punë të paqme. Jo të gjitha përpjekjet e kanë çuar një hap para fushën e kinemasë. Ka skena që na la pa frymë falë efekteve, por po aq të tjera mbetën tentativa jo për t’u mbajtur mend. Ky “supercut” i krijuar prej World Wide […] 6 June 2016 at 06:13 pm
0

Kështu është sot vajza e filmit "The Ring"!

by r.pashkaj Emri Daveigh Chase logjikisht nuk ju kujton asgjë, por ju bëjmë me dije që këtë vajzë e njihni dhe madje shumë mire! Bëhet fjalë për vajzën e cila ju ka tromaksur me prezencën e saj tek filmi The Ring, trileri i famshëm që ka lënë qindra njerëz pa gjumë pas përfundimit të tij, dhe po aq të tjerë […] 6 June 2016 at 05:27 pm
0

Filmat e Wes Anderson një udhëtim magjik mes ngjyrash!

by Aldo Rama Rushmore, The Royal Tenenbaums, The Life Aquatic with Steve Zissou, The Darjeeling Limited, Fantastic Mr. Fox, Moonrise Kingdom, The Grand Budapest Hotel... Filmat e Wes Anderson disponojnë estetikën e tyre të veçantë, vijnë nga një botë imagjinare dhe mbërrijnë tek ne përmes ekranit të madh duke na mundësuar një udhëtim të magjishëm midis ngjyrash e skenash fantastike. […] 31 May 2016 at 09:56 pm
0
Loki prezanton parashikimin e motit në SHBA dhe akuzon Thorin për furtunat!

Loki prezanton parashikimin e motit në SHBA dhe akuzon Thorin për furtunat!

by Aldo Rama Këto gjëra na mungojnë nga parashikimet e motit, apo jo? Pak humor nuk bën keq, ndaj në kanalin Fox32 në pritje përkeqësimit të motit dhe furtunave të mëdha në Çikago, ftoi Tom Hiddleston (Lokin) për t’i dhënë lajmin teleshikuesve. Aktori Britanik elegant dhe sharmant, fillimisht kishte pak probleme deri sa të mësohej me sfondin jeshil mbi […] 16 April 2016 at 03:17 pm
0
Star Wars: The Force Awakens tejkaloi shifrën e 1.5 miliardë dollarë në vetëm 19 ditë!

Star Wars: The Force Awakens tejkaloi shifrën e 1.5 miliardë dollarë në vetëm 19 ditë!

by Aldo Rama Shumë kohë para se të shfaqej Star Wars: The Force Awakenstë gjithë e dinin se filmi do kishte rezultate të shkëlqyera në Box Office. E teksa ankthi i pritjes shtohej ditë pas ditë, në një kohë ku filmi i fundit është shfaqur 10 vjet më parë, publiku nuk mbahej dot më! Gjithsesi, për të qenë […] 4 January 2016 at 04:50 pm
0

Keanu Reeves do të xhirojë filmin John Wick 2!

by a.malaj John Wick ishte filmi që e riktheu sërish Keanu Reeves në sukseset e zhanrit aksion, ku aktori dha një recital të vërtetë në këtë film "b-movie" që rezultoi surpriza e këtij 6 mujori dhe siç kuptohet do të ketë edhe vazhdim. Filmi i parë patë një buxhet prej 20 milionë dollarë dhe arriti të sjellë në box office botërorë […] 28 December 2015 at 05:05 pm
0

"Supergirl" ndezi gjakrat në Twitter!

by Aldo Rama Traileri i parë i Supergirl është shfaqur dhe që nga ai moment ka nisur diskutimet nëse heroina ngjanë disi më e vogël se sa duhet. Τwitter ka marrë “flakë” nga seriali i ri i CBS-ës që do të fillojë të shfaqet në muajin shtator. Fansat nga ana tjetër duket se nuk janë dakord me përzgjedhjen e Devil […] 17 December 2015 at 08:26 pm
0

The Secret Life of Pets: Çfarë bëjnë kafshët tuaja shtëpiake kur ikni nga shtëpia?

by Aldo Rama Illumination Entertainment dhe Universal Pictures kanë shfaqur “teaser trailer-in” e pare të filmit të animuar The Secret Life of Pets. Bëhet fjalë përfilmin e pestë të pas Despicable Me, Hop dhe Minionstë ardhshëm, që siç duket qartë edhe nga titulli ka të bëjë me prapësinat që bëjnë kafshët shtëpiake kur i lejmë vetëm në shtëpi dhe ikim për në punë. Superstari i […] 17 December 2015 at 04:40 pm
0
Po përgatitet rikthimi i filmit Lara Croft: Tomb Raider!

Po përgatitet rikthimi i filmit Lara Croft: Tomb Raider!

by Aldo Rama Mesa duket një “reboot” i filmit që përhapi famën e aktores së Angelina Jolie po përgatitet. Kështu, mësojmë se në rikthimin e filmit Lara Croft:Tomb Raider sa i përket regjisë, pretendente janë tre femra! Ndër emrat që përfliten dallojmë Kathryn Bigelow, e cila ka fituar edhe çmimin Oscar dhe shquhet për filmat “luftarak” The Hurt Locker dhe Zero Dark Thirty. Dy pretendentet […] 17 December 2015 at 04:23 pm